Далеко не все нам відомо з того що робиться в цій державі.

30.08.2015 19:31

Далеко не все нам відомо з того що робиться в цій державі.

 

Тягар влади повинен сприйматися політиками як святиня. Усі люди, які володіють хоч найменшою часткою влади,

 повинні мати високе почуття відповідальності, усвідомлювати цю відповідальність перед тими, хто виявив їм таке високе довір'я.

Е. Берк

Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи

Катування та жорстоке поводження
 

Нещаслива «сімка», або сім років без вироку, але з побоями

07.08.15 | Наталія Охотнікова, Ганна Овдієнко


Нажаль, мусимо констатувати, що у нашому суспільстві, незважаючи на всі намагання правозахисників попередити жорстоке поводження із затриманими, правоохоронні органи поводяться неприпустимо із правопорушниками або навіть з особами, що лише підозрюються у вчиненні протиправних дій.

Рядовим, як би жахливо це не звучало, є випадок громадянина І., який звернувся за правовою допомогою до юристів Харківської правозахисної групи.

У далекому 2008 році чоловік дізнався, як-то кажуть, з перших вуст, на що здатна уява рядових працівників міліції, перед якими стояло завдання - вибити «явку з повинною» будь-якою ціною. Його не лише били, а й надягали на голову поліетиленовий пакет та припиняли доступ кисню, внаслідок чого І. втратив свідомість. Та навіть запаморочення не врятувало його від інших тортур. Працівники міліції били його. по голові руками з такою силою, що з вух текла кров.

Наслідки жахливої ночі у міліції залишилися з громадянином І. назавжди. Його слух значно погіршився, що, можливо, з часом призведе до втрати працездатності. Звернення до контролюючих органів залишилися без задоволення, а подекуди – і зовсім без відповіді.

І. знаходиться у слідчому ізоляторі більше семи років. Він залишається у процесуальному статусі обвинуваченого, що фактично означає одне - його вина судом поки не доведена, слідство продовжується. За цей час справа чотири рази поверталася на новий розгляд до суду першої інстанції. Сім років людина, що не визнана вироком компетентного суду злочинцем, знаходиться у слідчому ізоляторі. Українській судовій системі байдуже на її долю. Бюрократична машина керується документами, а не людськими інтересами.

Ратифікувавши Європейську Конвенцію з прав людини у за 10 років до того дня, як І. відчув на собі всі «особливості» роботи міліціонерів, Україна взяла на себе зобов’язання з дотримання міжнародних стандартів, які містяться як у самій Конвенції, так і у численних рішеннях Європейського Суду.

Так, зокрема, у справі «Дікме проти Турції» Суд визнав, що тортури неприпустимі для отримання інформації у процесуальному порядку: у ході допиту з метою зізнання особи. Поводження із затриманим можна вважати катуванням, якщо воно викликає у особи страх, тривогу та безпомічність. Суд брав до уваги і тривалість поводження. Громадянин І. піддавався діям, що викликали у нього не просто тривогу, а страх за своє життя. Міліція катувала його цілу ніч – достатній строк, щоб отримати психічну травму на все життя. У справі «Рібіч проти Австрії» Суд пішов ще далі, вказавши, що не має суттєвого значення доведення вини державних службовців у вчиненні тілесних ушкоджень заявнику. Достатньо, щоб тілесні ушкодження він отримав, знаходячись під контролем органів державної влади (будучи затриманим).

Європейська Конвенція закріплює статтею 6, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов’язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення. У справі «Делкаунт проти Бельгії» Суд визначив, що право на справедливий суд посідає настільки значне місце, що обмежувальне тлумачення статті 6 не відповідало б меті та призначенню цього положення. Основа права на справедливий суд – право на доступ до швидкого та якісного судочинства, а в контексті справи громадянина І. - право на розгляд справи у розумний строк. У аналогічній справі «Странніков проти України», розгляд справи затягнувся на чотири роки та чотири місяці, що було визнано надмірним. Громадянин І. знаходиться ж під слідством вже сім років.

Зараз не стоїть питання, чи є І. злочинцем – це вирішить суд на підставі наявних у справі доказів. Наразі суспільству потрібна лише відповідь - чи має право держава так поводитися з людиною. І чи залишається сам людиною той, хто катує інших задля корисливих цілей.

 

Можливо, що хтось із читачів поцікавиться питанням чому я не вперше висвітлюю подібні теми. Пояснюю. Особисто для мене це є надзвичайно важливим. Я і сам був осуджений  судом Ковальова під "керівництвом" пана Бойка по кримінальній статті, а за що саме -  не знаю. Навіть апеляційний суд не зміг пояснити цю ситуацію. Яких кращих ідіотів я можу вам запропонувати в цей вечір. Кончені, що тут поробиш? Їх і Бог карає, та мало. А біда ще і в тому, що це далеко не найбільший гріх цих подонків. Через них на нашу країну інколи дивляться як на первобитних. Через них сотні і тисячі людей сидять роками в СІЗО  не осуджені, а значить їх вина в суді не доведена. До цієї теми ми ще повернемось. І не раз.

Сьогодні я можу пояснити читачам ще про одну з підстав саме такої розмови. Справа в тому, що 27.08.2015 р. Красноградський районний суд виніс вирок нашому земляку Криничному у вигляді відбування покарання на протязі 10 років. Я уважно прочитав вирок суду на чотирьох аркушах і жодного "капітального" доказу вини засудженого не знайшов. Мене це дуже непокоїть, так як я вважаю, що може статися так, що винен один, а покарання відбуває інший. Питання то я задав, але надія дуже невелика, що в нас розберуться і вирішать справедливо, по честі, по совісті. Та до роботи правоохоронних органів  району ми повернемося в найближчий час. Їх здатність працювати на народ у мене викликає аж занадто великий сумнів.

 

Редактор - Віктор Марголін, 30.08.2015 р.

Тема: Далеко не все нам відомо з того що робиться в цій державі.

выборы

8888 | 02.09.2015

А сколько тебе уроду криничные проплатили,что ты свою голубую сраку рвешь.А как тебе твой друг Ляшко?

Re: выборы

Віктор Марголін | 03.09.2015

Якщо тебе порівняти з Ляшком, то ти його підошви не вартий. Це тобі є зрозумілим? Чи як тобі пояснити? Редактор.

Re: Re: выборы

манул | 05.09.2015

Наумович,опомніться,ляшко та інші майдауни ганьблять Украіну,вони не тільки грабують народ,розпалюють громадянську війну,вони дискридитують саму ідею Украіни,немае такого ворога,який би навредив Украіні більше ніж Ваш любимий ляшко,невже нема серед нас більш гідноі людини,Не вірю,

редактору

манул | 01.09.2015

допкін Вам не такий,прийде правий сектор з содомістом ляшко,вони вже стрілляють в Киеві,прротестують проти миру,а коли бешений кролик,по наказу МВФ піднімав тарифи,ім язики в ж--у позатягувало,ніхто і не муркнув,де тоді вони були

PS

PS | 01.09.2015

Пропоную Марголіна поставити раком..., а фото розмістити в його газеті. Проголосуйте коментарями, а я до виборів реалізую.

Re: PS

86% | 01.09.2015

C качаном кукурудзи в дупе,86% ЗА!

Re: Re: PS

Віктор Марголін | 01.09.2015

Це політика по-зачепилівському? Боже, де ще є такі дурні?

Про правоохоронну систему

Редактору (пора братися за очищення жовтої преси) | 01.09.2015

Придуркуватий Марголін! Перш ніж гнати на "кончену" правоохоронну систему у Зачепилівці глянь на себе, на свій зовнішній вигляд - вигляд реального дауна. Ти недобитий комуняка - підлизувач, до речі тебе таким вважають 85% зачепилян, який з тебе редактор? Твоя газета - це як раніше журнал "Перець" або "Крокодил". Судячи з твоїх дибільних статтей всі ідіоти, а ти один розумний! Всі зачепиляни знають, що ти - засранець!
Скажи дурню кого з зачепилян ти бачиш на посаді голови Адміністрації, голови Районної Ради, голови суду, начальником міліції, прокурора? Не з'їжай з теми, не про якості керівництва напиши - а конкретно кого б ти , недоумок, хотів би бачити - є такі чи ні?!!!
До речі від громади тобі велике спасибі за тарифи на воду! Підар ти Маргоша безглуздий.

Re: Про правоохоронну систему

Віктор Марголін | 01.09.2015

Такі коментарі змушують мене завчасно повідомити читачам про те, що пройде тільки декілька днів і в "Зачепилівській правді" з'явиться такий матеріал із якого всі зрозуміють хто пише на редактора отакі дурниці. Редактор

Выборы

Любопытный | 30.08.2015


Выборы

Избиратели | 30.08.2015

А правда, где узнать , кто из руководства представляет какую полит силу и кто потенциально претендует на роль " хозяев " района , депутатов областных и районных? И кто у наз оппозиция?
Відповісти
доки чекати?

манул | 29.08.2015

а чекати кращого тоді коли перестанемо слухати бред пожератиля галстуків пана саакашвілі,жодного голосу майдаунам,нас грабують,нас убивають,нам плюють в лице,а нам все божа роса,
Відповісти
Re: доки чекати?

вопрос манулу? | 29.08.2015

Кто в Зачепиловке майдауны? Мы не можем разобраться , за кого голосовать на местных выборах. Все вроди бы свои, а жить все хужей.
Відповісти
Re: Re: доки чекати?

манул | 30.08.2015

згоден з Вами,розібратися важко,але можливо,майдаун, як тепер говорять,"канает" під захисника народу,але голосуем за того хто ремонтуе асфальт на вулиці,а не з піною коло рота вимагае переіменування вулиці,голосуем за того хто і раніше був хоть відносно чеснимі хоть щось зробив на благо зачепилівщини,
Відповісти
Re: Re: Re: доки чекати?

Вася | 30.08.2015

А поименно?


1 | 2 >>

додати новий внесок