Дерево ще може вирости, а совість - це справа безнадійна.

23.04.2018 19:03

Дерево ще може вирости, а совість - це справа безнадійна.

 

Шановні читачі. Я постараюсь поділитись із вами наступною інформацією. 30.03.2018 р. я подав до поліції заяву з проханням перевірити законність вирубки дерев в парку селища. Була відкрита карна справа, яка постановою слідчого закрита. Проведена перевірка у мене не викликає особливої довіри і тому я  написав скаргу до суду. Прошу ознайомитися.

                                                       Слідчому судді

                                                       Зачепилівського районного суду

Харківської області

Бойко Г.В.

 

Марголін Віктор Наумович –

проживаючий  в сел. Зачепилівка,

вул. Українська 8, кв. 9,

Харківської області, тел. 5- 18- 43,

інд. 64401,  mailto:margolin4600@mail.ru

 

Скарга

у відповідності до ст. 303 ч.1 п.3 КПК України  стосовно постанови про закриття кримінального провадження.

 

23.04.2018 р. я отримав від слідчого СВ Зачепилівського ВП Красноградського ВП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції Кобаль І.І. постанову про закриття кримінального провадження за №12018220290000051 від 16.04.2018 р.

Дана постанова, яка мною оскаржується, за змістом  не дає вичерпного пояснення  змісту подій про які я написав у своїй заяві. Ця постанова не розкриває правопорушення, а по суті укриває його.  Тому мені прикро що мене в  поліції і прокуратурі   не захотіли зрозуміти. Неоперативне реагування на моє повідомлення про скоєний злочин привело до того, що порушники Закону отримали час та можливість в якійсь мірі, фальсифікуючи документи, створити видимість законопослушності та поваги до самого Закону України "Про  благоустрій населених пунктів" та відповідної постанови Кабінету Міністрів України.

Як доказ привожу наступний приклад. Свою заяву на імя заступника нач районного відділу поліції Стрільця С.В. я написав 30.03.2018 р.  На допит в якості свідка мене запросив слідчий тільки надвечір 02.04.2018 р., тобто, коли  ішла вже четверта доба. Весь цей  час правопорушники використали в своїх інтересах, а заст. селищного голови  Подколзіна О.В. навіть встигла попасти на прийом до слідчого судді з даного питання. За ці чотири дні слідчий мав усі можливості переконатися  в тому чи є  якісь дозвільні документи в селищній раді на вирубку дерев. Але цього нічого своєчасно не було зроблено. Тому в мене є всі підстави вважати що такий стан речей  не є випадковим. Таким є моє переконання, тут варто зафіксувати відверте порушення вимог ст. 214  КПК України.

Прийнята постанова слідчого не дає відповіді на наступні питання:

1.Слідчому, перш ніж займатися долею дерев в парку, варто було б звернути увагу та поцікавитись як  в Зачепилівці виконуються вимоги Закону України "Про місцеве самоврядування". Це перш за все :

 

Стаття 4. Основні принципи місцевого самоврядування

Місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах:

народовладдя;

законності;

гласності;

колегіальності;

поєднання місцевих і державних інтересів;

виборності;

правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами;

підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб;

державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування;

судового захисту прав місцевого самоврядування.

Стаття 6. Територіальні громади

1. Первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.

 

Стаття 8. Загальні збори громадян

1. Загальні збори громадян за місцем проживання є формою їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення.

2. Рішення загальних зборів громадян враховуються органами місцевого самоврядування в їх діяльності.

3. Порядок проведення загальних зборів громадян за місцем проживання визначається законом та статутом територіальної громади.

 

Стаття 13. Громадські слухання

1. Територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

2. Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.

3. Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов'язковому розгляду органами місцевого самоврядування.

4. Порядок організації громадських слухань визначається статутом територіальної громади.

 

Стаття 18-1. Відносини органів місцевого самоврядування із судами загальної юрисдикції

Орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування.

 

 

Стаття 75. Відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування перед територіальними громадами

1. Органи та посадові особи місцевого самоврядування є підзвітними, підконтрольними і відповідальними перед територіальними громадами. Вони періодично, але не менш як два рази на рік, інформують населення про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, місцевого бюджету, з інших питань місцевого значення, звітують перед територіальними громадами про свою діяльність.

2. Територіальна громада у будь-який час може достроково припинити повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування, якщо вони порушують Конституцію або закони України, обмежують права і свободи громадян, не забезпечують здійснення наданих їм законом повноважень.

Оскаржувана мною постанова слідчого не вказує на дату проведення засідання виконавчого комітету Зачепилівської селищної ради. Не вказується і дата направлення листа до Держекоінспекції в Харківській області. Поряд з цим вказується, що відповіді від екологічної інспекції не отримано, хоча дерева вже давно спиляні. Залишається без відповіді питання: коли думка екологічних інспекторів не важлива для зачепилівських лісорубів то навіщо їх турбувати. Сумнівна постанова про закриття кримінального провадження не вказує на дату звернення відділу поліції щодо надання копій документів від селищної ради. Немає і дати отримання такої документації. Все це свідчить про безвідповідальне відношення працівників слідчого відділу до виконання службових обов'язків. Дана постанова, за підписом Стрільця С.В., жодним чином не переконує мене в чесності і добропорядності як працівників селищної ради так і працівників районної поліції.

Крім цього варто нагадати, що пан Кривенко займає посаду селищного голови четвертий раз і за цей час не провів в селищі жодного громадського слухання. Він керує селищною радою як своїм особистим курятником. Ось саме за це  необхідно нести покарання і в цьому є суть поданої мною заяви про скоєний злочин в парку селища. Адже мешканцям Зачепилівки так ніхто і не пояснив де поділася мармурова  плитка з фонтана, куди повезли причіп радіаторів знятих в дитячому садку, чи не за рахунок  абонентів водоканала поливаються квіти в парку, куди витрачаються  досить немалі кошти бюджета селищної ради, які заробітні плати і премії отримують працівники  нової громади, чому на збори в РБК при створенні об'єднаної громади не був запрошений жоден пенсіонер селища, чому заблокований сайт селищної ради, а чи не по такому ж сценарію вирубувалися дерева в парку в 2017 році і чи були тоді прийняті необхідні дозвільні документи, чому тарифи на послуги водоканалу в Зачепилівці є найвищими в Україні. Про методи обрахування тарифів в водоканалі і домоуправлінні, які там безпідставно називають економічно обґрунтованими, мені, як людині з вищою економічною освітою соромно пригадувати. Це є відверте пограбування мешканців селища і бюджету країни. Чому мешканці  селища по суті відсторонені від громадського життя і людям не є відомим чи в бюджеті заплановане фінансування утримання парку і багато інших аналогічних питань. Коли чотири роки тому під час розслідування злочину скоєного в селищі я запитав прокурора чи у слідства є конкретні докази вини підозрюваного Криничного В. той відповів що конкретних доказів немає, але по "совместительству доказательств" він є винним. Ось по такому принципу і був осуджений громадянин Криничний В. в Красноградському суді, потім цей вирок був скасований і сидить хлопець в Харківському СІЗО вже чотири роки не осуджений. Мене це турбує так як це і є оцінка тих реформ в судах, прокуратурі і поліції нашої країни. Та і в мене особисто 17.02.2017 р. арештували ноутбук, карна справа давно закрита а  ноутбук так і не повернули. Арештовані речі Криничного В., очевидно, розікрали в районному відділі міліції. Ось так сьогодні можна працювати в прокуратурі і поліції. Такі подвійні стандарти в оцінці діяльності чиновників від влади дозволяють безкарно і постійно грабувати  так називаєму об'єднану громаду. Для крадіїв настали золоті часи, а люди просто виживають хто як може. Все це дозволяє пану Кривенку привселюдно бити себе в груди і розповідати що за нього проголосувало 70 процентів виборців. Оце дійсно маємо те, що маємо.

Я добре розумію що підняте мною питання досить чітко торкається честі та гідності голови об'єднаної громади Кривенка Ю.В.  Тому, зважаючи на ці обставини, я сподівався що у пана Кривенка вистачить розуміння і сили волі щоб знайти порозуміння з громадою, пояснити своє бачення сумнівної ситуації пов'язаної з вирубуванням дерев в парку. Та навіть саме перетворення цінної деревини на дрова викликає сумнів в тому чи розуміють чиновники те що діють. Але жодної інформації за підписом селищного голови я не знайшов. Очевидно, що є що приховувати від громадськості. В цьому я вбачаю закінчення доброчесності пана голови. Така його подяка людям за виявлену довіру. Чи, можливо, ви щось читали в районній газеті з даного питання?

А як можна не бачити безлад в дворі селищної ради. Там такого, вибачте, "бардака" ніколи раніше не було. А поїдьте на свалку, подивіться. І це на відстані 500-700 метрів від селищної ради. А чого варта дорога в село Скалонівка? Це є знущання над людьми. Селищна рада повинна стати центральною владою в районі. Тому питання працевлаштування Швецова і Кисіля не повинні бути головними. А що робиться з питань створення робочих місць, що нового в кадровій політиці влади, яким чином збираються наводити лад в питаннях землекористування, громадського порядку, коли нарешті каналізаційні ями будуть закривати відповідні люки і людей перестануть грабувати несправедливими  тарифами. І багато інших питань які турбують кожного дня мешканців обєднаної громади. Адже влада потрібна людям щоб допомагати їм жити, а не наоборот.

І ще один приклад. Хто уміє логічно мислити той мене зрозуміє. Після відкриття карної справи до мене деякі впливові особи району телефонували і пропонували  щоб я пішов в поліцію і забрав свою заяву. Я вважаю, що коли б у справах Кривенка Ю.В. було все "окей", то навіщо так низько опускатися? Коли я не відчував себе винним, то я впустив в свою квартиру шість "шакалів" із Краснограда, дозволив їм забрати всю комп'ютерну техніку і сьогодні з чистою совістю любому "сепаратисту" в погонах дивлюся  в очі без укору свого сумління. То, можливо, і Кривенку треба було б саме так поступити? Я розумію що це не є стопроцентний доказ його святості, але по "совместительству доказательств" є над чим подумати навіть шанованому суду. А "школа" пана Стрільця С.В. є мені добре відомою.

Враховуючи викладене та керуючись здоровим глуздом і ст. 307 ч. 2 КПК України прошу суд:

  1. Прийняти дану скаргу до розгляду.
  2. Запросити матеріали справи з районного відділу поліції.
  3. Скасувати  рішення слідчого про закриття  кримінального провадження по справі в зв'язку з недостатньою аргументацією прийнятого рішення.
  4. Справу № 12018220290000051 направити в правоохоронні органи району для додаткового розслідування та прийняття виваженого та законного рішення.

 

 

Мешканець Зачепилівки -   ________________________  Марголін В.Н.

23.04.2018 р.                      

 

Коментарів поки не буде ніяких щоб не розцінили як тиск на суд.

До зустрічі в ефірі.

З повагою - редактор - Віктор Марголін, 23.04.2018 р.