Чи потрібна нам люстрація? Адже вори нікуди від нас не пішли.

26.03.2018 15:05

Чи потрібна нам люстрація? Адже вори нікуди від нас не пішли.

 

Шановні читачі. Важко мені з вами спілкуватися без належної підтримки. Багато хто із вас просто бояться, інші не розуміються, а є такі які всим довольні і ви за них проголосували. Будемо тепер терпіти, що нам залишається робити? Навряд чи хтось буде заперечувати що на наших плечах економічна, соціальна, політична, моральна деградація всередині нашої країни, війна і т. д. При цьому я не можу стверджувати що ми ні в чому не винні. Ми всі разом вибрали Президента, селищного голову, парламент України і т. д. І якщо колись у нас працювали якісь контролюючі органи які змушували чиновників оглядатися, то зараз кому що на ум прийде - те і роблять. Про людей думати немає кому.

Немає жодного сумніву, що більшість людських проблем мають київське коріння. Та коли уважно розібратися, то виходить так, що наші "орли" намагаються не відставати від рівня корупції в країні і роблять це відверто, відкрито, беруть участь в пограбуванні Державного бюджету, а отже усіх нас. Немає жодного секрету в тому, що я на протязі останніх 10 років намагаюся довести усім вам що тарифи на воду і водовідведення  у нас бандитські, а ви все рівно вибираєте Галія і Кривенка, Гішфельда і Гляня, голосуєте за них. Кривенко хоч би раз на рік провів громадські слухання, а Галій навіть не знав що створений сайт селищної ради. Тобто, у них зовсім інші інтереси, вони кришують один одного, виручку очевидно ділять, а карну справу суддя Огієнко за хабар завжди закриє разом із слідчим Стрільцем. Працює система, яка сама себе береже і ніякі реформи на них не діють бо ми дозволяємо їм так діяти і жити.

03.03.2018 р. в районній газеті були опубліковані наміри водоканалу підняти тарифи на воду. Була там і пропозиція абонентам надати свої зауваження до тих розрахунків, що опубліковані. Та, нажаль, крім мене їх ніхто не надав. Виходить так що мені найбільше треба. А так як ці наміри повинні розглянути спочатку на засіданні бюджетної комісії депутати, а вже потім  на сесії депутати мають голосувати  і узаконювати такі рішення. Тому, перш ніж винести це питання на сесію, я написав заяву до селищної ради щоб мене запросили і я міг взяти участь в роз'ясненні своїх зауважень на засіданні бюджетної комісії.

Дійсно, секретар селищної ради зателефонувала мені і я своєчасно прибув до селищної ради. Скажу відверто, що якби я туди не прийшов, то і писати не було б чого. Та, очевидно, така моя доля. Те що я почув і побачив в цьому "осиному гнізді" місцевої влади надовго виключило мене із рівноваги, м'яко кажучи. Сьогодні нікого критикою влади не здивуєш, але сама влада повинна якось уникати, не давати підстав для критики, не бути просто смішною хоча слід плакати. Адже нікого на цепку до влади не вели, справа добровільна. Та коли ти туди уже встряв, то залиш про себе хоч якусь позитивну згадку. Невже твоє благополуччя обов'язково повинне будуватися на брехні, на крові, на відвертому непрофесіоналізмі, на підлабузництві, на торгівлі совістю. Я такої діяльності не розумію. Це злочин перед народом і рідною державою. Та це  я дещо забіг наперед. Докази мої будуть впереді.

Тепер про засідання бюджетної комісії. Бухгалтер водоканалу розповіла  про причини підняття тарифів на послуги, назвала декілька цифр і все. Директор - Галій сидів мовчки. Голова бюджетної комісії прийшла сюди як на весілля, у неї не було жодного питання. Про мої зауваження ніхто не збирався говорити і я попросив слова. У своєму коротенькому виступі я назвав декілька прикладів, на мій погляд, злочинного пограбування абонентів водоканалу. Мої зауваження були викладені письмово і я не вважав за потрібне все читати. І вони наступні:

- скільки закупляється водоканалом ГСМ і куди витрачається все це?

- чому на пустій водонапірній башні нараховується амортизація і яка роками чомусь відноситься на собівартість води?

- на лабораторні дослідження питної води заплановано використати 16758 грн.  Хто із мешканців Зачепилівки коли не будь бачив ті аналізи і знає що ми п'ємо? Це все за кошти абонентів.

- витрати на збут збільшені рівно в два рази. Я в це не вірю.

- з таблиці не видно скільки втрачається води, які виробничі витрати.

- я вважаю, що запланована нульова рентабельність - це непрофесіоналізм керівництва підприємства, або завідома прикрита відверта крадіжка коштів абонентів;

- чому отримані кошти  від оренди башні для стільникового зв'язку не показуються як плановий прибуток?

- чому обсяг реалізації послуг і на куб за 3-4 роки зовсім не змінився?

- чому об'єднана громада не бажає показати  свої витрати на утримання парку і чому всі ці затрати лягають на плечі абонентів?

- чому  аналогічна влада в сусідніх районах витрачає певні кошти на підтримку своїх водоканалів за рахунок бюджету, а в нас що "найрозумніші"?

- чи зміниться тариф на воду в радіозаводських будинках де люди давно платять таку ціну при відсутності каналізації?

- чому адміністрація водоканалу вирішила, що за технічний стан лічильників віднині будуть відповідати абоненти? Чи розуміє хто не будь що це є правопорушення - самоуправство.

- я би хотів дізнатися скільки коштів до каси підприємства приносить робота асенізаційної машини. Можливо, досить красти. Чи водій автомобіля купляє ГСМ за свої кошти?

- цікаво мені дізнатися чи мінімальна заробітна плата виросла тільки "на воді", а на каналізації залишилась на старому рівні? Як намагаються одурити абонентів! І не тільки зараз а і в 2014 році. "Проковтнули" - значить нехай платять.

- коли уже в водоканалі будуть кошти щоб купити нові люки для каналізації. Адже кошти ми вже давно заплатили.

- чому я не отримав відповіді на аналогічні письмові питання від 01.10.2014 р.?

- людям буде цікаво дізнатися про рівень заробітної плати керівника і бухгалтера в водоканалі за минулий рік і в 2018 р.;

- як можно після таких зауважень дані розрахунки називати економічно обгрунтованими?

- в пояснювальній записці записано що послуги водоканалу не міняються з 2014 р. Чи торкається це асенізаційної машини?

- затрати на електроенергію в газеті і в розрахунках різні. Чому?

- чому водій асенізаційного автомобіля, згідно розрахунку, не може заробити собі на оплату його ж праці?

- паливно-мастильні матеріали будуть коштувати абонентам 88793 грн. У мене питання: куди за ці кошти потрібно відвезти керівника водоканалу? Аналогічно в домоуправлінні купляють бензин на протязі 12 місяців щоб косити бур'яни. І ви рахуєте що все це вірно? Країна в стані війни, а ви грабуєте країну і її народ серед білого дня.

- на оренду автомобіля Галія кожен місяць витрачається 300 грн., а його обслуговування абонентам коштуватиме ще 1000 грн на рік. Тепер я із своєї пенсії буду оплачувати підприємству щоб пана Галія привезли на роботу. Це нормально? У нього бензину і масла хоч залийся. Оце влаштувався чоловік. А ваша справа лише платити своєчасно.

 Та у відповідь я лише почув від депутатів: "Ти що тут найрозумніший?" Відповідати на таке зауваження потреби не було і я лише вимушений був вислухати виступ селищного голови Кривенка Ю.В. який намагаючись захистити дерибан Галія висловив на мою адресу спіч нищівної критики, лаяв газету "Зачепилівську правду", розповідав як 70 процентів мешканців Зачепилівки дружно голосували за нього і т. д. В його виступі я не почув жодної цифри яка би стосувалася питання що мало би обговорюватися. Це був ніби виступ бандита з широкої дороги, а не керівника який намагається керувати районом. Та Бог йому суддя, він своє ще отримає. Така його огульна та неаргументована критика на мою адресу тільки ще більше утвердила мене в переконанні що селищна рада перетворюється в злодійський штаб по пограбуванню зачепилян. Зауважу, що пану Кривенку ніхто не відмовляв в друку його статті в "Зачепилівській правді".

Там же я запитав депутатів, які сиділи за одним столом: "Хто із вас ознайомлений з моїми пропозиціями, які я виклав майже на трьох аркушах". Всі промовчали.  Отак спрацювала секретар Безчасна Л.М., а можливо що отримала таку вказівку. Зрозуміло лише те, що правда нікому не потрібна, сьогодні в пошані ті хто уміє красти, а як точніше то обкрадати тих хто живе поруч. Невже за це люди на Майдані своє життя поклали? У мене немає цивілізованих слів щоб далі характеризувати роботу бюджетної комісії. Та своїх "героїв" люди повинні знати:

Голова постійної комісії - Савчук Тетяна Іванівна

Мандич Антоніна  Володимирівна

Левикіна Любов Миколаївна

Підвішенний Геннадій Володимирович

Косенко Валентина Миколаївна

Згонник Григорій Петрович

Дяченко Володимир Іванович

 

Своїм читачам я хотів би сказати наступне. Я не гірше інших розумію  в якій країні проживаю і що тарифи саме життя змушує піднімати. Але ж до всього треба ще ж і ума, совісті, професіоналізму і т. д. Всього цього я не побачив в селищній раді. Але остаточно переконався,  що під керівництвом панів Кривенка і Галія ми ні до чого доброго не прийдемо. Вийшов я з цього приміщення і мав таке відчуття наче якоїсь каки в рот набрав. Ось такий орган колективної безвідповідальності у нас створений для подальшого пограбування моїх земляків. А влада, як завжди, бажає щоб її поважали, а за що - невідомо. Питання соціальної справедливості і взагалі прав людей ніхто не відміняв. А роботу свою депутати виконують чисто формально. Прийшов, посидів і ні за що не відповідає, ні перед ким не звітуючи.

Та, щоб ми всі разом переконалися в цьому, я звернувся до Харківської ОДА і попросив надати відомості про рівень тарифів водоканалів області. Я отримав наступну відповідь:

Довідка щодо розміру діючих тарифів на послуги водопостачання та водовідведення

 

 

 

 

 

 

       Водопостачання

   Водовідведення

Назва районів, міст,

насе-

бюджет

насе-

бюджет

 

лення

 

лення

 

КП "Харківводоканал"
 

8,616/
9,24 *

8,616/
9,24 *

4,776/5,16 *

4,776/5,16 *

 

 

 

 

 

 "Балаклійський водоканал"

12,12

12,12

21,73

21,73

 "П"ятигірське"

9,35

10,81

12,83

14,83

"Савинське"

17,55

19,72

 

 

м. Барвінкове

22,64
23,13

22,64
23,13

35,41
38,32

35,41
38,32

" смт.Солоницівка

9,20

9,20

 

 

 с.Подвірки

6,40

6,40

 

 

 смт.Пересічне

6,24

11,45

 

 

 Близнюки

22,85

24,56

6,90

 

Богодухів

13,68

31,15

13,91
10,81

41,69

смт Гути Богодухівського р-ну

22,00

22,00

 

 

Борова

15,56

52,50

28,94

94,00

 Валки

18,77

22,37

15,51

19,60

смт Старий Мерчик

14,71

14,71

 

 

с.Новий Мерчик

 

60,67

 

 

сел. Ков`яги

14,35

14,35

 

 

c. Олександрівка

 

57,26

 

 

сел. Привокзальне

13,12

 

 

 

сел. Серпневе

15,02

15,02

 

 

с. Високопілля

16,44

16,44

 

 

c. Мельникове

22,66

 

 

 

с. Мізяки

17,05

 

 

 

Великобурлуцьке КВКП

10,10

25,69

25,36

25,36

 "Вовчанськ" (з витратами на повірку засобів обліку/без повірки)

18,19/17,64

17,64

31,00

31,00

Вільчанське ККП

18,70

32,94

29,56

94,74

 
смт Старий Салтів

13,80

16,87

21,94

58,49

КП "Дворічна"

8,43

11,63

 

 

 м.Дергачі

15,34

16,07

5,05

5,29

Вільшанське ВУЖКГ

12,00

12,00

 

 


смт.М.Данилівка

5,00

 


2,85               1,03


3,30

КП"Зачепилівське ВКП",

 для с. Нагірне - 15,00

20,68

35,52

39,54/15,00

76,49

 м.Зміїв

14,08

21,13

14,55

26,48

Золочів

16,02

18,42

22,20

25,56

Кегичівка

15,95

15,95

 

 

Коломацьке

10,68

19,20

 

 

Красноградське КП "Водоканал"

12,42
13,15 *

12,42
13,15 *

22,94
23,63 *

22,94
23,63 *

Краснокутськ

14,82

23,05

28,50

45,24

КП "Військове містечко" с.Курилівка Куп"янського р-ну

13,88

13,88

8,68

8,68


смт Краснопавлівка

20,82

20,82

40,18

40,18

смт Орілька

40,55

40,55

22,02

22,02

с. Єлизаветівка

17,00

126,58

13,00

139,81

Нововодолазьке ВКП

13,50

55,20

9,90

46,20

Печенізьке КП  

13,44

77,70

11,40

72,60

КП "Аква" с. Мартова Печенізького р-ну

12,00

20,00

8,80

20,00

Сахновщина

17,40

23,70

16,62

22,68

Харківський

 

 

 

 

КП "Комуненерго" Харківського району
(м. Мерефа, Південне; смт Бабаї, Безлюдівка, Березівка, Васищеве, Високий, Коротич, Манченки, Селекційне, Першотравневе, Травневе, Хорошеве, с. Борисівка,  Вільхівка, Котляри, Липці,  Лук"янці, Перемога, Сороківка, Тернова, Циркуни, Яковлівка - вода;
м. Мерефа, смт Бездюдівка, Васищеве, Селекційне, Хоро-шеве, с. Котляри, Липці,  Темнівка - водовідведення)

17,956

17,956

15,163

15,163

смт Рогань

11,16

11,16

9,792

9,792

 Покотилівка

14,93

14,93

8,77

8,77

Буди водоканал

12,00

14,70

10,00

12,25

Малороганський комунгосп

9,13

9,52

7,62

7,95

Кулиничівське ВУЖКГ

 

12,90

4,43

12,00

ТОВ "Стрілеча водоканал"

29,37

40,52

16,01

22,09

 

 

 

 

 

Есхар

12,48

113,58

6,30

52,80

                 смт.Новопокровка

 

 

 

19,62

КП "Малинівка"

12,88

18,12

14,99

22,97

Кочетоцьке ВКПВКГ

 

 

17,82

64,15

КП "Чкаловське ЖКЕУ-2013" - смт.Чкаловське, сел.Дослідне, с. Гаврилівка, Миколаївка, Нова Гнилиця

15,25

10,08

16,85

11,04

6,17

6,66

с.Коробочкине

8,22

 

 

 

с.Іванівка

15,54

 

 

 

с.Михайлівка

16,57

 

 

 

с.Петрівське

16,58

 

 

 

ДП "Новопокровський КХП"
 

8,40

 

24,46

 

ТОВ "Чугуївське районне ремонтно-експлуатаційне підприємство"

 

 

 

 

с.Коробочкине, с. Осиковий Гай

15,84

 

 

 

с.Велика Бабка

15,82

 

 

 

с.Волохів Яр

16,85

 

 

 

с.Зарожне

14,65

 

 

 

с.Стара Покровка

16,38

 

 

 

с.Леб"яже

15,84

 

 

 

КП "Аква" Шевченківської селищної ради
 

10,50

10,50

19,00

19,00

м. Ізюм

11,47
12,62 *

11,47
12,62 *

17,92
19,68 *

17,92
19,68 *

КП "Комсервіс" Куп"янської м/р

11,08

11,08

13,10

13,10

ДП "Лозоваводосервіс"

20,73
21,00 *

20,73
21,00 *

19,05
19,27 *

19,05
19,27 *

ВККУ Люботинської міської ради

13,80

30,00

18,20

44,10

Первомайське

16,61

16,61

26,11

26,11

КП "Чугуїввода"

9,636
10,176 *

9,636
10,176 *

10,356
10,932 *

10,356
10,932 *

* з використанням внутрішньобудинкових систем

 

 

 

 

Як на мене то приведені цифри вражаючі. Ми знову впереді всієї області. Нас наздогнати майже неможливо. Абсолютна більшість районів навіть після останнього підвищення тарифів не досягли рівня який в нас був установлений три роки тому. Лише  в Краснопавлівці та Орільці вирішили до нас наблизитися. Наш же водоканал безжалісно обдирає і бюджетні організації і ті мовчать. А кошти їхні - це наші податки. І нічого що сходити в туалет в Зачепилівському суді коштує в  три рази дорожче ніж в Краснограді. Хто після цього  мені пояснить чому електроенергія для населення подорожчала, а для бюджетних організацій - ні?  Хто після цього стане доводити мені що влада у нас не бандитська, чи не воровська?

Шановні читачі. Не можу я не сказати і про наступне. Я воду , газ та електроенергію використовую досить економно, отримую субсидію, а тому пояснюю для усіх: не за п'ять гривень я воюю. Мене вражає до глибини душі отаке нелюдське відношення до людей зі сторони правлячої еліти району. Я не заслуговую щоб мене вважали за бидло. І вас також. Перебуваючи на засіданні бюджетної комісії я нічого не дізнався про теперішній економічний стан водоканалу, про дебіторську і кредиторську заборгованість підприємства, про рівень допомоги з боку селищної ради як це роблять в інших районах, про одержаний прибуток та рентабельність виробництва, про якість наданих послуг, про чергову аферу пана Галія з перезаключенням договорів на обслуговування абонентів, про плани розвитку підприємства, про кількість води використаної на полив парку і квітів, хто за це оплачує і скільки, які премії отримують, скільки коштів на рахунках підприємства,  про плани заміни іномарок на більш цікавіші марки і т. д. Сидить там панота - Кривенко, Подколзіна, Безчасна, Савчук, Кисіль, Швецов і все їм по-барабану, ціни собі не складуть. Кіселю я хочу нагадати що в травні минулого року я звернувся до нього з питання безоплатної правової допомоги і до цього часу її чекаю. І ми надіємося що ці знавці своєї справи нас приведуть до Європи? Ой, як ми гірко помиляємося. Та достатньо послухати що меле отой Кривенко і все стане на своє місце. Я йому про тариф на воду в Зачепилівці, а він мені про башню в селі Олександрівка. Можливо, що він і сам не розуміється про що мова іде, але де можна вкрасти - він розуміє краще за нас усіх. Хто із них хитріший  той хоч мовчить. А Кривенко, з піною біля рота, розповідає що за нього проголосувало 70 процентів населення. А хіба ми не помилялися коли вибирали Президента?

Я добре розумію, що цю грішну землю мені топтати залишилось не так багато, а тому обідно що щасливий фінал для моїх земляків я побачити навряд чи зможу.

А так у нас усе добре. Якщо раніше я вважав і у мене було переконання в наявності шахрайських дій тільки в Зачепилівській селищній раді, то тепер під це дійство можна віднести більшу частину району. Таку вже маємо державу де об'єднуються здебільшого падлюки різного калібру, а порядні люди через свою скромність - потерпають. Я ж на своє звернення до селищної ради від 01.10.2014 р. з аналогічними питаннями відповіді так і не отримав. То як я повинен відноситися до Кривенка з Галієм? Це шулєри  без належного розуму і совісті. Це є наші доморощені ідіоти які по суті знищують Україну і намагаються із нас зробити ідіотів. Це має ознаки мародерства, корупції, грабежу і шахрайства. Не можу я забути і той факт коли Галій звинувачував мене у підпалі контори водоканалу. Тепер же є абсолютно зрозумілим хто і для чого устраював ті пожари.

І останнє. Я звертаюся до мешканців села Бердянка  та деяких інших сіл району і промовляю. Я переконаний в тому, що настане такий час коли ви проклинатимете той день і час за те що ви дали згоду отримувати "Царство небесне", тобто послуги, з рук христопродавців - Кривенка і Галія. Краще було б коли б я помилився, а ви стали щасливими. Не так як я з дебіликом.

 А щодо потреби в люстрації то висновок робіть самі.

З повагою:

 

Редактор - Віктор Марголін,  26.03.2018 р.