Хотілось би дізнатися...

08.12.2014 12:20

Хотілось би дізнатися хто нас більше карає - Бог чи лихий.

 

Що нас карають, то це дійсно так. А от за які гріхи і хто - я не знаю. Можливо, що разом нам вдасться прояснити цю темну сторінку нашого грішного життя. Свою долю розслідування даного питання я беру на себе і вже готовий вам, мої шановні читачі, дещо доповісти. Як воно  буде далі - життя покаже, а сьогодні поки що саме так.

В результаті моїх походів по сторінках Інтернету я набрів на інформацію, яка опублікована з газети "Слобідський край" за 22.11.2014 р. Вона наступна:

"Довідка. На сьогодні найдешевша вода в області в мешканців Харкова, частини Харківського та Дергачівського районів, яких обслуговує КП "Харківводоканал". Тариф на постачання 1 м куб. води складає  для них 5,17 грн., на водовідведення - 3,04 грн.  Найдорожча ж вода в селищі Петрівське Балаклійського  району. Там за 1 м. куб. води люди платять 13,8 грн.  А водовідведення найдорожче в Богодухівському районі - до 18,14 грн. за 1м. куб."

Я думаю, що коли у нас затверджені тарифи з 1 січня  без ПДВ : вода 10,79 і водовідведення - 20,46 грн., то ми виходимо на перші місця в області. Я думаю так, що там де іде війна люди платять за аналогічні послуги аж ніяк не більше за наші.

Щоб якось запобігти цьому злу я вимушений був подати адміністративний позов до суду наступного змісту:

Адміністративний позов

про визнання рішення сесії Зачепилівської селищної ради

 від 28.11.2014 р. протиправним.

20.03.2014 р. в Зачепилівському районному суді був розглянутий мій адміністративний позов, який пов'язаний з незаконністю підвищення тарифів на послуги Зачепилівського водоканалу. Згідно прийнятої  постанови суду  рішення 18 сесії 5 скликання Зачепилівської селищної ради від 31 липня 2008 року з даного питання визнане не чинним. Суд зобов'язав відповідача переглянути тарифи згідно норм діючого законодавства.

 З цього часу пройшло майже пів року, але стан справ не змінювався. Я звертався до прокурора району за допомогою, але я її не отримав. Я вимушений був звертатися до суду. 17.09.2014 р. суд розглянув мою скаргу і своїм рішенням зобов'язав прокурора району внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення службовими особами КП "Зачепилівське ВКП" діянь, що містять ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України. Та, нажаль, і на даний час прокурор району не здатний пояснити про кроки прийняті заради ефективного розслідування справи.

Згідно виконавчого листа, виданого мені Зачепилівським районним судом 14.08.2014 р., я того ж дня звернувся до відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Харківській області з заявою стосовно невиконання рішення суду від 20.03.2014 р. Там головний державний виконавець Панюкова О.О. винесла Постанову від 21.08.2014 р. про відкриття виконавчого провадження стосовно примусового виконання виконавчого листа Зачепилівського районного суду №620\211\14-а.  Даною постановою боржнику було рекомендовано добровільно виконати рішення суду в термін до 28.08.2014 р.

       Пройшов певний час, але я знову змушений був констатувати факт невиконання судового рішення від 20.03.2014 р.  Тому 07.11.2014 р. я подав скаргу до Головного управління юстиції в Харківській області, яка пов'язана саме з невиконанням судового рішення.

        28.11.2014 р. відбулася сесія Зачепилівської селищної ради, яка заслухавши інформацію селищного голови Кривенка Ю.В. про погрози на його адресу з боку обласного управління юстиції та можливі штрафні санкції за невиконання судового рішення, погодилася з пропозицією про перегляд тарифів на послуги водоканалу. В результаті прийнятого рішення депутатами селищної ради тарифи були досить різко підвищені. Та суть мого адміністративного позову дещо в іншому. Пояснюю.

       Під час прийняття вищеназваного рішення керівництвом Зачепилівської селищної ради та депутатами під час перегляду та затвердження тарифів Зачепилівського водоканалу грубо та умисно порушена законодавчо визначена процедура розгляду питання. Закон України "Про захист прав споживачів" в ст. 21 передбачає, що коли ціну за продукцію визначено неналежним чином - це є порушенням прав споживачів. Стаття 22 закону також захищає права споживачів.

        Стаття 22. Судовий захист прав споживачів

1. Захист прав споживачів, передбачених законодавством, здійснюється судом.

2. При задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

3. Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.

 

         Далі я хочу звернути увагу суду на деякі статті Закону України "Про місцеве самоврядування", які проігноровані відповідачем. Вони чітко визначають права громадян на участь у місцевому самоврядуванні. Наприклад.

 

       Стаття 3. Право громадян на участь у місцевому самоврядуванні

1. Громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад.

2. Будь-які обмеження права громадян України на участь у місцевому самоврядуванні залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, терміну проживання на відповідній території, за мовними чи іншими ознаками забороняються.

 

       Стаття 4. Основні принципи місцевого самоврядування:

народовладдя;

законності;

гласності;

підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб;

 

Стаття 13. Громадські слухання

1. Територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

2. Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.

3. Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов'язковому розгляду органами місцевого самоврядування.

      Закон України «Про місцеве самоврядування» є спеціальним законодавчим актом у сфері визначення організації, повноважень та порядку діяльності посадових осіб, а також порядку оскарження та скасування актів органів місцевого самоврядування. Отже, під час саме такої підготовки і розгляду питання на сесії депутатів було порушено все що тільки могли.         Селищний голова Кривенко Ю.В. відверто взяв під своє "крило" всі забаганки керівника водоканалу. При цьому були порушені права декількох тисяч моїх односельців щоб висловити бодай думку з приводу роботи Зачепилівського водоканалу і селищної ради. Кривенко Ю.В. як тільки може уникає зустрічі з людьми, які його вибирали на цю посаду. Під час розгляду питання на сесії ніхто із депутатів навіть в руки не взяв підготовлені розрахунки собівартості послуг водоканалу. Навіть на засіданні бюджетної комісії депутати не змогли прийти до єдиної думки, як про це повідомив Кривенко Ю.В. на засіданні сесії. А сам факт відкриття кримінального провадження  за фактом вчинення службовими особами КП "Зачепилівське ВКП" діянь, що містять ознаки злочину, взагалі нікого не затурбував.

Крім цього, в районній газеті адміністрація водоканалу опублікувала розрахунки стосовно собівартості своїх послуг та попросили мешканців селища надати свої зауваження та пропозиції. Такі пропозиції, в кількості 19 шт., я подав у письмовій формі до Зачепилівської селищної ради 01.10.2014 р.  Селищний голова Кривенко Ю.В. 22.10.2014 р. намагався  провести засідання фінансової комісії селищної ради і розглянути подані пропозиції, але з членів комісії прийшла одна людина і засідання практично було провалено. Таким чином на моє звернення від 01.10.2014 р. я відповіді так і не отримав. Надана інформація водоканалу в районній газеті не надає можливості для читачів зробити об'єктивний висновок щодо вірності самих розрахунків. Це більше виглядає як звичайний обман користувачів послуг водоканалу.

         Згідно із ст.ст. 1, 4, 16, 19, 20 Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутись до органів державної влади із скаргами щодо перешкод при здійсненні їх прав та законних інтересів. Відмова в розгляді звернень забороняється. Органи державної влади зобов'язані  розглядати скаргу та не пізніш як в місячний термін повідомити заявника про результати розгляду. І на даний час я ніякої відповіді не отримав.

 

       Ось такі приклади ігнорування чинного законодавства демонструє пан Кривенко для всієї громади Зачепилівки і не тільки. Це не є якесь моє особисте шкурне питання. З його боку це явна некомпетентність під час виконання службових обов'язків.

       Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

        Ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

        На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 6, 17, 104, 106, 162 КАС України, ст. ст. 21, 22 Закону України "Про захист прав споживачів" та ст. ст. 3,4,13 Закону України "Про місцеве самоврядування", ст.ст. 1, 4, 16, 19, 20 Закону України «Про звернення громадян»   -

ПРОШУ:

        - визнати протиправним рішення сесії депутатів Зачепилівської селищної ради Харківської області від 28 листопада 2014 року, яке стосується підняття тарифів на послуги водоканалу і яке прийняте з грубим порушенням процедури  його прийняття, та відповідно скасувати його.

         - визнати  дії селищного голови - Кривенка Ю.В. - протиправними.

         - зобов'язати селищного голову Кривенка Ю.В. надати мені письмову відповідь на всі 19 питань, які я подав на його розгляд 01.10.2014 р.

 

02.12.2014 р.                ___________________       Марголін В.Н.

 

Іншу заяву я відніс до прокуратури району. Вона має наступний зміст:

 

ЗАЯВА

про вчинене адміністративне правопорушення.

 

Мною до Зачепилівської селищної ради 01.10.2014 р. було подане звернення я якому я подав цілий ряд пропозицій для розгляду, перш ніж піднімати тарифи на послуги водоканалу для населення.

Сьогодні вже 02.12.2014 р., та я так і не отримав від керівництва селищної ради офіційної відповіді на своє звернення. Саме в такій бездіяльності я вбачаю склад вчиненого адміністративного правопорушення посадовою особою - селищним головою Кривенком Ю.В. Селищний голова мені відповіді не надав, чим порушив моє право на  отримання інформації.

         Згідно із ст.ст. 1, 4, 16, 19, 20 Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутись до органів державної влади із скаргами щодо перешкод при здійсненні їх прав та законних інтересів. Відмова в розгляді звернень забороняється. Органи державної влади зобов'язані  розглядати скаргу та не пізніш як в місячний термін повідомити заявника про результати розгляду.

У відповідності із ст. 12 Закону України «Про прокуратуру» прокурор розглядає скаргу про порушення прав громадян і юридичних осіб та здійснює нагляд за додержанням вимог законодавства щодо порядку розгляду скарг всіма органами, установами, організаціями та посадовими особами.

Дану скаргу я подаю  згідно Закону України «Про звернення громадян» в якій прошу порушити дисциплінарне провадження у відношенні до селищного голови Зачепилівки - Кривенка Ю.В. по факту бездіяльності, а саме не наданні відповіді на моє звернення від 01.10.2014 р. та прийняття міри щодо захисту моїх прав.

 

Додаток: - копія звернення до Зачепилівської селищної ради від 01.10.2014 р.

 

 

02.12.2014 р.                 _________________  Марголін В.Н.

 

На сьогодні досить. Побачимо, як правоохоронні органи нас захищають і кому слугують.

Далі буде.

Слава Україні!

 

08.12.2014 р.     Редактор - Віктор Марголін.

Тема: Хотілось би дізнатися...

Про ваш сімейний бюджет

Редактор | 13.12.2014

Шановні мої земляки. Якщо хтось із вас бажає з допомогою Інтернету поповнити свій сімейний бюджет я пропоную вам звернутися до мене і я вам запропоную метод-яким чином це можна зробити.Зупинка за вами. До зустрічі.

хотелось

000 | 13.12.2014

Спасибо тебе за сайт,мы обратились к владе,что газета выпускается не на 8 стр.ана 4 стр.Глянь отреагировал и теперь снова газета на 8 стр.Вам не кажется что газета подривает авторитет влады что хотят то и делают. Спасибо.

Re: хотелось

Редактор | 14.12.2014

Особисто мені зовсім не кажеться. Там принцип один. Який ішов , то такого ж і зустрів. Або: чим я тебе породив, тим я тебе і убю.

Re: хотелось

qwery | 15.12.2014

эту газетку можно и на одном листе уместить

пора бити

7 | 11.12.2014

маргоша шпион россии теперь понятно почему все хорошее для него плохо

Хочу таким морду набити

Вася | 11.12.2014

У нас на Украине такие как ты не имеют права голоса-воспитал зрадників нашої Батьківщини

Хочется

07 | 11.12.2014

Что Козака жаль убрал коментарии-хочется чтобы ты по нужде посетил зубной кабинет у Вали.Слушай а ведь у тебя сыновья живут в России таких надо наказывать как ты.

Re: Хочется відповідаю.

Редактор | 11.12.2014

Не варто на мене наїжджати, коли немає жодних підстав.Коментар про головного лікаря району і про медикаменти знаходиться на передньому плані в статті "А чи не пора нам в Абазівці виставити блокпост".До цього часу я жодного коментаря не видаляв і не цікавився навіть питанням - як це можна зробити. Це є елемент нашої демократії і нею треба користуватися розумно. Я вас до цього просто закликаю. З повагою - редактор.

Про роботу райпрокуратури

Редактор | 10.12.2014

Коротко. Прокурор офіційно відмовився проводити перевірку посилаючись на зміни в законодавстві. Лафа чиновникам. Роби що хочеш. Такого ще ніколи не було.
Я переадресував вирішення даного питання в суд. Попереднє засідання в суді призначено на 15 грудня о 9-00год. Приходьте.

Re: Про роботу райпрокуратури

Я | 14.12.2014

За що боролись , на те й напоролись....

1 | 2 >>

додати новий внесок