Ау!!! Влада, ти ще є?

07.09.2016 22:28

Ау!!!  Влада, ти ще є?

Шановні мої земляки. Я вирішив підняти питання, яке надзвичайно є важливим для нашого сьогодення. Мова піде про ціни в наших магазинах і не тільки. Я також пам'ятаю що  ми будуємо ринкову економіку, але з диким капіталізмом. На більше поки не витягуємо. Про це я і хочу з вами поговорити. Що у нас із цього вийшло - подивимось.

Навряд чи знайдеться людина з помірними статками щоб її влаштовували  нинішні ціни. За  тим, як ростуть ціни, очевидно, повинні, бодай слідкувати, спеціалісти з райдержадміністрації, районної ради. Але я такої турботи зовсім не відчуваю. А ви  пам'ятаєте як зовсім недавно районна газета давала перелік цін і торгових точок  в райцентрі. І кому від цього було погано? А таки перестали давати таку інформацію, чи хтось дав таку вказівку? Сидять місцеві журналісти, як пампушки, переписати готове не бажають. Так, мені було обіцяно дати матеріал про те як місцевий водоканал "знімає шкури" з зачепилян і що ви думаєте? Дали? Хто читав? Секрет фірми? А хто із читачів знає скільки коштів із бюджету виділяється кожен рік для прославляння отієї самої влади на сторінках "горизонтів". І навіть Курочка задарма вам не буде блимати міживочі своїм фотоапаратом де треба і де не треба. Уже років коло двадцяти жоден мій матеріал не попав на сторінки районної газети. То невже, як писав пан Глянь, то є все антиконституційна , антидержавна моя діяльність? Та якби ж я хоч гонорар якийсь просив, а то ж ні…

Днями тому я вимушено цікавився цінами на дитячі товари. І що ви думаєте? Яку б одежину на дитину ви не запитали - цін нижче 400-500 грн. майже немає. Щоб спорядити дитя до школи вся сімя все літо повинна працювати на любиму дитину. А коли в сімї двоє чи троє дітей, то що робити? У мене йде голова кругом. Війна війною, але ж і майбутніх солдат хтось має виховувати. І де візьметься той патріотизм до злиденної обікраденої країни? У кого за ці речі у нас голова болить? Панамські офшори мені на це питання відповіді не дають.

Рік тому я купляв камеру до мопеда за 25 грн., а коли поцікавився нинішніми цінами - то вже 55-60 грн. Півтора роки тому мене бралися підстригти за 20-25 грн, а тепер ціна вже 35 грн.. Сьогодні  путнього пряника  менше як  за 50 грн. не купиш, а кетя для дитини - то вже 80-120 грн за кіло. У людей, коли отримують хороший врожай, ціна на хліб трохи зменшується, а в нас ні.

Про ці речі я вимушений говорити тому, що в більшості громадян пенсія довгі роки є незмінною і досить низькою. Та коли  люди пішли до суду, то судовий збір за розгляд права на перерахунок пенсій склав уже 580 грн. Отака вона соціальна справедливість. Коли ви надумаєте захищати свою честь та гідність, то коли дізнаєтесь про рівень судового збору, то і самі забудете про свою честь  та гідність.

Останній час я слухав декількох мешканців Зачепилівки які розповідають про ціни на продукти харчування в Краснограді і в нас. Все говорить не на нашу користь.

Можна говорити і про газ і про електроенергію, про воду і каналізацію. І всім потрібні гроші. Навіть додумалися запустити на нас пічників, які тупо збирають кимось  погоджені кошти. Втратили останні каплі совісті. І все це робиться під стягом материнської турботи про нас рідненьких.

Ви можете запитати: "А можливо нас хтось має захистити від постійного пограбування?". Я відповідаю, що нікому ви не є потрібними. Ви хоч пам'ятаєте кого ви вибрали в депутати на майбутніх виборах? Чи не ви вибирали Гіршфельда, Кривенка, Галія, Гляня? Тепер почитайте районну газету і побачите як Гіршфельд там розхвалює  Кривенка. Тільки заради цього треба вам виписати районну газету. І буде вам щастя. Це говорить про те, що газета зовсім не живе життям рядових людей. Про це говорить кожен її номер.

Я повторюсь, але нагадаю вам як Лєна говорила:  "Мені все рівно по скільки буде вода, аби вона тільки була". Так, очевидно, міркують всі представники влади в яких заробітні плати по 4-10 тисяч на місяць і їм немає коли задуматися, що є люди котрі одержують в декілька разів менше, або взагалі знаходяться на обліку в центрі зайнятості.

Якби у вас, шановні читачі, було бажання критично оцінити досягнення всієї районної влади, то ви би прийшли до висновку про те, що один Верхогляд Володимир Олексійович зробив для рай центра більше, ніж вони всією бездарною капелою. Я маю на увазі організаційну сторону справи. А ще хочу я сказати про те, що дійсного лідера в районі немає. От і потерпають від цього люди. Люди, які втратили найменшу надію на успіх завтра. У них ніби очі зав'язані. Жаль мені їх.

Для повноти інформації по даній тематиці прошу читачів звернути увагу і на такі питання. Якщо людина серйозно захворіла то чи завжди вона поспішає до лікарні. Думаю що ні. Пройдіть ви по наших аптеках і поцікавтесь цінами. Ви обов'язково будете спостерігати досить суттєву різницю в цінах. Я вже мовчу про рівень аптечних цін як такових. Тут люди мають не мільйони, а мільярди і нікого  в  державі це не турбує. Бо наші правителі лікуються здебільшого за кордоном. А наші громадяни нерідко залишаються без елементарної  медичної допомоги.

 Наступне питання - торгівля бензином. А скільки заправок у нас в районі? Є офіційні і на дому. Вибирайте. А що має держава від такої торгівлі і хто бабки рахує. Ви над цим задумувались? І це ж є відкритий кримінал, і його хтось таки кришує, і люди ці сидять не далеко. І, можливо, в міліції-поліції про це не знають? Тоді навіщо вони такі нам взагалі разом із своєю реформою. Сюди ж я відношу і торгівлю дровами в районі. Немало цікавого можна почути і про торгівлю наркотою. Може і тут міліція ні до чого? А цікавились таким питанням як торгівля спиртними напитками? Щоб торгувати - треба мати відповідний дозвіл, за нього треба податок заплатити. А в нас, так розповідають люди,  проїжджає торгові точки один із чиновників і збирає данину. От і вся торгівля. А бабушки на АТО в банку по гривні складають. Може і про це ніхто нічого не чув? А запитайте в працюючих людей чи їх прийняли на роботу як цього вимагає законодавство про працю? І з чим вони збираються доживати до пенсії? Це питання державної ваги, та кому потрібні сьогодні люди? Зараз заговорили про монетизацію субсидій. І що із цього вийде - ніхто ще не знає. А я знаю, що коли ідея не опановує масами - толку не буде. Це я говорю про нашу потребу економити всі наявні ресурси в державі, в т. ч. і газ. Не можу не згадати про різні збори коштів на різні справи в школах і дитячих садках. Я взагалі дивуюся - як все це витримує український народ, де береться у нього стільки терпіння. Та тут треба "Майдан" творити майже кожного дня. Кожна із цих позицій на перший погляд ніби і не така страшна, пережити можна. Та коли це все разом, я не знаходжу слів щоб все це пояснити цивілізованою мовою. Поряд із цим кошмаром ми бачимо роботящий люд, який шукає де б його копійку заробити. В цій ситуації стає зрозумілим, що Україна не є вже такою бідною країною, а тільки порядок навести не здатна.

Інколи мені приходиться чути між людьми, які ламають голови  над питанням - звідки взяв Верхогляд В.О.  ті немалі ресурси, які вже вкладені в наше селище. Тут я можу тільки здогадуватися і ділитися своїми думками. Я допускаю, що Верхогляд В.О. знає не гірше за нас про наявні  ресурси, проявив політичну волю і зумів їх направити "во благо" зачепилян. За це ми повинні всі разом сказати йому велике "СПАСИБІ" . Якби цього не сталося, то оті ж кошти так би і знаходились в ненаситних кишенях наших господарів.

Всі ці коротенькі роздуми мені хотілось би закінчити наступним чином. Давайте поміркуємо разом - навіщо нам влада і в такій кількості. Щоб ходили один за одним? Так ні. Щоб грамоти вручали ціна яким в базарний день… Щоб була боротьба за владу під час майбутніх виборів, чи як? Тут можна довго гадати. Я просто скажу так: влада повинна діяти для того, щоб допомагати людям жити на цьому світі. Наприклад. Є в РДА економічний відділ. Його працівники повинні бути нашими першими помічниками. Вони повинні  контролювати та аналізувати всі економічні ситуації в районі, робити відповідні висновки, своєчасно доповідати керівництву району про успіхи та прорахунки і т.д. Але ми цього не замічаємо. Районна газета націлена на зовсім інше, нічого подібного людям не розповідає. Скоро її прийдеться перейменовувати щоб її назва відповідала поставленим перед нею задачам. Нею керують люди з "білого дому", які жодної своєї статті не надрукували. Сьогоднішній зміст газети, якби я був її постійним читачем, говорив би про те, що я себе просто не поважаю. Невже цього не розуміють пани Глянь і Конопля? Роки проходять, а на краще - жодних змін. Отримують люди непогану заробітну плату, живуть у своє задоволення, ні за що всерйоз не відповідають, заробляють для себе пристойну пенсію. А коли і зароблять, то часто їх і палкою звідти не вигнати. Вони себе вважають розумними і досвідченими. А виходить так, як у літаку - один керує, а всім тошнить.

Якщо я в чомусь не правий то поправте мене. Я всім надаю таку можливість. Бажано тільки підписуватись, чесно.

 

Редактор - Віктор Марголін, 07.09.2016 р.