Давайте зупинимося і подумаємо. Що ми будуємо і з ким?

12.03.2018 17:45

Давайте зупинимося і подумаємо. Що ми будуємо і з ким?

 

Шановні читачі. Заголовок до статті, я на це сподіваюся, багато про що говорить. А справа в тім, що нам треба будувати Україну навіть не з нуля, а гірше. Кожен  в цей мур повинен положити свій камінь, який на багато віків повинен служити нашим дітям , внукам і правнукам… І коли цю стіну в Зачепилівці  будуть класти такі будівничі як Швецов з Галієм, а їм буде допомагати Гвоздік,  Кривенко, Конопля, Пишненко то я боюсь, що та стіна багатьох із нас без землетрусу поховає раніше відведеного часу. Отже стояти в стороні і тільки споглядати – все це ні до чого хорошого не приведе. Я вам це обіцяю.

Далі я постараюся пояснити чого я так пишу. Справа в тому, що керівник Зачепилівського водоканалу Галій продовжує свої нелюдські експерименти над людьми, які жодним законодавством не підкріплюються. Тому я написав заяву до об’єднаної громади з проханням дати роз’яснення чи Галій свої забаганки погоджує в селищній раді чи ні. За обіцяною відповіддю я прийшов до селищної ради 06.03.2018 р. Тут я довідався що голова поїхав в Харків, а підготовлену мені паном Швецовим відповідь він не підписав. Пояснення тут у мене дуже просте. Голова  зрозумів, що Швецов написав дурниці, за які він ніколи не звик відповідати. Рівень його підготовки нам усім відомий, а тому дивуватися не варто, але і підставляти свого керівника він права також не має.

Нарешті, отримана мною відповідь 12.03.2018 р. засвідчує, що пан Галій все робить вірно і самотужки. Тільки незрозуміло чому та відповідь аж на три листа. Написали все що знали.

Якщо розмовляти  язиком шахів, то нам прийдеться розв’язати  задачу, яка складається з декількох ходів. Отже хід перший:

Прокурору Зачепилівського відділення

Первомайської прокуратури в

Харківській області

Дальока М.С.

 

                                                   Заявник: Марголін Віктор Наумович –

проживаючий в смт. Зачепилівка

Харківської області,

вул. Українська 8, кв. 9,

інд. 64401, тел. 066-71-68-753,

пенсіонер, ветеран праці,

редактор Інтернет-газети

«Зачепилівська правда»

 

Заява про скоєний злочин.

15.01.2018 р. контролер комунального підприємства Зачепилівське водопровідно-каналізаційне підприємство запросила мене щоб я зібрав належні документи і прийшов до них в контору для оформлення нового договору на їх послуги.

16.01.2018 р. я прийшов до водоканалу де мені вручили два екземпляри договору та дали ручку щоб я підписав договір. Я там заявив що беру ці договора і іду додому та буду вивчати зміст цього договору. Коли я прийшов додому то включив комп’ютер, знайшов там Закон України «Про житлово-комунальні послуги» і став перевіряти зміст запропонованого мені договору на відповідність прийнятому закону з даного питання.

В результаті мною було установлено, що в розділі «Споживач зобов’язаний» дописаний пункт 13 про здійснення метрологічної повірки засобів обліку витрачання води – лічильників, який  безсумнівно протирічить вимогам Закону України і відповідній постанові Кабінету Міністрів України.

Як я вважаю, адміністрація водоканалу в особі начальника Галія Григорія Івановича грубо порушила чинне законодавство, права абонентів також порушені всупереч встановленому законом порядку здійснення перевірки лічильників. Ці порушення мають ознаки адміністративного правопорушення згідно ст.186 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», так як Галій Г.І. вирішив перекласти свої обов’язки  на абонентів. Нажаль, значна частина абонентів водоканалу запропонований договір підписала. Люди, по суті, були обмануті.

Діюче Законодавство з даного питання наступне: Закон України

стверджує, що Договір не може містити умов, що вводять додаткові види оплати послуг, не передбачені типовими договорами на надання житлово-комунальних послуг, затвердженими Кабінетом Міністрів України. {Частина друга статті 26 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3569-VI від 05.07.2011.  В розділі Виконавець зобов’язаний записано:

   4.4. Виконавець зобов'язаний:

4) контролювати установлені міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж;

 

19.01.2018 р. я подав до відділу поліції заяву з повідомленням про те, що адміністрація Зачепилівського КП Зачепилівське водопровідно-каналізаційне підприємство пропонує абонентам перезаключити договір про  надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення. При цьому зміст договору умисно змінений і він не відповідає чинному законодавству. Я вважаю, що абоненти не повинні здійснювати метрологічні повірки засобів обліку в своїх квартирах, як того

вимагає керівництво водоканалу. При цьому я просив захистити мешканців Зачепилівки від неправомірних дій чиновників.

Розгляд моєї заяви в відділі поліції було доручено працівнику Шевченку О.Г. Відповідь я отримав 24.02.2018 р., що є порушенням строків , визначених законодавчо. Це була довідка, яка не є процесуальним документом. Вона не розкриває суті скоєного правопорушення. Пан Шевченко, намагаючись виправдати порушників, посилається на Закон України, який  вводитиметься в дію тільки з 10.06.2018 р. Всі мої вимоги, викладені в заяві, в відділі поліції проігноровані. Навіть в цій обстановці згаданий закон не протирічить моїм вимогам. Все це беззаконня підписав і затвердив т. в. о. начальника пан Берлим. Саме таку роботу працівників поліції я розцінюю як намагання укрити відверте правопорушення.

28.02.2018 р. я попросився до начальника Зачепилівського відділення НП в Харківській області Новіченко А.В. на особистий прийом і в присутності Берлима Р.Г. та  Шевченка О.Г. висловив свої зауваження щодо безпринципної та безвідповідальної роботи працівників поліції пов’язаної з розглядом моєї заяви від 19.01.2018 р. Довідка про результати перевірки інформації, викладеної у повідомленні Марголіна В.Н. від 17.02.2018 р. і яку підписали Берлим Р.Г. і Шевченко О. Г. наглядно свідчить, що вказані працівники поліції відверто проігнорували вимоги ст. ст. 1 і 2 Закону України «Про національну поліцію»:

Стаття 1. Національна поліція України

1. Національна поліція України (далі - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

Стаття 2. Завдання поліції

1. Завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах:

2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;

3) протидії злочинності;

4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Під час розмови з Новіченко А.В. я не відчув порозуміння і підтримки щодо вирішення піднятих питань.

В результаті службової бездіяльності працівників поліції Шевченка і Берлима не була зупинена незаконна діяльність посодових осіб Зачепилівського водоканалу в результаті чого абоненти безсумнівно зазнають істотної шкоди, їх права та інтереси є порушеними, вони не отримали належного захисту.

Наявність прямого умислу в діях Шевченка і Берлима підтверджується тим, що вони навіть не запросили керівника водоканалу до відділення поліції для дачі необхідних пояснень. Поведінку керівника водоканалу я розцінюю як самоуправство.

26.02.2018 р. я направив до об’єднаної громади Зачепилівської селищної ради заяву з проханням надати інформацію про те чи такі дії адміністрації водоканалу  погоджувались в селищній раді і чи давали там дозвіл на такі зміни умов договору. Отримана відповідь від 12.03.2018 р. свідчить про те, що керівник водоканалу самостійно вирішив це шкурне для нього питання. При підписанні такого  договору адміністрація водоканалу отримує можливість в любий час поставити під сумнів показники лічильника. В такому випадку абонент повинен знімати лічильник, сідати в автобус і їхати в Харків, шукати відповідну лабораторію, заплатити за послугу і через місяць поїхати забрати лічильник. Вартість однієї дороги -360 грн. Крім цього треба витратити 2 дні особистого часу. Потім лічильник треба поставити на місце і опломбувати. Таким чином все це обійдеться споживачу ой як не дешево. Але це нікого не турбує. Вже 10 років водоканал нас не обслуговує, а здирає шкури з людей. Таких тарифів на послуги, як в Зачепилівці, немає у всій Європі.

Велике значення  в даній справі має той факт, що працівник поліції Шевченко О.Г. не має юридичної освіти, а тому інколи написане ним виглядає як «лапша на вуха» в яку він і сам не дуже вірить. А після того як він в судовому засіданні представився як полковник у мене з’явилися сумніви щодо його психічного здоров’я. Тому про його правову відповідальність  за багаторічне кришування неправедних дій пана Галія пора нести реальну відповідальність.

В такій ситуації довіра в суспільстві до правоохоронних органів збільшитися ніяк не може.

Враховуючи викладене я прошу Вас:

1.     Дане мою заяву розглядати як повідомлення про скоєний злочин працівниками Зачепилівської поліції Шевченком О.Г. і Берлимом Р.Г. згідно до ст.365 КК України  в зв’язку з їх недобросовісною та злочинною бездіяльністю пов’язаною з укриттям  правопорушення проти прав та інтересів мешканців Зачепилівки.

2.     По даному факту відкрити кримінальне провадження. Справу передати на розгляд до прокуратури Харківської області.

 

Додатки: - заява до відділу поліції від 19.01.2018 р.  

-довідка з відділу поліції від 17.02.2018 р.

- проект договору від 16.01.2018 р.                                    

- інформація з селищної ради від 12.03.2018 р.

 

Мешканець Зачепилівки      ______________  Марголін В.Н.

 

Очевидним є те, що далі буде.

 

12.03.2018 р.