Депутатів у нас не бракує. Чекаємо на їх позитивні результати.

06.01.2018 00:36

Депутатів у нас не бракує. Чекаємо на їх позитивні результати.

 

Шановні читачі. Не так давно ми з вами ходили на вибори, вибрали керівництво об’єднаної громади. Активність виборців склала трохи більше за 40 процентів. Я би сказав що це не є багато. Очевидно, що серед нас багато таких що вже зневірились і не бажають брати участі в виборах. Але з такою позицією мені погодитись також важко так як під час голосування кожен виборець має брати свою частку  відповідальності за нашу подальшу долю. Нами було вибрано 26 депутатів. Саме від них ми чекаємо позитивних зрушень, від їх рішень буде залежати робота вибраного виконавчого комітету ради і т. д. Не варто нам чекати що хтось до нас прийде і візьметься наводити порядок.

Хочу зауважити що особисто мене в даний час турбують  питання які пов’язані з роботою комунальних служб селища. Ці питання я вирішив викласти письмово і передав їх особисто Подколзіній О.В.- першому заступнику селищного голови.  Я сподіваюся що мої питання, викладені в зверненні, будуть уважно вивчені і що вони будуть винесені на обговорення депутатів.

Щоб якимось чином підняти активність мешканців громади у справі вирішення насущних проблем селища я пропоную читачам ознайомитися зі змістом мого звернення.

З В Е Р Н Е Н Н Я

Шановні депутати.

До Вас звертається мешканець селища Зачепилівка, ветеран праці, людина з трудовим стажем в 40 років якому виповнився 71 рік, який має  достатній життєвий  досвід і який критично оцінює цілий ряд управлінських рішень нинішньої влади, які торкаються нашого повсякденного життя. Моє звернення, я сподіваюся, підтримає досить значна кількість моїх земляків так як повсякчасно відчувати себе одуреним навряд чи хто побажає. Адже владу ми для того і вибираємо, щоб вона допомагала нам жити. Але так виходить далеко не завжди.

Свою головну розповідь я почну з аналіза  моєї співпраці, якщо можна так сказати, із Зачепилівським домоуправлінням. Наскільки мені відомо 04 вересня 2006 року депутати  прийняли рішення про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. На той час, згідно розрахунків, мешканці будинків повинні були сплачувати за послуги з розрахунку 0,82 грн. за 1 кв. м. загальної площі квартир. Згідно діючого законодавства домоуправління повинне було заключити відповідний договір з власником кожної квартири. Але чомусь так не сталося і ці договори мало хто має взагалі. Так не повинно бути. В нас керівництво селищної ради і домоуправління неодноразово мінялося, а справи на краще не мінялись.

Відповідно до рішення депутатів від 26.12.2016 р. були встановлені нові тарифи на послуги домоуправління. Таким чином розмір плати за 1 м. кв. площі квартири склав 1,81 грн., а тариф на послугу з освітлення під’їздів в будинках селища зріс більше ніж у 9 разів, тобто з 0,04 грн. до 0,37 грн. з кожного кв. метра квартири.  Таке безпрецедентне підвищення тарифу визвало у мене бажання поцікавитися природою такої «бухгалтерії». В результаті з’явилися певні питання на які ніхто аргументованої відповіді не дає. Я не можу зрозуміти чому за освітлення під’їзду мешканець повинен сплачувати більше коштів тільки тому що в нього більша квартира. Який тут є прямий зв’язок між під’їздом і квартирою? І це  не залежить від того горить лампочка чи ні. Платити все рівно треба. Це повний ідіотизм, так як обліку  дійсно витраченої електроенергії немає. Немає лічильників. Я не розумію як можна так господарювати. Так може бути лише у випадку коли за мету ставлять пограбування людей, а не їх обслуговування. Це має ознаки відвертого шахрайства. І за це треба комусь нести відповідальність. Дане питання я піднімав на різних поверхах влади, але ніхто навіть не обіцяє щось робити на перспективу. Так не повинно бути. Я мав намір зробити освітлення в під’їзді  за свій рахунок, тобто провести освітлення від свого лічильника, але енергозбут мені не дав дозволу це зробити. Тепер ми продовжуємо всим під’їздом кожного місяця платити 100 грн. тільки за освітлення підїзду тоді як нам могло вистачити електроенергії максимум на 4 грн. Тому не дарма керівник енергозбуту пан Роднянко заявляє що йому такі клієнти вигодні. Ось такі порядки ми маємо в своїй країні. Вони «підходять» і пані Пишненко, яка керує домоуправлінням і панам Ахметову з Порошенком.

Все це привело мене на «гарячу лінію»  міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Там я задав два питання: чи маю я право вибирати із запропонованого переліку послуг домоуправління ті послуги які вважаю для себе необхідними і  який порядок обрахування послуг на вивезення побутових відходів. Відповідь я отримав наступну:

Шановний Вікторе Наумовичу!

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України розглянуло Ваше звернення від 17.11.2017, яке надійшло на Гарячу лінію Мінрегіону, щодо питань у сфері житво-комунального господарства та в межах компетенції повідомляє.

Щодо питання 1

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки визначає Закон України «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон).

Відповідно до статті 13 Закону залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на:

комунальні послуги (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), газопостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо);

послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо).

Пунктом 2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.06. 2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» передбачено, що тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно- гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг згідно з додатком до цього Порядку.

Послуги, які вказано у цьому переліку, зокрема, освітлення місць загального користування і підвалів, мають обов’язково надаватися для належного утримання та зберігання житлового фонду, комфортного проживання мешканців.

Частиною першою статті 19 Закону наголошено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Частиною другою статі 26 Закону встановлено істотні умови договору між виконавцем/виробником та споживачем, зокрема, вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг; права та обов'язки сторін; порядок вирішення спорів та інше.

При цьому пунктом 1 частини 3 статті 20 Закону передбачено обов'язок споживача укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, на основі типового договору, в свою чергу виконавець зобов’язаний відповідно до пункту 3 частини другої статті 21 цього Закону, підготувати та укласти зі споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Форма та умови типового договору затверджені постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» від 20.05.2009 № 529.

Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління визначає Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Відповідно до статей 4 і 5 вказаного Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку, спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.

Статтею 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» надано визначення цих термінів:

співвласник багатоквартирного будинку (далі - співвласник) - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку;

спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче- огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку.

Статтею 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» встановлено, що співвласники зобов’язані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку, своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

На підставі вищезазначеного:

освітлення місць загального користування є невід’ємною складовою послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;

у багатоквартирних будинках під’їзд є спільним майном співвласників, отже, кожен співвласник зобов’язаний утримувати його у належному стані, у тому числі здійснювати витрати на освітлення;

укладення договору про надання житлово-комунальних послуг є обов'язком споживача за умови, якщо запропонований виконавцем послуг договір відповідає типовому договору.

При цьому повідомляємо, що відсутність договору на надання житлово- комунальних послуг не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг.

Щодо питання 2

Відповідно до частини 1 статті 13 Закону послуги з вивезення побутових відходів залежно від функціонального призначення можуть бути віднесені або до складу комунальних послуг або до послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

У разі, якщо послуга з вивезення побутових відходів не визначена згідно з рішенням органу місцевого самоврядування як окрема комунальна послуга, послуга з вивезення побутових відходів входить до послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і витрати з вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення), нараховані для фізичних осіб, реєстрація місця проживання яких здійснена за адресою житлового будинку (гуртожитку), визначаються відповідно Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Згідно з п. 5 Порядку калькуляційною одиницею тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є 1 кв. метр загальної площі, що перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи.

Послуга з вивезення побутових відходів може бути визначена згідно з рішенням органу місцевого самоврядування як окрема комунальна послуга.

В такому разі застосовується механізм надання послуг з вивезення побутових відходів, який визначено постановою Кабінету Міністра України від 10.12.08 № 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів» (далі - Правила).

Відповідно до пунктів 6 та 7 Правил обсяг надання послуг розраховується на підставі норм, затверджених органом місцевого самоврядування. Норми надання послуг визначаються на підставі правил, встановлених центральним органом виконавчої влади з питань житлово- комунального господарства.

Правила визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів затверджено наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 30.07.2010    259 (далі - Правила визначення норм),

який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 29.09.2010 за № 871/18166.

Правила визначення норм встановлюють порядок виконання робіт з визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів у містах, селищах і селах, які застосовуються для визначення обсягів надання послуг з вивезення побутових відходів.

Згідно із пунктом 1.2 норма- це кількісний показник споживання послуг з вивезення побутових відходів, які утворюються на одну розрахункову одиницю: зокрема - одного мешканця для житлової забудови.

У додатку 1 до Правил також зазначено, що для багатоквартирних та одноквартирних будинків розрахунковою одиницею норми надання послуг з вивезення побутових відходів є 1 мешканець.

         Наразі зазначаємо, що проектом Закону України «Про житлово- комунальні послуги» (реєстр. № 1581-д від 10.12.2015), який прийнято Верховною Радою України та направлено на підпис Президента України, послуга поводження з побутовими відходами віднесена до комунальних послуг із розрахунковою  одиницею норми надання послуг з вивезення побутових відходів на 1 мешканця.

З повагою,

Начальник Управління благоустрою територій та комунального обслуговування                                                                   М.О. Барінов                         

Враховуючи викладене я приходжу до висновку, що місцева влада зовсім не потурбувалася щоб створити мешканцям чесні і соціально справедливі умови проживання. Попередні депутати  не обтяжили себе обов’язком розібратися в суті справи і голосували за підсунуті недобросовісними , безграмотними виконавцями документи. Таким чином були узаконені рішення, які не відповідають нормальній людській логіці. Тому настав час виправляти безглузді помилки.

Наприклад, надаючи послугу з освітлення під’їздів домоуправління не несе жодних затрат, і в той же час мешканці будинків кожен місяць оплачують домоуправлінню накладні розходи в розмірі 4699 грн. Тобто люди платять більше не за освітлення, а заради того щоб у нас було домоуправління. Наскільки це розумно кожен зможе оцінити сам. А от вологе прибирання сходових кліток домоуправління мешканцям будинків чомусь не пропонує. Обслуговування димових та вентиляційних каналів також ніхто не пропонує. Ці питання краще вирішуються шахрайським шляхом. Не вдалося мені з’ясувати і таке питання як чию землю прибирають за наш кошт. Десять років я потратив на дослідження причин високої собівартості послуг Зачепилівського водоканалу. Дане питання тягне на кримінальну справу, але не в нашій поліції і не в нашому суді.

Так, я маю право через суд добиватися справедливого та логічного рішення влади. Але, шановні депутати, кому із вас потрібно щоб я оббивав пороги «самого справедливого» Зачепилівського суду і в що це мені обійдеться. Якщо затрати по вивезенню побутових відходів будемо і далі ділити на житлову площу, а не на кількість мешканців, то я буду сплачувати за послугу в 2,3,5 разів більше від моїх сусідів. Чи це є справедливо, давайте подумаємо. Аналогічно треба рахувати і плату за прибирання території, за поточний  ремонт водопроводу і каналізації.

Таким чином, я вважаю, що мої думки, висновки і пропозиції жодним чином не протирічать ні діючому законодавству, ні загальноприйнятій логіці мислення рядової людини якій не байдужа доля країни і її людей. Я би дуже не хотів щоб хтось запідозрив мене в намаганні вирішити свої шкурні інтереси.

Підводячи підсумок даної розмови я хочу запропонувати депутатам наступне:

1.    Щоб не «годувати» дармоїдів варто розглянути  питання стосовно об’єднання Зачепилівського водоканалу з домоуправлінням в якому ми тримаємо директора на сім працюючих. Я вважаю, що досить одну бабу всім миром «годувати». Ця справа є безперспективною.

2.    Переглянути методику нарахування оплати за послуги домоуправління. При цьому звернути увагу на те щоб ми взимку не купляли бензин для скошування бур’янів. Надати право мешканцям будинків вибирати послуги які їм потрібні.

3.    Зобов’язати адміністрацію домоуправління виконати перерахунок абонплати по кожній квартирі за 2017 рік відповідно до нових тарифів.

4.    Розрахунок собівартості послуг домоуправління опублікувати на сайті Зачепилівської селищної ради.

5.    Набратися мужності і пояснити мешканцям селища істинну причину захмарних тарифів Зачепилівського водоканалу.

6.    Визнати  той факт що тарифи Зачепилівського водоканалу варто чесно назвати відвертим мародерством, яке не робить честі нинішній владі селища та району.

 

Мешканець Зачепилівки  _______________ Марголін В.Н.

05.01.2018 р.

На цьому дозвольте мені закінчити свою розповідь. Будемо чекати  на відповідь. Про це я постараюсь поінформувати читачів газети.

 

Редактор- Віктор Марголін, 06.01.2018 р.