Хочеться вірити в добро, та час покаже.

07.09.2014 11:43

Хочеться вірити в добро, та час покаже.

 

Історія Зачепилівського краю днями поповнилася ще одним прізвищем. Це Твердохліб Володимир Миколайович, який свою правничу кар'єру вирішив продовжити в Зачепилівці на посаді прокурора району. Ця посада в районі має достатньо велике значення, а тому до персони пана Твердохліба ми з вами, читачі, будемо відноситися з підвищеним рівнем уваги. Я так висловлююся лише тому, що попередні служителі права, м'яко кажучи, задовольняли лише окремих представників влади - самі крали і дозволяли це робити вибраним. Як буде далі - час покаже.

08.09.2014 р. я вперше зустрінуся з Володимиром Миколайовичем на його особистому прийомі в приміщенні райпрокуратури. До пана прокурора я прийду не з пустими руками. Життя змушує піднімати питання, які турбують не лише мене особисто, а і багатьох інших моїх земляків. Тому мова знову піде про воду. А якщо точніше, то про її вартість. Ця тема не є новою. Слідчий Штанько С.О. з районного відділу міліції  чимало часу витратив на те, щоб розібратися в цій проблемі. Та об'єктивного висновку так і не спромігся зробити. Очевидно, що він йому не так уже й потрібний. У нього робота - день до вечора. Приїхав із Краснограду, туди ж і ночувати їде. Його послугами в Краснограді ніхто не нуждається, а зачепиляни нехай терплять. Він дозволяє собі мешканців Зачепилівки називати бешеними і його такі виходки проходять практично безкарно. Пішов уже третій місяць як у районній міліції не можуть розглянути скаргу з даного питання та дати відповідь заявнику. А ми з вами сподівалися що революція гідності і нарешті війна в країні чомусь таки научать зачепилівського міліціонера. Та хіба це є єдиний приклад. А чим кращий працівник райпрокуратури Явніков Роман? Про Медяника і мови немає. Будемо  сподіватися, що з приходом нового прокурора в район ситуація зміниться на краще. Невже нас усіх "чорт лаптем обвів".

Я надаю можливість своїм читачам прочитати моє звернення до прокурора району:

 

Прокурору Зачепилівського району

Харківської області

раднику юстиції

Твердохліб В. М.

 

Марголіна Віктора Наумовича -

мешканця селища Зачепилівка,

вул. Українська 8, кв. 9,

Харківської області

інд. 64401, тел. 5-18-43,

mailto: margolin4600@mail.ru

 

 

ЗАЯВА

ПРО ВЧИНЕНЕ КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

 

Відповідно до ч. 1 ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Керуючись наведеним, доводжу до вашого відома обставини про порушення майнових прав членів громади селища Зачепилівка які дають підстави для початку досудового розслідування за фактом вчинення злочину, передбаченого ст. 366 КК України – « службове підроблення".

В 2008 році керівник Зачепилівського водоканалу Галій Григорій Іванович, використовуючи своє службове становище, зумів "протягти" через рішення сесії Зачепилівської селищної ради  підвищення тарифів на послуги водоканалу до рівня, який навіть на той час перевищував рівень їх сьогодні в зоні АТО. З допомогою Інтернету мені не вдалося знайти в Україні район де б тарифи водоканалу були вищі ніж в Зачепилівці. Тому за моєю заявою постановою від 20.03.2014 року Зачепилівським районним судом рішення 18 сесії 5 скликання Зачепилівської селищної ради від 31 липня 2008 року № 383 "Про затвердження тарифу водопостачання по водоканалу" визнане нечинним.

Сьогодні у мене немає жодних сумнівів стосовно того, що самі розрахунки нових тарифів були зроблені в водоканалі на той час настільки недобросовісно, що я назву їх завідомо підробленими документами. Підняття одноразово тарифів більше ніж у два рази суперечило не тільки чинному законодавству, а і просто здоровому глузду. Нажаль, такий експеримент Галія Г.І. над мешканцями Зачепилівки продовжується і по цей час.

Крім цього,  вищеназване рішення суду зобов'язало Зачепилівську селищну раду переглянути тарифи на водопостачання населення КП Зачепилівське ВКП згідно норм діючого законодавства. В результаті в водоканалі зробили нові розрахунки і відправили їх 05.05.2014 року на розгляд до Державної інспекції України з контролю за цінами в Києві. На даний час про рішення цієї інспекції мені нічого не відомо. Але після отримання висновку інспекції нові тарифи знову повинні з'явитися для розгляду на сесії селищної ради.

На перший погляд все відбувається ніби у відповідності до чинного законодавства. На самім ділі керівник і спеціалісти водоканалу пішли по знайомому їм шляху фальсифікації і підроблення документів, які вже направлені до Києва. Я поцікавився у селищного голови Кривенка Ю.В. стосовно рівня тарифів на воду, який, очевидно, планують підняти. Відповідь я отримав - коло 10 грн. за куб.

Я чудово розумію, що ніхто в Києві не здатний на такій відстані детально розібратися у всіх проблемах Зачепилівського водоканалу, на що і розраховують його керівник і відповідні спеціалісти. Ця проблема має повторитися і я не хочу щоб мешканці Зачепилівки та села Нагірне знову були обманутими. Про ці проблеми я говорив на особистому прийомі в селищного голови Кривенка Ю.В. і голови РДА Подколзіної О.В., але я не отримав від них якихось гарантій  що історія не повториться. І тому я змушений звертатися до прокуратури району з проханням допомогти детально розібратися в ситуації з тарифами.

Я вважаю за необхідне повідомити про те, що постанова суду від 20.03.2014 року залишається не виконаною. В селищній раді і водоканалі довільно трактують рішення суду і не поспішають його виконувати. В результаті користувачі послугами водоканалу вже пів року сплачують за послуги по старим, по суті скасованим судом тарифам. Тому я змушений брати в суді Виконавчий лист і направити його до Управління Державної виконавчої служби  в відділ примусового виконання рішень. Там 21.08.2014 р. прийняли постанову про відкриття виконавчого провадження. Термін виконання рішення суду визначений -28.08.2014 р.

Звертаючись в рай прокуратуру я вважаю за необхідне повідомити про наступне. Немає жодних сумнівів відносно того, що в водоканалі всі зацікавлені щоб як найбільше підняти собівартість наданих послуг і за це отримати якнайбільший прибуток. При вирішенні цього питання там не відмовляються від відвертої підробки документів, що є караним діянням. Зовсім не треба бути експертом щоб переконатися в тому, що головна водонапірна башня не заповнюється водою, а амортизація на неї нараховується і відноситься на собівартість води, яку ми споживаємо. Антимонопольний комітет України дає чітке роз'яснення , що так поступати не можна. Про це я говорив у судовому засіданні, але в водоканалі все це є проігнорованим. Розрахунки, що подані до Києва, зовсім не враховують такі вимоги і рекомендації.

Мною особисто пророблена певна робота щоб довести факт несправедливого установлення тарифів для мешканців радіозаводських будинків. Там немає очисних споруд, всі відходи самопливом течуть в сторону річки, там немає жодного працюючого електромотору по відкачці самих відходів. В водоканалі намагаються довести що вони відходи звідти перевозять своїм автомобілем для очистки на центральну очисну станцію. Але це є неправда. Я коло десяти разів був коло тієї вигрібної ями за рік і жодного разу не бачив навіть сліду там отого автомобіля. Тому люди там постійно дихають в атмосфері зловоння і за це сплачують, як і ми в центрі селища, по 20,42 грн. за куб відходів. Це має ознаки дискримінації мешканців району. Вищевказані розрахунки нових тарифів, наскільки я зрозумів, не враховують даної ситуації і мають ознаки перевищення службових повноважень працівниками водоканалу, які мали відношення до складання нових планів.

Вищевказані розрахунки водоканалу викликають значні сумніви в їх об'єктивності та правдивості в зв'язку  з наявністю цілого  ряду питань, які потребують перевірки та уточнення. Наприклад.

1. Керівник водоканалу нібито здав свій автомобіль в підприємство, в якому сам працює, і одержує за це відповідні кошти. Ці затрати відносяться на собівартість води за яку я плачу із своєї пенсії  щоб пана Галія привезли на роботу безкоштовно. Це є нормальним?

2. В Зачепилівському водоканалі є асенізаційна машина яка надає послуги населенню по відкачці з вигрібних ям нечистот. Здебільшого люди розраховуються за ці послуги з водієм. В мене немає переконання відносно того що ці кошти поступають до каси підприємства і оприходуються.

3. За деякою інформацією в водоканалі практикують списання коштів на купівлю бензину. Необхідно перевірити цільове використання  коштів.

4. Приблизно років вісім  башня, яка знаходиться в центрі селища, не заповнюється водою. Якби вона була справною і її в нічний час наповнювали водою, коли електроенергія значно дешевша, то і собівартість води була б значно меншою.

5. Дотації водоканалу з місцевого бюджету постійно збільшуються і вже досягли 33 тис. грн. на місяць. А ці кошти ой як потрібні в дитячому садку і в інших місцях. Тут є над чим задуматися.

6. В розрахунках водоканалу чомусь об'єм реалізованої води заплановано в набагато меншому об'ємі від досягнутого рівня реалізації. При цьому кількість каналізаційних стоків збільшується. Тут є питання.

7. В 2013 році підприємство водоканалу понесло витрат на 697 тис. грн, а в 2014 році по плану затрат повинно бути 1млн.13 тис грн. Така ситуація потребує роз'яснення.

8.  В 2013 році підприємство водоканалу понесло витрат на оплату праці 113 тис. грн, а в 2014 році заплановано витратити 178 тис. грн. Я думаю, що доходи моїх земляків так різко не зміняться, то чи мають бодай моральне право так господарювати в водоканалі?

9. На ремонт електронасосів в 2013 році підприємство витратило 5775 грн, а в 2014 році заплановано витратити 21840 грн. Я мислю наступним чином. А навіщо в водоканалі такий керівник, який добивається щоб мотори горіли у чотири рази скоріше? Адже це є кошти абонентів.

10. Під час аналізу затрат підприємства варто звернути увагу на ріст заробітної плати керівника підприємства і зрівняти її з динамікою заробітної плати рядових працівників водоканалу.

11. На водонапірній башні знаходиться станція стільникового зв'язку. Треба проаналізувати як все це впливає на собівартість води. 

Підводячи підсумок сказаному я наголошую на тому, що розрахунки, подані до Києва, не відображають боротьбу відповідальних працівників Зачепилівського водоканалу за зниження собівартості їх послуг. В тих розрахунках навряд чи розбирались керівники селищної ради чи РДА. Все віддано на відкуп пану Галію, який поступає як йому заманеться. У нього є вже досвід як дурити людей і виходити "сухим із води".

Я не претендую на роль експерта в цій справі, але переконаний, що коли відповідні спеціалісти професійно проаналізують фінансову діяльність  Зачепилівського водоканалу, то знайдуться значні резерви для зниження собівартості послуг підприємства. Подані розрахунки виглядають як суцільний, злочинний обман держави і споживачів послуг  з боку керівництва Зачепилівським водоканалом, який навіть рішення суду намагається проігнорувати. Ось в що виливається монопольне право в руках не чистих на руку людей.

Користуючись роз'ясненням науково-практичного коментаря ст. 366 КК України я наголошую вашу увагу на наступне:

- з об'єктивної сторони даний злочин полягає в складанні завідомо неправдивих документів, тобто їх підроблення та їх видача для подальшого використання;

- складання неправдивих документів - це внесення до документа, який зовні оформлено правильно, відомостей, що не відповідають дійсності;

- з суб'єктивної сторони даний злочин може бути вчинено лише з прямим умислом;

- службове підроблення, вчинене з метою приховати зловживання владою  або службовим становищем кваліфікується за сукупністю ст. 366 і ст. 364 КК України.

Все вищевикладене свідчить про замах на злочин щодо виготовлення розрахунків для визначення нових тарифів на воду і водовідведення для мешканців селища Зачепилівка і села Нагірне.  Так вважаю, що злочин було вчинено за змовою відповідальних працівників Зачепилівського водоканалу при  відсутності належного контролю з боку керівництва селищної ради та РДА.

На підставі вищевикладеного та керуючись  ст. 214  Кримінального процессуального кодексу України, -

 

ПРОШУ:

 

1.           Прийняти та зареєструвати цю заяву.

2.           Внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, викладені в цій заяві, невідкладно, але не пізніше, ніж через 24 години з моменту її отримання.

3.           Розпочати досудове розслідування за фактами, викладеними в цій заяві.

 

"08" вересня 2014 р.

 

З повагою,

мешканець Зачепилівки               _________          В.Н. Марголін

 

До цього можу лише добавити - хочеться вірити в добро, та час покаже. Але ж той час уже себе показав. Я планував подати дану статтю після моєї першої зустрічі з новим прокурором. Та сталося так, що в суботу 05.09.2014 р.  я отримав з райпрокуратури листа. Це була мені відповідь на лист якого я писав прокурору області. Мова там ішла про те як Кобильська з Фесенком дерибанили районний бюджет. Та от наш уже прокурор дає мені роз'яснення як треба оскаржувати дії чи бездіяльність слідчого з прокурором. А він цього не бачить? Хамло він кончене. На ті посади сьогодні прийшли інші люди та чи щось змінилося? Всі ці падлюки приходять щоб кишені набити і поїхати далі. Я сподівався що хоч війна в країні змінить їх ставлення до стогнучої Батьківщини, а виявилося що це "біле братство" готове танцювати на її руїнах. Треба іти в понеділок до цього чиновника, та ноги чи понесуть. Не потрібні їм наші питання. Не задля того вони там сидять. Що робити далі і як жити - голова кругом іде. Написав листа прокурору області Синчуку, а він уже Кримом "керує". Це не держава, а чудо горохове. Всі ці недоліки будемо списувати на війну, та нашу державу нам же і будувати. А чи зрозуміємо все це ми з вами?

 

07.09.2014 р.      Редактор - Віктор Марголін

Тема: Хочеться вірити в добро, та час покаже.

Хочеться вірити в добро,та час покаже

друг | 08.09.2014

маразматік пише для лохів

додати новий внесок