Питання старе. А чим кращі наші, Зачепилівські міліціонери?

07.08.2015 11:15

Питання старе: а чим кращі наші, Зачепилівські міліціонери?

 

Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи

 

 

Впровадження норм європейського права

Катування та жорстоке поводження

 

Зізнання «по-харківськи». Європейський Суд зафіксував ще один випадок катування у міліцейському відділку на Харківщині та призначив компенсацію

 

23.07.15 | Яра Скрипник

Сьогодні, 23 липня 2015 року, Європейський суд з прав людини виніс рішення у справі «Серіков проти України», інтереси заявника у якій представляв адвокат Андрій Крістенко. Справу було підтримано Фондом стратегічних справ Харківської правозахисної групи.

 

Історія, яка стала основою для звернення до Європейського суду з прав людини водночас буденна та жахлива. У травні 2008 року молодого парубка Сергія Серікова на одній з вулиць міста Харкова було затримано правоохоронцями Г. та Б. При обшуці міліціонери знайшли у заявника пакет з наркотичною речовиною.

 

Замість того, щоб як вимагає Кримінально-процесуальний кодекс України, викликати адвоката для пана Серікова та провести всі необхідні процесуальні кроки, міліціонери вирішили піти більш «легким» шляхом – силоміць доставили заявника до приміщення Харківського міського управління МВД та почали «вибивати» з нього зізнання. За словами Сергія, працівники міліції погрожували йому зґвалтуванням неприроднім шляхом, били по голові та всьому тілу, робили вигляд, що ось-ось застосують до нього табельну зброю. Особливо заявник запам’ятав так зване «палестинське підвішування» - його руки були закуті в наручники за спиною, і у такому безпорадному стані міліціонери піднімали його на висоту 1-1.5 метрів – та скидували на підлогу обличчям долілиць. Катування тривало декілька годин, його інтенсивність була такою, що пан Серіков декілька разів втрачав свідомість, його приводили до тями і знову продовжували знущання.

 

Як наслідок перенесених катувань, заявник змушений був зізнатися у вчиненні всіх інкримінованих йому злочинів. Міліціонери взяли у нього два пояснення – одне про те, що він дійсно мав при собі наркотики, а друге – про відсутність претензій до співробітників міліції.

 

У той час, коли її сина катували, мати Сергія не могла знайти собі місця, розшукуючи сина у всіх лікарнях міста та райвідділах міліції. Коли ж нарешті жінка знайшла його, то була шокована – хлопець був весь у синяках, підборіддя розпухло, на руках виднілися сліди від наручників. Викликана у приміщення Харківського міського управління МВД бригада швидкої допомоги після спілкування з міліціонерами «дивом» не побачила жодних пошкоджень на тілі Сергія. Натомість, обстеження, яке провели судово-медичні експерти декілька годинами пізніше, виявило наявність забою голови, синці на тілі та на зап’ястях.

 

Розслідування скарг родини Серікових на жорстоке поводження, нажаль, не увінчались успіхом – міська прокуратура прийшла до висновку, що міліціонери лише застосували до заявника наручники, і це не виходило за межі прийнятних дій, які перераховані у Законі України «Про міліцію». Заяви про катування, на думку слідчих прокуратури, не підтверджувалися жодними об’єктивними даними. Заявник оскаржив це рішення, справа декілька разів «ходила» на додаткову перевірку, справу відкривали, і одразу закривали, але результат був той самий – ознак злочину у діях правоохоронців не було виявлено.

 

Не знайшовши захисту своїх прав у місцевих судах, родина Серікових звернулася за допомогою до Центру стратегічного захисту Харківської групи, і у 2009 році скарга була надіслана до Страсбургу. Результат був доволі передбачуваний – Суд знайшов порушення Європейської Конвенції як стосовно факту катування пана Серікова міліціонерами, так і неспроможності держави провести ефективне розслідування за заявами родини Серікових.

 

Який фінал у цієї історії? Поки відкритий. Заявник отримає 8 тисяч євро у якості компенсації моральної шкоди, Україна – ще одне рішення про порушення нею зобов’язань захисту від катувань та жорстокого поводження. А чи зрозуміють вказівку ЄСПЛ на те, що все ж таки «щось не те у датському королівстві» харківські міліціонери – подивимось.

 

       Дана стаття, я думаю, повинна стати повчальною для всіх.

 

Редактор - Віктор Марголін, 07.08.2015 р.

Тема: Питання старе. А чим кращі наші, Зачепилівські міліціонери?

Питання старе. А чим кращі наші, Зачепилівські міліціонери?

ставок | 10.08.2015

Редакторе. Почав говорити то говори до кінця. Або як говорить народ сказав А то говори і Б.

Re: Питання старе. А чим кращі наші, Зачепилівські міліціонери?

редактор | 11.08.2015

Мне еще не заплатили ! Немножко подождите !

Re: Питання старе. А чим кращі наші, Зачепилівські міліціонери?

Віктор Марголін | 11.08.2015

Я ще раз вас прошу не підписуватись іменем редактора. Я це , коли треба буде, зроблю сам. А свою дебільність демонструйте в іншому місці. Редактор.

Re: Питання старе. А чим кращі наші, Зачепилівські міліціонери?

редактор | 13.08.2015

Сказал бы и Б,так никто платить не хочет,может ты(ставок) позолотишь ручку?

Маргошке

Аз бу ка | 10.08.2015

Шось ти засцяв? Заткнули???

Re: Маргошке

Віктор Марголін | 11.08.2015

Шановні читачі. Я не ратую за таку форму спілкування, але є такі дебіли, які змушують мене поступитися деякими принципами. Я хотів лише сказати, що одна невідома людина по телефону мені сказала: "Їм правду ніколи не вдасться засрати". Скажу відверто- це мене радує, так як люди розуміють мене, а не вас. Значить газета створена не даремно.

Re: Re: Маргошке

123345 | 13.08.2015

Де ти бачиш правду7

Все по местам!

Ставок | 09.08.2015

Бердянка, Конопля,Гляны,Бойко, Дорошенко и т .д

Мало Букав, Маргоша!

Читатель | 08.08.2015

Да, уж. Похоже наш марго иссяк.

Запитання Марголіну

Ставок | 07.08.2015

Тайний передвиборчий обід.
Не створював о́бразів нових ставок.
лише віддзеркалював: дію і спокій,
дерева і хмари, людей і качок.
І все це тому, що ставок був глибокий.
А наш ставок не такий уже й глибокий. Бачив він на своєму віку, перебачив. А щоб разномастні павуки всі злізлися на ставок, як у банку – такого ще не бачив. Щоб у купу злізлися діюча влада, недобиті регіонали , недолюстровані судді і замишляли , як район « відновити» ( читай -зовсім знищити). А затівають вони ой же недобре. І так людям дихать не дають , а таке шобло просто задушить. А я же партійці БПП дивляться на такі викрутаси свого ставленника. Що не день – то нова зрада.

1 | 2 >>

додати новий внесок