Праця дільничного - це діяльність влади?

17.03.2018 11:26

Праця дільничного - це діяльність влади?

 

Шановні читачі. Останнім часом у мене особисто наслідки діяльності влади в країні, і в Зачепилівці також, викликають обгрунтовану тривогу. І чим далі тим гірше. Люди майже не відчувають турботи влади  за їхню долю. Якби не субсидія і пенсії, то важко навіть уявити щоб було. І в цій ситуації вакантних посад практично немає. То що у нас відбувається?

На усі питання я, звичайно, не маю намір відповідати, але ж деякі думки маю. Карну справу по мені вже закрили і я дозволю собі дещо сказати. Та те, що я сьогодні почув від людей, мене просто примушує не мовчати. Я почну з недолугої праці дільничного поліцейського Шевченка О.Г.  Те , що я вимушений слухати від людей, жодним чином не співпадає з інформацією начальника районного відділу поліції, яку він виклав  у своєму звіті про роботу на сесії районних депутатів. Просто чоловік приїхав з Харкова, навішав усім "лапші на вуха" і почувається  просто чудово. Наші ж депутати, не переобтяжуючи себе зайвими турботами, визнали працю колективу наших поліцаїв задовільною. І всім добре, всі аплодують.

Та я маю свою думку. Я її виклав в заяві на ім'я нашого прокурора. В попередній статті я про це вів мову. Але прокурор переконує мене що у нього сьогодні не вистачає повноважень щоб пристойно і законно вплинути на роботу дільничного поліцейського. А хто в державі приймає такі Закони і порядки щоб прокурор в районі був майже ніхто, кому це є вигідним? Ось у такій обстановці дільничний почувається як  щука в річці. У нього все схвачене, тут він є генералом, він нікого не понімає, працює виключно на свій карман. Пан Берлим у нього працює як заступник. В результаті я змушений декілька днів тому іти до відділення поліції і на протязі години розповідати керівнику пану Новіченку в присутності Берлима і Шевченка якою нікчемною є їх робота по захисту інтересів мешканців Зачепилівки. Майор-"полковник" Шевченко весь час сидів та ухмилявся бо знав що йому нічого не буде і в його роботі нічого не зміниться. Заробітна плата у нього трохи менша ніж у Народного депутата і це його влаштовує. Прокурор його не трогає, а начальник - свій чоловік. От і вся арифметика. А справу про правопорушення хочу відкриваю, а хочу закриваю.

Далі я мову вестиму більше про воду і водоканал. В районній газеті надрукували про злочинні наміри адміністрації водоканалу підняти тарифи на воду. Я їх так називаю тому, що ті розрахунки, що друкує районна газета, аж ніяк економічно обгрунтованими назвати у мене рука не піднімається. Свої зауваження я виклав письмово і подав до селищної ради. Вони наступні:

 

Питання води і мої суб'єктивні підсумки.

 

Шановні читачі. Наша місцева влада вирішила нас  в черговий раз випробувати на міцність. При цьому стараються хоч формально витримати порядок запланованого нелюдського експерименту. Для цього в районній газеті  03.03.2018 р. опублікували інформацію для абонентів КП Зачепилівське ВКП про наміри  якого нам повідомляють щодо запланованого підняття тарифу на воду з 12,95 грн\куб до 20,68 грн\куб починаючи з 01.04.2018 р. А так як при редактору Тютюнник реальної правди ні  побачити, ні почути вам не вдасться, то я змушений писати про наступне.

Читачам я хочу сказати і про таке. Інформація, подана в районній газеті, не є повною і вона не може правдиво відображати стан справ в колективі водоканалу. То все є лапшою на вуха. Інтернет і селищного голову навряд чи хто захоче шукати щоб задати питання по суті.

Поверховий огляд приведеної в районці таблиці наводить мене на думку звернути увагу на такі питання:

- скільки закупляється водоканалом ГСМ і куди витрачається все це?

- чому на пустій водонапірній башні нараховується амортизація і яка роками чомусь відноситься на собівартість води?

- на лабораторні дослідження питної води заплановано використати 16758 грн.  Хто із мешканців Зачепилівки коли не будь бачив ті аналізи і знає що ми п'ємо? Це все за кошти абонентів.

- витрати на збут збільшені рівно в два рази. Я в це не вірю.

- з таблиці не видно скільки втрачається води, які виробничі витрати.

- я вважаю, що запланована нульова рентабельність - це непрофесіоналізм керівництва підприємства, або завідома прикрита відверта крадіжка коштів абонентів;

- чому отримані кошти  від оренди башні для стільникового зв'язку не показуються як плановий прибуток?

- чому обсяг реалізації послуг і на куб за 3-4 роки зовсім не змінився?

- чому об'єднана громада не бажає показати  свої витрати на утримання парку і чому всі ці затрати лягають на плечі абонентів?

- чому  аналогічна влада в сусідніх районах витрачає певні кошти на підтримку своїх водоканалів за рахунок бюджету, а в нас що "найрозумніші"?

- чи зміниться тариф на воду в радіозаводських будинках де люди давно платять таку ціну при відсутності каналізації?

- чому адміністрація водоканалу вирішила, що за технічний стан лічильників віднині будуть відповідати абоненти? Чи розуміє хто не будь що це є правопорушення - самоуправство.

- я би хотів дізнатися скільки коштів до каси підприємства приносить робота асенізаційної машини. Можливо, досить красти. Чи водій автомобіля купляє ГСМ за свої кошти?

- цікаво мені дізнатися чи мінімальна заробітна плата виросла тільки "на воді", а на каналізації залишилась на старому рівні? Як намагаються одурити абонентів! І не тільки зараз а і в 2014 році. "Проковтнули" - значить нехай платять.

- коли уже в водоканалі будуть кошти щоб купити нові люки для каналізації. Адже кошти ми вже давно заплатили.

- чому я не отримав відповіді на аналогічні письмові питання від 01.10.2014 р.?

- людям буде цікаво дізнатися про рівень заробітної плати керівника і бухгалтера в водоканалі за минулий рік і в 2018 р.;

- як можно після таких зауважень дані розрахунки називати економічно обгрунтованими?

- в пояснювальній записці записано що послуги водоканалу не міняються з 2014 р. Чи торкається це асенізаційної машини?

- затрати на електроенергію в газеті і в розрахунках різні. Чому?

- чому водій асинізаційного автомобіля, згідно розрахунку, не може заробити собі на оплату його ж праці?

- паливно-мастильні матеріали будуть коштувати абонентам 88793 грн. У мене питання: куди за ці кошти потрібно відвезти керівника водоканалу? Аналогічно в домоуправлінні купляють бензин на протязі 12 місяців щоб косити бур'яни. І ви рахуєте що все це вірно? Країна в стані війни, а ви грабуєте країну і її народ серед білого дня.

- на оренду автомобіля Галія кожен місяць витрачається 300 грн., а його обслуговування абонентам коштуватиме ще 1000 грн на рік. Тепер я із своєї пенсії буду оплачувати підприємству щоб пана Галія привезли на роботу. Це нормально? У нього бензину і масла хоч залийся. Оце влаштувався чоловік. А ваша справа лише платити своєчасно.

Це є далеко не повний перелік питань, які потребують уважного вивчення. Апетит у монополіста всім відомий. "Тормозів" немає. Навіть керівництво країни постійно наголошує, що в зв'язку з децентралізацією влади коштів в громадах стало набагато більше. Мешканці Зачепилівки цього не відчувають. Поясніть, чому?

Важко навіть уявити. Як пани Кривенко і Галій обдурили всіх зачепилян в кінці 2014 року. Тепер буде ще більше. То навіщо нам такі депутати, які двом ворам ладу не дадуть? Тарифи на каналізацію в 2014 році підняли до таких висот, що сьогодні інстинкт самозбереження не дозволяє цим "патріотам рідної землі" підняти тариф на водовідведення. Адже можна так допідніматися що люди з вилами прийдуть. А кому це потрібне?

Щоб читачі мене вірно зрозуміли я дозволю собі в моїх суб'єктивних роздумах звернути увагу на наступні речі. Тарифи піднімають так як піднялася мінімальна заробітна плата і електроенергія. Це є правда. Але директор підприємства, його бухгалтер, слюсар і водій працюють однаково як на воду, так і на каналізацію. А це дійсно так. То чому ціна на воду підростає, а каналізіції ні. На це питання так просто відповісти ніхто не зможе. А свої догадки я можу викласти.

Я поговорив зі своїми друзями і ми прийшли до такої думки. Такий підхід до рівня тарифів є хибним, безграмотним і злочинним. Це  виходить так, що коли я проживаю в квартирі, то це є мені більш вигідним, ніж тому хто проживає в  приватному будинку. Розумієте? У мене ціна каналізації не змінюється і в цьому мій виграш. Але свою совість на цьому я продавати аж ніяк не збираюся і чесно висловлюю свою думку. Для мене питання соціальної справедливості стоїть на першому місці, а пани Кривенко і Галій , очевидно тільки й думають про те щоб у них завжди були  кошти які в народі називаються "карманними розходами". От тільки їх розмір якби не вражав мою фантазію.

Крім цього я хочу провести певну аналогію і мене зрозуміє кожний. Уявимо собі що з завтрашнього дня в лікарні, як у водоканалі, головний лікар  видав наказ про підвищення ціни на послуги маніпуляційного кабінету в зв'язку з зимовою хуртовиною. Там раніше давали уколи в руку і в попу, за це платили по 5 гривень за укол. Тепер ви прийшли і вам говорять що у попу з сьогоднішнього дня укол вартує уже 10 грн. Тепер ви стоїте з опущеними штанами і не розумієте що відбувається - вас лікують, чи з вас кошти здирають. Ви не можете збагнути в чому винна ваша попа.

Отак, нажаль, відбувається все у нашій країні. І тільки тому, що нас рахують за бидло. А ми вибирали в депутати кращих із кращих наших односельчан. Подивимося на їхню "реформу", на ціну отієї децентралізації. Від цього залежить і можливість приходу в наш край інвестицій, які покликані розвивати наш рідний край. Цікаво, чи читали керівники РДА про плани кормчого - Галія.

На поставлені питання я прошу дати мені аргументовану відповідь. З цим я і звертаюся до голови об'єднаної громади пана Кривенка.

 

Мешканець Зачепилівки    ______________  Марголін В.Н.

12.03.2018 р.

 

Крім цього я подав  до Зачепилівського районного суду наступну заяву:

 

ПОЗОВНА  З А Я В А

                                                   про захист прав споживачів

 

15.01.2018 р. контролер комунального підприємства Зачепилівське водопровідно-каналізаційне підприємство запросила мене щоб я зібрав належні документи і прийшов до них в контору для оформлення нового договору на їх послуги.

16.01.2018 р. я прийшов до водоканалу де мені вручили два екземпляри договору та дали ручку щоб я підписав договір. Я там заявив що беру ці договора і іду додому та буду вивчати зміст цього договору. Коли я прийшов додому то включив комп’ютер, знайшов там Закон України «Про житлово-комунальні послуги» і став перевіряти зміст запропонованого мені договору на відповідність прийнятому закону з даного питання.

В результаті мною було установлено, що в розділі «Споживач зобов’язаний» дописаний пункт 13 про здійснення метрологічної повірки засобів обліку витрачання води – лічильників, який  безсумнівно протирічить Закону України і відповідній постанові Кабінету Міністрів України і Типовому договору з даного питання.

Як я вважаю, адміністрація водоканалу в особі начальника Галія Григорія Івановича грубо порушила чинне законодавство та права абонентів  всупереч встановленому законом порядку здійснення перевірки лічильників. Ці порушення мають ознаки адміністративного правопорушення (самоуправство) згідно ст.186 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», так як Галій Г.І. вирішив перекласти свої обов’язки  на абонентів.

На мою заяву, з даного питання, працівники Зачепилівського відділу НП України в Харківській області практично не відреагували.

Враховуючи викладене та керуючись ст.  186 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»,  Законом України "Про захист прав споживачів"  я прошу:

  1. Провести перевірку з даного питання. Визнати наявність адміністративного правопорушення з боку керівника Зачепилівського водоканалу згідно ст. 186 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».
  2.  Скасувати всі заключені договора шляхом обману абонентів водоканалу.

 

Додаток: - екземпляр рекомендованого договору від 16.01.2018 р. №972

 

Мешканець Зачепилівки                            Марголін В.Н.

16.03.2018 р.

 

Вважаю цікавим такий факт. Я запитав у селищній раді чи ще хтось із мешканців Зачепилівки подав свої зауваження стосовно підняття тарифів на воду. Відповідь я отримав - ніхто. Цим все сказане. Бидло - воно бидлом і залишиться. Вибачте. Більше говорити немає про що.

Тепер думайте.  Шевченко - це є влада, чи ні.

 

Редактор - Віктор Марголін, 17.03.2018 р.