Раціональне зерно є. Та чи прислухаються наші політикани.

10.11.2015 20:18

Раціональне зерно є. Та чи прислухаються наші політикани.

 

Василь ГацькоГолова політичної партії "ДЕМАЛЬЯНС"

Що робитиме ціла Армія депутатів місцевих рад? Ви обирали. Є відповідь?

10 листопада 2015, 03:30

25 жовтня виборці, які прийшли на дільниці, сформували 10 340 місцевих рад, обравши до їх складу 150 317 депутатів. Майже 74% з обраних – самовисуванці, інші – представники 86 політичних партій.

Що далі? Що всі ці люди, які отримали мандат довіри від виборців, робитимуть наступну каденцію? Які рішення вони ухвалюватимуть?

Відповідь важлива, незалежно від того, ходили ми на вибори чи ні, голосували за ДЕМАЛЬЯНС, Солідарність, Батьківщину чи будь-яку іншу політичну партію. По-перше, це питання того, в яких містах ми житимемо. По-друге, це питання того, як витрачатимуться гроші платників податків.

Отже, відповідь важлива, але її немає.

Мені сьогодні в Україні легко дізнатися що робитимуть і які рішення ухвалюватимуть депутати місцевих рад у Німеччині, Нідерландах, Швеції та багатьох інших європейських країнах, але мені невідомо що робитимуть депутати в моїй країні, де я сплачую податки і де голосую.

Знаєте, чому?

Вибір партії в перелічених мною країнах – це ще вибір і програми. Ймовірність того, що обрані депутати ухвалюватимуть в міській раді рішення, які витікають з партійного документу, дуже висока.

Але це не все. Якщо партія не отримує достатньо мандатів, аби самостійно сформувати більшість, вона робить це з іншими партіями. В такому випадку, частина програми кожної з них лягає в основу "Коаліційної угоди".

Ось кілька прикладів з Німеччини.

Федеральна земля Саксонія, Населення – 4 млн. Коаліційна угода Християнсько-демократичної партії та Соціал-демократичної партії Німеччини.

Франкфурт на Майні. Населення – 670 тис. Коаліційна угода Християнсько-демократичного союзу та партії Зелених.

Гамбург-Мітте, Один з районів Гамбургу. Населення – 233 тис. Коаліційна угода Соціал-демократичної партії Німеччини та партії Зелених.

Регенсбург. Населення – 158 тис. Коаліційна угода п'яти партій.

Єна. Населення – 105 тис. Коаліційна угода трьох партій.

Я перечитав їх всіх. Усі вони різні за ступенем деталізації. Десь ставляться чіткі завдання по розширенню тротуарів, десь – по музеях та театрах, десь – по садочках та школах. Але з них, принаймні, зрозуміло хто відповідальний і що робитиметься партіями коаліції в наступну каденцію.

Таким чином, європейські партії формують спільні пріоритети і дають відповідь що саме буде зроблено в економіці міста, культурі, транспорті, медицині та освіті, в інших важливих сферах. Виборці, в свою чергу, отримують розуміння того, що робитимуть обрані ними депутати наступну каденцію і критерій для оцінки їх роботи.

В Україні партії не мають програм. А ті, що мають, в більшості – темний ліс. Ось, скажіть,що будуть робити депутати від партій, які в свої передвиборчі програми на МІСЦЕВОМУ рівні записали "контрактну армію", "високі заробітні плати та пенсії", "справедливі тарифи"?

Я скажу. Вони гаятимуть час і марнуватимуть можливості для змін. Добра частина з них займатиметься дерибаном і створенням особливо сприятливого режиму для власного бізнесу.

Я не знаю кого це влаштовує, але мене ні.

Як платників податків, як виборець, я хочу, щоб:

1. В місцевих радах моєї країни була запроваджена практика формування більшості.Коли більшість не сформована і рада діє від випадку до випадку, то вона неефективна, бо відповідальність розмита.

2. Формування більшості закріплювалося публічною коаліційною угодою. В ній має бути прописано те, що робитиме більшість в різних сферах життя міста наступну каденцію. Коли немає коаліційної угоди і більшість діє від випадку до випадку, то вона неефективна, бо не намітила для себе план роботи.

Тобто, як платник податків, як виборець, я зацікавлений, щоб у міській раді був суб'єкт з достатньою кількістю голосів для ухвалення рішень, який візьме на себе відповідальність за реалізацію плану на каденцію. Як платник податків, як виборець, я зацікавлений, щоб процес створення більшості, підготовки коаліційних угод відбувався максимально публічно та відкрито.

В Україні понад десять тисяч місцевих рад. Фракції ДЕМАЛЬЯНСу будуть присутні буквально в декількох з них. Там, де ми є, ми ініціюватимемо появу більшості та написання її коаліційної угоди. Але це одиниці.

Там, де нас немає, я звертаюсь до виборців. Якщо вам не байдуже, поставте вашим депутатам запитання що вони робитимуть наступну каденцію. Закличте їх створити більшість і оформити її існування публічною домовленістю.

Бо, в іншому випадку, відповідей не буде взагалі або ж напишуть таку дурь, як написали сьогодні в своєму прес-релізі Батьківщина і Свобода, а потім знову і знову марнуватимуть можливості і наші гроші:

"Ми об'єднуємо свої зусилля в місцевих радах навколо спільних принципів, основними з яких є – соборність і неподільність України, впровадження реальних реформ, боротьба з корупцією, продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, захист добровольчого й волонтерського руху, зниження тарифів ЖКГ та підвищення соціальних стандартів", – сказано у повідомленні.

"Закликаємо інші політичні сили підтримати кандидатів на посади міських голів від демократичного табору та взяти участь у спільній роботі в місцевих радах заради досягнення ідеалів Майдану та розбудови Європейської України", – йдеться у заяві."


Запрошую до дискусії.

Віктор Марголін. Питання, про які іде мова, є надважливими. Судячи по останнім коментарям в нас навіть не зароджується якась там ідея щоб зробити людям добро. Головне дорватися до корита. Візьміть пана Кривенка. Він уже з ногами заліз в оте корито, а як красти - він добре знає. Та карна справа від цього не закривається. Мені не вдалося десь якось познайомитися з його програмою дій після виборів. Ніяких дебатів не було, громадські слухання ігноруються, з допомогою водоканалу крадуться кошти. Чиновники жирують, а люди чомусь голосують. Нехай їх і 16 процентів, але ж це люди які тут живуть і все бачать  і чують. Чи ці люди хоч себе поважають? А чи щось краще відбувається в районній раді? Я розумію що голові суду підходить кандидатура Загнія на посаду голови районної ради нового скликання, але до чого все це може привести… Тут уже питань багато. І демократією цей процес назвати у мене язик не повертається. А от чи переможе здоровий глузд, є певні сумніви. Хто бачив програми партій, які брали участь у виборах, яка ступінь відповідальності за їх виконання, які створені коаліції і т. д. Для нас це темний ліс. Чи я помиляюсь?

Дискусія продовжується. Хто наступний?

Редактор - Віктор Марголін, 10.11.2015 р.

 

 

Тема: Раціональне зерно є. Та чи прислухаються наші політикани.

Влада району

На бис | 11.11.2015

Редактору
Обманутые избиратели | 10.11.2015
Марголин, почему ты не пишешь как представители власти, а именно прокурор района Твердохлеб, пьяный в жопу на своем джипе в Абазовке сбил 2 столба. Или это тайна? Грузин жаловался, что Твердохлеб не выставился за сбитые столбы.

Відповісти
Re: Редактору
Віктор Марголін | 10.11.2015
Я звертаюся до всіх дописувачів-коментаторів. Я перевірив дану інформацію і прийшов до висновку. Це є відверта брехня. А вам я не раджу використовувати газету в неправедних цілях. У пана прокурора вистачає і більш серйозних гріхів. Тому вам не слід спекулювати моїм відношенням до прокурора. Це є не чесна гра, якщо можна так висловитися. Давайте будемо об'єктивними. Віктор Марголін.

Відповісти
Re: Re: Редактору
Абазяне | 11.11.2015
Где ты Марголин проверял- не знаем. А 2 опоры прокурор у нас снес своим джипом на той неделе- точнее не бывает

****

* | 11.11.2015

Нет ты не ошибаешься,в темном лесу тебе и сделают темную.

корито

кащенко | 11.11.2015

А ті 16 процентів розраховують ,що пан Кривенко дасть можливість облизати ложку якою він гребе із корита.

Re: корито

для кащенка | 11.11.2015

Пиз еть не мешки ворочать,давай доказательства.А то гав гав и в будку

Re: корито

Юркл | 11.11.2015

Та пішли на х#й всі 16%. Хто мене протолкнув , той і з ложки їстиме. А оближу я й сам.

зерно

ЗЛО | 11.11.2015

Скоро скоро твои дискуссии тебе боком вылезут.

додати новий внесок