А чому б нам не поговорити про зачепилівську торгівлю.

12.11.2014 14:41

А чому б нам не поговорити про зачепилівську торгівлю.

 

Шановні читачі. Ця тема настільки об'ємна, що їй ні кінця, ні краю. Якщо хтось ходить до церкви один раз в неділю, то до магазинів ми ходимо майже щодня, а буває що і по декілька разів на день. Я особисто не є спеціалістом в торгівлі, та сподіваюся що мене доповнять мої земляки. В даному випадку я не буду претендувати на високу оцінку своїх висновків, так як я не працював ні в налоговій інспекції, ні в торгівлі. Тому я буду говорити на рівні рядового покупця.

В кожному селі, селищі чи місті умови торгівлі різні. Це є зрозумілим. Тому багато хто із нас, їдучи додому, веземо гостинці з міста. А хто нікуди не їздить - той споживає послуги місцевої торгівлі. Я наприклад, не так давно купляв в магазині вареники з сиром по 16-18 грн. за  1 кг., а це пішов до магазину, а вони вже по 34 грн. Невже і на вареники так уже впливає курс гривні до долара.   Отже ідучи до наших магазинів інколи треба і валідол з собою брати, бо так і додому можна не повернутися. Якби влада займалася цими питаннями, то воно може і толк би був якийсь. Та якби ж була та влада... Навіть райпотребсоюз віддали на відкуп красноградцям. А сами сидять і гріють крісла, щоб Зачепилівський район не витерли випадково зі списку. Звідки тоді "дурнячок" візьметься?

Пам'ятаєте, зовсім недавно в районній газеті друкували рівень цін на основні види продуктових товарів в різних магазинах селища. Така табличка була досить цікавою для багатьох читачів. Де вона поділася - я не знаю. У нас нерідко зникає те, що людям потрібне. Цьому вже ніхто і не дивується.

Була в нас в районі найбільш масова громадська організація - спілка пайщиків райпотребсоюзу, яка налічувала приблизно 18 тис. наших земляків. Нажаль, все це практично знищено і можна сказати - розграбовано. Кому б сьогодні  помішала робота кондитерського цеху? А хіба не обіцяла пані Кобильська посприяти в створенні кафе для дітей? Та, обіцяти - це не значить женитися. Адже торгувати цілими селами - це набагато цікавіше, ніж щось робити для дітей.  Прийшли до влади грабіжники, а не творці, яким болять потреби людей. У цих чиновників душі немає, а ми продовжуємо їм довіряти і голосуємо за них. А вони то фракції, то депутатські групи створюють. Сволочі. Якби їх запитав: пані і панове, що ви ділите? Якщо ми не порозумнішаємо, то таку владу матимемо і надалі.

Тепер я хочу поговорити з вами про бонуси в банку та знижки в торгівлі.

Щоб отримувати бонуси, Вам потрібна карта "Універсальна" від ПриватБанку. Згідно вашого замовлення таку карту можна отримати безкоштовно. І потім у вас з'явиться потреба потурбуватися щоб на цій карті були зараховані ваші кошти. І тільки потім відповідні торгові точки будуть готові продати вам свій товар зі знижкою в ціні у відповідності із договором між банком і магазином. Такі знижки можуть бути навіть до 10 і 20 процентів і особливо під час розпродажу товару. Продуктові магазини такі знижки в м. Харкові установлюють в розмірі від 3 до 7 процентів. Деякі аптеки мають знижки від 5 до 10 процентів, СТО від 3 до 7 процентів, ресторани і кафе - до 10 процентів, кінотеатри - до 10 %.

Щоб у вас появилися бонусні кошти вам необхідно відкрити вклад "Депозит Плюс" в ПриватБанку. Тоді частина начислених процентів кожного місяця зараховуються банком на рахунок "Бонус плюс" клієнта.

Що ж мають від цієї програми самі магазини?  Якщо коло 18 млн. жителів України мають платіжні карти Приватбанку, то  вони ходять за покупками здебільшого саме в ті магазини де можна отоварити кредитні кошти. Так збільшується товарооборот цих підприємств торгівлі. При цьому покупець сприймає отриманий товар за бонуси як подарунок, що викликає позитивні емоції. А кому від цього погано? Адже  покупець і надалі обов'язково намагатиметься відвідати той  такий "щедрий" магазин.

Та все це теорія. Читач безсумнівно поцікавиться: а що на практиці, на прикладі Зачепилівки. А дійсно, настав час розповісти вам про те, що скупитися з допомогою бонусної картки можна, нажаль,  лише в магазині назва якого "Прилічний". А от чи відповідає назва його суті - ми попробуємо розібратися. Та коли на підприємстві діє правило монополіста - то там, як правило, можна знайти щось "цікаве".

Коли я іду в "Мінімаркет" з їх карточкою, то там мені відпускають товар зі скидкою в 5 процентів і це є реальним стимулом до того, щоб іти до цього закладу торгівлі знову. А коли я змушений іти до "Прилічного", то там скидка лише 1 процент. Та, якби там ціни були найнижчі в селищі, то нехай би вже було і так, але ж ні...  То в чому ж причина? Крім патологічної жадоби - я іншої причини не бачу. Там зовсім не цінують покупця. А виглядає цей магазин як "Плюшкіна контора". А що робиться у дворі цього торгового закладу? Пора би і розкошелитися та навести елементарний порядок. А їм все мало і мало. Якби ще хто перевірив як продавці оформлені на роботу, то , можливо, питань би було ще більше. Уміють люди гроші заробляти. А що торкається Зачепилівки, то вищевказане місце слід вважати як успішний "Лохотрон" для покупців. Що торкається роботи працівників прилавку, то у мене до них немає жодних претензій.

Звичайно, щоб робити більш точні висновки зі сфери торгівлі, то бажано мати хоч якусь стабільність в державі, на фінансовому ринку. Нас уже ця система привчила, що ціни у нас мають властивість тільки до підвищення, а це на руку не зовсім чесним і порядним працівникам торгівлі. У нас пенсії можуть не підвищуватися 5-7 років, до десяти, а ціни скачуть майже кожен день. І в цій ситуації крайнього в нас ніколи немає.

Шановні читачі. Я сподіваюся, що і з вами там поступають не кращим чином. Не для того тин городили.  Особисто я за те, щоб і ряд інших магазинів складали відповідні договори з нашими банками і покупці могли б розраховуватися за товар виключно карточками. По цьому шляху ідуть  всі цивілізовані країни. Та і друкувати гроші - це не дешеве задоволення для Національного банку країни. Є і ряд інших переваг в цьому питанні. Та, як мені пояснюють в наших магазинах, в самих банках не поспішають з такими нововведеннями і вся ця технологія не є достатньо прозорою.

Якщо я помилився, можете мене поправити. Але я би не взявся стверджувати, що скидка в 1% є реальним стимулом для покупців. Можливо, що це є лише достатньою скидкою для того, щоб господарка магазину красувалася на районній Дошці пошани. І не більше. Початок в справі був прогресивним та обнадійливим, заслуговуючим на похвалу, а в кінці для покупців - пшик. Добавити немає чого.

Закінчити свою розповідь я хочу словами пісні народного артиста України Степана Гіги на слова Андрія Демиденка "Дорога до храму". Там є такі слова:

Пам'ятаймо лише,

Домовина не має кишень.

Не будуй своє щастя

Сховавшись за браму.

Добро й милосердя творити спіши.

Не буває дороги, дороги до храму,

Якщо храму немає, немає в душі.

 

Краще не скажеш. Та чи дослухаються в Зачепилівці...

 

12.11.2014 року. Редактор - Віктор Марголін.

Тема: А чому б нам не поговорити про зачепилівську торгівлю.

А чому б нам

Зачепиляне | 20.11.2014

С Л.Д. работать было тяжело но интересно.Многое она започаткувала в делах и работе.А вот Подколзину не вспомнят хорошим словом - потому что бездарь,просидела противно вспоминать ничего не решала.

а чому б

читач | 15.11.2014

Ліда Дмитрівна вернись та порозганяй оті присоски коло влади,які нічого не роблять і ні за що не відповідають,а район ще й досі держиться за рахунок твого надбання

Re: а чому б

Редактор | 15.11.2014

Те надбання називається воровською справою. Мабуть, досить дерибанити район так відверто. Ця януковсько-добкінська бригада повинна навіки щезнути з української землі.До влади мають прийти молоді люди, які не будуть красти і іншим не дозволять.
Слава Україні!

Re: Re: а чому б

марголіну | 15.11.2014

ти козел засцяний у житті тільки те й можеш, що паплюжити гарних людей. навіть жінку свою загубив- згноїв. коли ти вже здоохнеш, тварино?

Re: Re: а чому б

марголіну довбодятлу | 17.11.2014

побори виросли втричі. де ж твоя хвалена нова влада? а як на рахунок тарифів? поменшали за раунок подколзіноої -зама кривенка?

Re: а чому б

район | 15.11.2014

о боже!!!! и шо вона надбала?!!?? розтягла все шо можна а щас руновщину дотягуэ из своим довбойобом синком

Re: Re: а чому б

Руновщине | 15.11.2014

Та нас бойко з довбоебом зубаревым роздывають догола

А чому б нам не поговорити

кооператор | 13.11.2014

І знову Кобильська.Та при ній життя в Зачеп.кипіло сама робила і других заставляла.А зараз точно тільки на себе працюють і сплять цілими днями,бо в голові пусто.

додати новий внесок