Слід визнати, що таке відбувається далеко не кожен день.

09.02.2015 13:47

Слід визнати, що таке відбувається далеко не кожен день.

 

Шановні читачі. Зміст мого заголовку слід розуміти наступним чином. Я виграв рішення апеляційного суду. Це в свою чергу означає, що такі горе-чиновники, як Яценко, Бойко, Кривенко, Борішко, Подколзіна - суд програли. Саме вони пішли проти волі народу, проти вимог закону. Вони проігнорували думку громади селища. Вони  навіть не захотіли почути ту думку. А Кривенко Ю., який вибраний на посаду селищного голови зовсім недавно, охамів аж занадто швидко. Навіть в судове засідання не прийшов, знайшов менших. Натомість прийшов до кабінету голови суду, там поіржали як коні, питання порішали.

Можливо я повторюсь, але  вимушений нагадати читачам. Рішення про підвищення тарифів на воду і водовідведення прийняте депутатами селищної ради 28 листопада 2014 р. з грубими порушеннями узаконеної процедури прийняття подібних рішень. Дане рішення я оскаржив до Зачепилівського районного суду. Так називаємий суддя Яценко, очевидно після відповідних консультацій з головою суду, розглянув мою позовну заяву і відмовив мені у всіх моїх вимогах. В результаті народилася апеляційна скарга, яка привела, по суті, до тимчасової перемоги громади Зачепилівки. Далі я хочу познайомити читачів з конкретним рішенням суду:  

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

26.01.2015 р.                                                                 Справа № 620/1051/14-а

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Любчич Л.В.

Суддів: Сіренко О.І., СпаскІна О.А.

за участю секретаря судового засідання Медяник А.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Марголіна Віктора Наумовича на ухвалу Зачепилівського районного суду Харківської області від 26.12.2014р. по справі № 620/1051 / 14-а за позовом Марголіна Віктора Наумовича до Зачепилівської селищної ради Харківської області

про визнання протиправним та скасування рішення сесії від 28.11.2014 року,

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою Зачепилівського районного суду від 26.12.2014 року зупинено провадження по справі за позовом Марголіна Віктора Наумовича до Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району Харківської області про визнання протиправним та скасування рішення сесії від 28.11.2014 р. до прийняття рішення по кримінальному провадженню №42014220290000011 від 18.09.2014 р.      

Не погодившись з даною ухвалою суду позивач подав апеляційну скаргу в якій просив скасувати ухвалу Зачепилівського районного суду від 26.12.2014 р. та змінити ухвалу суду у відповідності до позовних вимог.

Позивач, представник відповідача в судове засідання не з'явилися про дату, час та місце розгляду повідомлені належним чином. Просили розглянути справу без їх участі.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, дослідивши письмові докази по справі, дійшла висновку , що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Зупиняючи провадження по справі суд першої інстанції виходив з наявності розпочатого кримінального провадження за зверненням Марголіна В.Н., щодо внесення завідомо неправдивих даних посадовими особами КП «Зачепилівське ВКП» до документів, поданих для формування нових тарифів на водопостачання та водовідведення, в зв'язку з чим неможливості розгляду даної справи.

Колегія суддів з даними висновками суду першої інстанції не погоджується та зазначає наступне.

Частинами 1 та 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України визначено перелік підстав для зупинення провадження в адміністративних справах.

Водночас у частині першій статті 156 Кодексу визначені підстави для зупинення провадження у справі, за наявності яких суд зобов'язаний зупинити провадження, а в частині 2 статті 156 цього ж Кодексу передбачені підстави для зупинення провадження у справі, за наявності яких суд на свій розсуд може зупинити провадження у справі, у тому числі й з інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

Разом з тим, ці причини мають бути вагомими, суттєвими й такими, що відповідають самій меті, з якою процесуальний закон пов'язує потребу у зупиненні провадження у справі.

Зупиняючи провадження по даній справі суд першої інстанції не зазначив, яким чином може вплинути рішення по кримінальному провадженню за зверненням Марголіна В.Н., щодо внесення завідомо неправдивих даних посадовими особами КП «Зачепилівське ВКП» до документів, поданих для формування нових тарифів на водопостачання та водовідведення, на судове рішення по даній справі.

Як слідує з адміністративного позову, предметом розгляду даної адміністративної справи є перевірка судом правомірності прийняття рішення Зачепилівської селищної ради від 28.11.2014 р., щодо підняття тарифів на послуги водоканалу та правомірності дій селищного голови протиправними та зобов'язання його вчинити дії.  В той час, як в порядку кримінального провадження встановлюється факт наявності чи відсутності в діях посадових осіб КП «Зачепилівське ВКП» складу злочину, що не є предметом дослідження в рамках адміністративного провадження.

Відповідно до частини 1 статті 159 КАСУ України судові рішення повинні бути законними і обгрунтованими.

Суд першої інстанції не виконав вказані вимоги процесуального закону й постановив ухвалу з порушенням норм процесуального права, що у відповідності до п.4 ч. І ст. 204 КАС України є підставою для скасування даної ухвали.

Враховуючи вище зазначене колегія суддів прийшла до висновку про наявність підстав для задоволення вимог апеляційної скарги Марголіна В.Н. частково та направлення справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. З ст. 199, п. 4 ч.І ст. 204, ст.ст. 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У X В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Марголіна Віктора Наумовича задовольнити частково.

Ухвалу Зачепилівського районного суду Харківської області від 26 грудня 2014 р. по справі № 620/1051 /14-а скасувати.

Справу за позовом Марголіна Віктора Наумовича до Зачепилівської селищної ради Харківської області про визнання протиправним та скасування рішення сесії від 28.11.2014 року направити до суду 1 інстанції для продовження розгляду справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя               (підпис)                                Любчич Л.В.

Судді                                    (підпис)                                Сіренко О.І.

(підпис)                                Спаскін О.А.

 

 

Нехай  і не все, але більшість питань цим рішенням розв'язано. Нехай далі Бойко Г.В. демонструє свою солідарність з владою, яка готова останні штани зняти зі своїх громадян, аби тільки у них усе ладилося. А те, що подібних тарифів немає по всій Україні, їх нікого це не турбує. Якби Яценко хоч місяць пожив на нашу середню пенсію, або побув у ранзі безробітного, у його голові можливо відбулись би якісь зрушення. А так по принципу: піший кінному не товариш. Чекають на люстрацію. Всім відомо, що риба гниє з голови. А в нашого голови та голова давно струхла і мохом обросла. Про неї можна щось прочитати, в позитивному плані, тільки в районній газеті.

Тепер, як я розумію, прийшов час нам з вами поговорити про юристів, про суддів і їх місці в нашому суспільному житті. А якщо нам ще прийдеться і вибирати цих йолопів, то наша задача ще більш ускладнюється. То ж, давайте пригадаємо отих правників. Наприклад, судді - Бойко, Ковальов, Гришин, Яценко, Огієнко, прокурори - Божко, Комар, Гладкіх, Медяник, Твердохліб, Явніков, Альоша і багато інших. Скажіть будь-ласка, чи хоч одне із цих прізвищ у вас викликає позитивні емоції. У мене ні. То кому служили і служать ці правники?

Шановні читачі. Якби ми з вами приїхали в любе село і місцевого мешканця старшого віку попросили назвати прізвище , нехай навіть і в минулому часі, кращого механізатора села, кращу доярку, свинарку, водія, кращого керівника господарства і т. д., то , я впевнений, нам назвуть не один десяток імен, які варто викарбувати на граніті  і берегти як святиню села. На їх плечах і руках держалась вся міць всього Радянського Союзу. І при цьому ми не згадаємо навіть кращого юриста? І це далеко не жарти. В цьому якраз і криється одна із  розгадок питання, яке будуть ставити перед собою історики і майбутні покоління. Це питання я сформулював би так: хто розвалив Радянський Союз. Я думаю, що кращі доярки з села Бердянка Зачепилівського району його не валили.

Та повернемося до наших юристів. Я це роблю свідомо лише для того, щоб суддів Ковальова, Гришина, Яценка і Огієнка назвати шакалами і холуями голови суду Бойка Г.В. Зумів цей чоловік майже всіх поставити на коліна , суд перетворив на контору по зароблянню нетрудових доходів, а саме поняття права перетворив на щось особисте і сімейне. Інтересами держави  та її народу тут і не пахне.  Така узурпація влади, особливо нам зачепилянам, нічого хорошого не обіцяє. Ми пам'ятаємо  прізвище Ківалова - українського підрахуя, Портного - юриста з Адміністрації колишнього Президента, якого по всіх світах розшукують. А чого вартий суддя Родіон Кірєєв, який також у розшуку. І багато інших. А чим наші судді і прокурори кращі?

Якщо говорити про прокурорів, то це мафія ще сильніша від судової. Мені так іноді хочеться задати питання ректору Харківської юридичної академії Тацію кого вони там взагалі готовлять і що пишуть своїм випускникам у дипломах. Ну, то коли б хоч один нормальний випускник академії попав на роботу до Зачепилівки, то я би і питання так би не ставив. А то одна сволота. Правда, вони виконують те, що їм вказують робити їх керівники, але все це є таким далеким від права, як я до Юпітера. Та все це сходить їм з рук. А люди терплять, а в кого терпець урвався отримає палкою по плечах чи голові  з рук майора міліції. На цьому і тримається авторитет всіх гілок влади в Україні. На таких, як Шевченко… і йому подібних. Я абсолютно переконаний в тому, що оте  дебільне рішення по воді і каналізації Яценко написав під диктовку Бойка. І тепер Бойко таку розумну пику корчить, що можна подумати що і він за "радянську владу", тільки якби не в нашому селі. Тому я молю Бога щоб скоріше закінчилася війна на сході України і  хлопці з автоматами в руках принесли нам на штиках саму свободу і реальне право в кожну українську домівку.

Шановні читачі. Наша трагедія криється ще і в тому, що коли ви заходите в суд, в міліцію, в прокуратуру, РДА то ви бачите десятки "писарів", які з ранку до вечора щось пишуть. Так от, я переконаний, що тільки десять процентів тієї писанини іде "во благо народа". Все інше - то писанина подібна до Яценкової, який в робочий час гасає на авто по селищу, "как воробей на колу". Благо, що контролю ніякого, а загрузка на роботі процентів на 15. Я за свій вік поміняв чимало робіт, але щось подібного мені так і не попалось.

І, можливо, останнє та не менш важливе.

Шановна громадо селища. Ви додумались вибрати на посаду голови селища Кривенка Ю.В., а мені тепер мороч голову. Ця людина показала, що без належного контролю його до управління селищною радою і водоканалом - допускати не можна. Його і Галія, як шкідливих котів, на кухні без господаря залишати - собі на збиток. Така у них вдача. А громадські слухання по важливим питанням з життя селища повинні стати нормою. І таким чином пан Кривенко, чи хтось інший, хоч в якійсь мірі стане підзвітним перед тими, хто за них голосує. Це є цивілізована форма контролю над владою з боку народу, громади. Про це  я мушу говорити так як переконаний в тому, що питання підняття тарифів на воду повинно пройти через горнило громадської думки мешканців селища. І лише потім селищний голова отримує право дане питання виносити на розгляд сесії депутатів. Це не є моєю  видумкою, чи примхою, а вимога чинного законодавства. Хто ж порушує закони - тому пристанище знайдеться в іншому місці. Все це дуже просте, як Божий день. Слід завжди пам'ятати, як співає  Степан Гіга:

В домовині немає кишень

Отже, громадо, берися за розум поки не пізно. Бо розведуть, як котят. Бо їм завжди мало.

 

Редактор - Віктор Марголін,  09. 02. 2015 р.

 

 

 

Тема: Слід визнати, що таке відбувається далеко не кожен день.

сталося так як сталося

ворона | 17.02.2015

НАЗНАЧИЛИ Коноплю... КАПЕЦ району!

Браво

Вадик | 13.02.2015

Козак ты живешь в незакона?Вчера был в больнице и тут была пьянка без осторожности открыто.Запах алкоголя,анекдоты,гогот,матюки.Смело.А то что идет война это Вас не касается?Жаль ВАс.

Re: Браво

Таял | 13.02.2015

А Козаку все по барабану! В1н бор1шку так вилизав , що йому все можно

Про майбутній суд

Редактор | 10.02.2015

Коли прийде в суд справа з апеляційного суду буде призначений новий розгляд справи. Щоб нам усім виграти цей суд, то необхідно щоб людей зібралося в суді стільки, що і на ступеньках стояли і справу розглядав сам Бойко, який своїм землякам повинен в очі дивитися. А не шарлатан Огієнко. Ми переможемо, бо за нами правда. Тільки треба дружненько. І все буде гаразд. А коли я сам, то... Редактор

Re: Про майбутній суд

вода | 10.02.2015

Боришко - гандон

Re: Про майбутній суд

111 | 22.02.2015

Кому ты на х00 нужен

Браво Виктор

Ник. | 10.02.2015

Зная что по тарифам материалы в апеляцийном суде водоканал за январь уже разнес уведомление по новым тарифам.Чувствуют свою безнаказанность.В поссовете демонстративно не делают сокращения и денег на водоканал бы хватило.И аренду собственного автомобиля Галия убрать-оставить только бензин
Спасибо тебе В.Наумович !

Браво

Николай | 09.02.2015

Лед тронулся-браво Виктор Наумович так держать

додати новий внесок