Повідомляю для тих, хто сумнівався.

29.11.2014 15:34

Повідомляю для тих, хто сумнівався. Зачепилівська селищна рада майже "приватизована".

 

Шановні читачі. Я вам скажу так. Було, було, а такого ще не було. Випадково я дізнався, що 28.11.2014 р. о 14 годині повинно відбутися засідання позачергової сесії депутатів селищної ради. Це питання для мене було надзвичайно цікавим, так як рішення Зачепилівського суду від 20.03.2014 р. по тарифам водоканалу так і залишається  невиконаним. Тарифи на воду і водовідведення Зачепилівського водоканалу залишаються не переглянутими. А саме це і мали зробити депутати селища. Тому я зателефонував до селищного голови і попросив його уточнити чи заплановане таке засідання. Кривенко Ю.В. пояснив що можливо і відбудеться засідання депутатів, але воно буде закритим і я не зможу там побувати. Я подякував за "кваліфіковане" пояснення, але водоканал при цьому я не став вважати стратегічним військовим об'єктом дані про який не підлягають розголошенню. Що стосується самої селищної ради, то у мене появилося переконання в тому, що вона, очевидно, вже приватизована і я для неї ніхто.

Прийшлося в черговий  раз подивитися в Закон України "Про місцеве самоврядування". Там так записано:

 

Стаття 3. Право громадян на участь у місцевому самоврядуванні

1. Громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад.

2. Будь-які обмеження права громадян України на участь у місцевому самоврядуванні залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, терміну проживання на відповідній території, за мовними чи іншими ознаками забороняються.

 

Із статті 4 ми виберемо те, що нам найбільше зараз підходить.

Стаття 4. Основні принципи місцевого самоврядування:

народовладдя;

законності;

гласності;

підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб;

судового захисту прав місцевого самоврядування.

 

Надзвичайно важливою в законі виявилася і ст. 13.

 

Стаття 13. Громадські слухання

1. Територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

2. Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.

3. Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов'язковому розгляду органами місцевого самоврядування.

 

Далі я пропоную трішечки теорії.

      Для місцевих керівників головною метою громадських слухань має бути отримання зворотного зв’язку від громади, пробудження у громадян почуття ентузіазму і причетності до розв’язання проблем громади, спрямування їх творчої ініціативи, залучення громадян до розв’язання проблем і до реалізації рішень.

 

         В Україні тарифи на комунальні послуги — складне і болюче питання, яке безумовно створює велику напругу в суспільстві. Відкрита дискусія і зрозуміла, доступна аргументація, яку органи місцевого самоврядування можуть і повинні надати громадськості під час громадських слухань, допоможуть дещо послабити напругу навколо цього питання. Незважаючи на те, які рішення буде ухвалено остаточно, інформація, на якій базуватимуться ці рішення, а такаж процес ухвалення мають бути відкритими і доступними широкій громадськсті. Це потрібно, щоб участь зацікавлених сторін була ефективною. Мешканці тільки тоді погодяться з доконечністю підвищення вартості комунальних послуг, якщо їх достатньо поінформують про причини, які спонукали місцеву владу до такого кроку.

 

        Під час громадських слухань представники місцевої влади та комунальних підприємств повинні бути готовими пояснити включення тих чи інших затрат у тарифи, а також показати, як було проведено розрахунки. Після того як всі витрати розраховано, найважче — визначити, хто саме нестиме цей тягар: споживачі послуг, місцеве самоврядування через субсидії чи держава? На громадських слуханнях влада має пояснити населенню, що використання субсидій, які потенційно покривають тільки затрати, означає, що менше коштів залишиться на інвестування та субсидування інших послуг населенню. Крім цього варто згадати, що без підвищення тарифів існуючий рівень послуг безумовно знижуватиметься.

        Під час громадських слухань мешканці мають переконатися, що підвищення тарифів —необхідна умова гарантії стабільності надання послуг. Крім цього, влада зможе краще зрозуміти здатність і готовність населення платити, почує думки щодо прийнятного рівня послуг, збалансувати платоспроможність та рівень послуг.

 

Та виявилося, що сам Закон і його виконання - це, як кажуть в Одесі, - дві великі різниці. Очевидно, що селищному голові не вистачило часу перед виборами почитати цей Закон. От і шкутильгає на всі ноги. А ви терпіть. Така  вже ваша доля. Бачили очі що вибирали... А тут іще й всесильна підтримка голови Зачепилівського суду пана Бойка. Інтереси зійшлися. Отже, роби з тими, так називаємими громадянами, - що побажаєш. А досвіду в нас хватає, підкажемо, підтримаємо, вперед! З нами не пропадеш! Тільки треба держатися купи.

Отак і керується селище. Та було би з моєї сторони не зовсім справедливим коли б я не повідомив про наступне. До мене зателефонувала секретар селищної ради Леся Мирославівна. Вона запитала чи я дійсно бажаю попасти на депутатське зібрання і отримавши позитивну відповідь вона сказала, що селищний голова поспілкувався з рядом депутатів і ті дали згоду на мою присутність. Я подякував за увагу до моєї персони. Так я і  став свідком тих сумних подій.

Тут я не можу не зауважити той факт , що у своєму виступі селищний голова  розпочинав і закінчував якоюсь там "Зачепилівською правдою" яка пише що попало незважаючи на його сімейний стан і т. д. На всі ці висловлювання пана Кривенка я не держу обіди, так як на обіжених не можна обіжатися. Разом з тим, сесія розпочалася і закінчилася з критики в мій адрес так ніби депутати зібралися щоб заслухати звіт про мою роботу. Я уявляю з якою насолодою пан Галій вислуховував такі речі Кривенка. Коло мене сиділа працівник районної газети Щетиніна В.І., так  на її адресу не було жодної критики. Гарна газета, всіх влаштовує. Та коли я вже прийшов на таке зібрання, то я хотів почути від доповідача аналіз про стан справ в водоканалі, про окремі статті виробничих затрат, про розгляд наданих мною питань в кількості 19 шт., які стосуються конкретних розрахунків собівартості послуг водоканалу і на які я відповіді так і не отримав Я так і не дізнався який же дохід збираються отримати в водоканалі за рахунок не основної послуги, що планується зробити на підприємстві щоб знизити собівартість послуг. Розрахунки  спеціалістів були сколені до купи, але їх ніхто не відкривав, не аналізував, питання пану Галію по них ніхто не задавав. Селищний голова повідомив присутнім лише те, що фінансова комісія селищної ради так і не прийшла до єдиної думки щодо рівня тарифів на воду і водовідведення. Натомість Кривенко Ю.В. всіх переконував прийняти хоч якесь рішення, бо можуть бути накладені штрафні санкції за невиконання судового рішення від 20.03.2014 р. як йому особисто, так і селищній раді. В результаті визріло рішення, яке не підкріплене жодними розрахунками. Вирішили добавити по п'ятірці грн. за воду і водовідведення та за другим разом проголосували. Те, що "намалювали" Кривенко з Галієм, страшно навіть озвучувати. Як зрозумів я, то з 1 січня ми за куб води маємо платити 10,79 грн, а за каналізацію - 20,46 грн. Ми будемо впереді всієї України. Особисто мене ніхто не переконав в тому, що такі ціни будуть економічно справедливими для мешканців селища. Ті, хто голосував за такі тарифи, здебільшого, мають заробітну плату 3,4,5 і більше тисяч грн. на місяць. А як ми знаємо, кінний пішому не товариш. Якщо судити про рівень заробітної плати у Галія, то аж ніяк не подумаєш що у державі криза. Тут ніяка мораль не спрацьовує. Тут діє правило "корита". Якщо вже такі лишки в селищній раді то варто бійцям АТО допомогти.

На сесії депутатів я також дізнався про те, що вартість послуги асенізаційного автомобіля тепер коштуватиме 240 грн. Правда, ніхто не пояснював куди  і кому підуть ці кошти. Залишаються лише догадки.

Анекдотичне рішення прийнято по мешканцям радіозаводських будинків. Було вирішено не піднімати їм тарифи на водовідведення. Але ж я не зрозумів за що ці люди стільки років мовчки платять 15 грн. за куб відходів тоді, як в домах практично відсутня каналізація і водоканал не несе ніяких затрат на її обслуговування. Просто, із водоканалу зробили таку собі кормушку для вибраних. Вони кришують один одного і всім добре, всім хватає. Влада при цьому закриває очі на цей бардак. Тому і до людей виходити не бажають.

І як тут не згадати позицію чиновників департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації  та антимонопольного комітету, які повністю погодилися з розрахунками Зачепилівського водоканалу. Я на це дивлюся як на посадовий злочин. Адже їм все "по барабану". Їх і пана Кривенка, очевидно, задовольняє те, що пан Галій за рахунок моєї пенсії, і не тільки моєї, заправляє свій автомобіль і їздить куди йому заманеться. До яких пір цей безлад буде задовольняти вищеназваних керівників? Невже люди для цього вибирали Кривенка на таку відповідальну для всього селища посаду. Та він же знайшов кошти для оплати свого нового заступника - Подколзіної. Як було сказано - дотацій водоканал отримав за останні два роки - 648 тис. грн. Ось так наші і господарюють. А дитячий садок бідує.

І останнє. Це те, що мене найбільше вразило і турбує. Так, дійсно зараз наша країна і ми разом із нею переживаємо далеко не кращі часи. Всім важко. Та тягар сьогодення припадає не на всіх однаково. У нашій селищній раді відбувається приблизно так. Керівник водоканалу приходить до ради і заявляє, що йому в цьому місяці не вистачає 20 чи 30 тисяч гривень. Після цього вже в голови селищної ради має боліти голова - де взяти ці кошти. І поки знаходять. Але при цьому адміністрація водоканалу ні перед ким не звітує про свою роботу. Про питання енергозбереження, про необхідність економії матеріальних і грошових ресурсів немає потреби і мову вести. Живуть як гавинята в гнізді, які сидять з відкритим ротом і чекають коли батьки щось та принесуть. Це вони називають господарською діяльністю. Тому недаремно депутат Лукашова Т.М. піднімала питання про необхідність щоб бодай раз на квартал адміністрація водоканалу звітувала про свою роботу. Кожна цифра звіту повинна бути поясненою. По другому не можна. І це ще не все. Надзвичайно важливим є те, що питання підняття тарифів відбувається без обговорення цього питання самою громадою селища. Наші пани - Кривенко з Галієм умудряються відверто ігнорувати громаду, яка терпить їх на тих посадах. У нас як - пішов до Бойка, погикав в кабінеті і роби що хочеш. Я жодного разу не заявляв про те, що тарифи не можна піднімати. Але цей процес повинен бути чесним , відповідальним, законним та прозорим. Я вважаю і це передбачено законодавчо, що без громадського обговорення такі речі не повинні відбуватися. Та до людей у нас ніхто не поспішає виходити. Люди на своїх плечах утримують водоканал і в той же час вони нікому не потрібні. Це ображає чесних людей. Вони бачать і знають про різні викрутаси Галія, які  просто недопустимі в здоровому колективі. Нажаль, я не можу в статті розповідати все що люди говорять на вулиці про керівництво водоканалу, а вони цим і користуються. Та селищний голова, коли б у нього боліла голова за моральний клімат в колективі водоканалу, прислухався б до думки мешканців селища і щось таки та робив. А так перетворили гуртом водоканал в кормушку для вибраних і користуються нею. Я вже не кажу про те, що у нас є і районна рада і райдержадміністрація. Їм все пополам. Їх діло депутатські фракції і групи створювати. У всіх манія величі, а в головах…

Інколи я задумуюсь над долею нашого українського вибору за який уже полягли тисячі наших кращих синів. Вони склали свої голови за краще майбутнє життя нас усіх. З часом на місця будуть передані певні додаткові повноваження, права, кошти. Всім цим будуть керувати керівники, такі як Кривенко і Галій - європейського зразка. І тоді до нас прийде щастя. Уявляєте? А ще коли пройдуть люстрацію кращі судді Європи - Бойко, Яценко, Огієнко, за ними прокурори бувші і нинішні, то тоді ми з вами заживемо на славу. Про нас будуть пам'ятати майбутні покоління і згадуватимуть не злим тихим словом. З такою перспективою і вмерти не страшно. Ось тому я і додумався розповісти пану Огієнку чому їх люди вже називають не шарлатанами , а підарасами. На більше вони і не заслуговують.

 

29.11.2014 р.   Редактор - Віктор Марголін.

 

Тема: Повідомляю для тих, хто сумнівався.

а чи

завхоз | 04.12.2014

зарплата 7 штук а тебе все мало

Re: а чи

погранічнік | 05.12.2014

Єтой ночью второй раз біло покушение на подвірї Бойка - ніяк красну машину не спалять

Re: Re: а чи

Ку ку | 05.12.2014

То все понты для лохов

Re: Re: а чи

погранічнік | 05.12.2014

Предлагаю включить мозги и ответить на вопрос-заинтересован ли мент Шевченко в расскритии преступления. В том то и вопрос.

А чи

1+1 | 04.12.2014

Велыка - сколько Вы будете тянуть денег с родителей.Остановитесь.То на школу сдаем, то учителя выкручивают руки на подарки себе.

про Галія

Честь | 02.12.2014

Кривенко. А правда шо зарплата у Галія майже як у нинішнього міністра

Re: про Галія

гамновозка | 03.12.2014

и не облагаемых , как у депутата 30тыс У.Е.

вася

5 | 02.12.2014

правильно

водокачка

марголіну | 29.11.2014

все ще впереді. подколзіній- ні стида ні совісті в баби- кровососки- з чогось треба зарплату платити - ось тобі й підвищення. Юрку на пляшку та кеті до дєвок - ось отбі -друге. Хтоб сумнівався....

Повідомляю

Совесть | 29.11.2014

Пусть Райрада даст ответ почему газета которую я подписал на 8страниц выходит на 4 страницы?Когда проплачивают за рекламный материал это идут дополнительные страницы газеты,а я оплатил за 8 страниц так будьте добры выпускайте 8 страниц -обласные газеты не нарушают кол.страниц в газете.И еще если Вы печатаете решение всех сельских советов то это должно идти на дополнительных страницам так как нам это не интересно.

додати новий внесок

Тема: Повідомляю для тих, хто сумнівався.

для всех

7 | 03.12.2014

какая честь у марголина он продажняя проститутка

додати новий внесок