Сучасна тема.

18.08.2018 11:23

Сучасна тема.

Якось після перевороту в країні у 90-ті роки зустрілися ми з колегою по роботі, істориком за фахом і розговорилися про сучасні події. І як я була здивована, коли вчитель, член КПРС з немалим стажем, почав хулити радянську владу порівнюючи її з кріпацтвом. Мовляв,  працювали на ненажерливу державу, яка забирала у працюючих до 50 процентів заробітної плати на всілякі державні потреби - армію, малозабезпечених, допомогу іншим країнам соціалістичного табору та ін. В магазинах було майже пусто, навіть ковбасу по 2,10  не завжди можна було купити, а про одяг і мови немає - носіть вироби фабрики "Тінякова" по одному шаблону - ніякого вибору.

Тепер інша справа. Вільний вибір одягу, виробів м'ясокомбінатів - були б гроші. Говориш що хочеш, не оглядаєшся, працюєш за своїми можливостями і бажанням. А що не платять належну пенсію і зарплатню, так це ж тимчасово. Кріпацтво ХХ віку "кануло в літу"…

І ось промайнув якийсь час. Зустрілися в тісному колі. Тільки б погомоніти. Але ж ця тема не викликає такого ентузіазму. І одяг той самий і робота не йде як хотілось би і говоримо ми поглядаючи в різні боки. Бо пенсії наші малі і якщо їх підвищують, то ціни на всі товари і продукти харчування зростають не на відсотки, а в рази. Сирники,сіль, хліб у 100 разів збільшили свої ціни. Молоді працювати ніде, а кабаків, ресторанів на кожному кроці, особливо у містах, безліч. Ось і біжать всі вони до міста, а дехто, і зачепиляни в т. ч. їдуть за кордон - Чехія, Словакія, Польща, Росія, Америка, Канада. Таким чином значна частина патріотизму сьогодні вимірюється грошима в кармані. А де платять більше, там і краще. Добре що зараз безвізовий режим, то і їдь куди забажаєш. Тому багато людей середнього віку їдуть у великі міста, як було колись після революції 1917 гоку. Таким чином міста ростуть, а села занепадають. А в селах проживають люди, українці які потребують уваги, допомоги і захисту.

Та, незважаючи на все це, ми хочемо іти в ногу з Європою. Спочатку ми взялися створювати ОСББ, але альтернативи будівельним підприємствам не було створено. Остання історія з ОТГ ще смішніша - на одного з сошкою 7 з ложкою. Збирають пенсіонерів щоб створити нову "надстройку". Від цього грошей в громаді не добавилось. Ось і взялися за селянина. За законом землю ні продавати ні дарувати права немає. Орендарі -заможні люди, але чомусь землекористувачі, яких 90 процентів з Дніпра і області і тільки 10 % - місцеві землевласники і землекористувачі - зачепиляни. Їм господарювати та конкурувати досить складно, а місцева влада ще й "допомагає". Ціна на землю у Зачепилівському районі зросла у сім разів за три останні роки. У 2016 році 1 га в податковій коштував 35,67 грн, у 2017 році -97,509 грн, а у 2018 р. -227,828 грн. А земля то все біднішає. Ось і  приходить на згадку вислів декабриста Радіщева : " Звери алчные, пиявицы ненасытные, что крестьянину  вы оставляете? То, что отнять не можете? Воздух, один только воздух."

Спогади невтішні. Та проходять віки і майже нічого не змінилося. А ми сподівалися.

 

Мешканець Зачепилівки                 К.  Світлова

 

Шановні читачі. Користуючись нагодою я вирішив підтримати дописувача газети і на своєму особистому прикладі доповнити характеристику нашій сучасній владі. І, якщо бути більш конкретним, то я би сказав що в нашому звичайному розумінні ми влади не маємо взагалі. А те що ми з вами маємо, то вже те що маємо. Чим далі в ліс, тим більше дров. В Інтернеті можна прочитати про те, що Парубій не закінчив школу для слабоумних дітей, а Гройсман не ходив в випускний клас. Можливо що ця інформація не зовсім правдива, але результати їхньої праці говорять і про речі більш серйозні. То невже в такій великій країні не знайдеться десяток розумних людей без них, без Порошенка і зробити так щоб люди в цій країні жили, а не доживали. Позорище на весь білий світ. Їх не встраює нинішня Конституція. Та вас, хлопці, треба зібрати до кучі і гнати аж до Чорного моря, а там порекомендувати плисти далі… Через вас у Москві говорять що Україна , як держава, не відбулася. То виходить так, що коли грабувати державу на багато десятків мільярдів доларів то у вас виходить, а платити пристойну заробітну платню чи пенсію у вас не вистачає ку-ку. Нехай роз'їжджаються по світах ті хто вміє і бажає працювати. На цьому ваш патріотизм закінчується і ви для народу - ніхто.

Цю подібну нашу ситуацію багато років тому описав  російський поет Микола Нєкрасов у вірші "Железная дорога":

 

Да не робей за отчизну любезную...
Вынес достаточно русский народ,
Вынес и эту дорогу железную -
Вынесет всё, что господь ни пошлет!
 
Вынесет всё - и широкую, ясную
Грудью дорогу проложит себе.
Жаль только - жить в эту пору прекрасную
Уж не придется - ни мне, ни тебе.
 

Що тут скажеш? Геніальні, пророчі слова. Вони нас торкаються з усіх сторін, хоч і написані не вчора. Цей вірш нікому не зашкодить прочитати  сьогодні, по-новому оцінити сучасність нашого буття, віддати дань пошани талановитій людині.

Ці слова були мені відомі та все ж я вирішив написати листа Президенту країни, гаранту Конституції. Його текст наступний:

"Пане Президенте. До Вас звертається громадянин України якому вже 72 роки, ветеран праці, який має вищу економічну освіту, стаж роботи на державній службі складає 30 років, який чотири роки тому поховав дружину і проживає один. Повірте, так жити - справа не легка. Та моє питання до Вас не є складним.

Отримуючи мізерну пенсію я  змушений був звернутися в суд з питанням про потребу зробити перерахунок моєї пенсії. Суд я виграв і моя пенсія хоч і не набагато, але піднялася. Якось уже жити можна. Та за розгляд справи в суді я заплатив 580 грн.. Сторона, яка програла суд, повинна мені ці кошти повернути. Належні документи я подав до Красноградського відділення Казначейства. Та пройшло вже більше двох років, але мені кошти так ніхто і не повернув. Мої звернення в Кабінет Міністрів безрезультатні. Згідно інформації на сайті Державної казначейської служби я знаходжусь в третій черзі під номером 31491. Отже, в мене пропали всі надії що я отримаю свої кошти за життя на цій Землі. Крім Вас у мене немає куди звернутися за допомогою. На що я і сподіваюся."

Якщо бути чесним, то я ні на що не сподіваюсь. А читачам можу повідомити, що мій лист для подальшого реагування направлено до Казначейської служби України. На цьому, я думаю, можна ставити крапку.

А днями тому я зустрів на вулиці молоду жіночку яка мене запитала: "А чи вам відомо що наш керівник громади пан Кривенко за свою працю отримує 28 тисяч грн.?" Я відповів що це мені не є відомим, а коли й правда то дивуватися немає чому. Така нинішня політика влади. Мені видається, що у мене руки б повідсихали брати такі кошти із каси громади коли ти ці кошти не відробляєш.

Я вже якось розповідав про досвід роботи громади в Чехії де селищний голова, вибраний людьми, як був електриком на підприємстві так ним і залишився. Він приходить в селищну раду раз в неділю на дві години, дає відповідні доручення апарату ради і перевіряє їх виконання. Таким чином йому ніхто не дорікає незаробленою заробітною платою. В нас же державний чиновник може нарахувати собі премію в мільйон гривень і йому за це нічого. Розбирають, розтягують  по кирпичику цю нещасну країну, якщо і припече то втікають за кордон. Ніби в нас немає Президента, Премєр-міністра, генпрокуратури, СБУ, поліції і т. д. Складається враження що в країні відбуваються змагання за те хто більше вкраде і зуміє все заховати. Хлопці, невже вам не боязко від суда Божого? Чи сподіваєтесь що пронесе? Вами створені вже робочі місця і для внуків, які ще на світ Божий не появилися. Жадність ваша не має кордонів. Якщо і далі діла йтимуть по виробленому сценарію, то такі роботяги, як Кривенко і Галій в Зачепилівці, зможуть відрапортувати Гройсману в недалекому майбутньому про повний розвал самоврядування в районі. Адже ці люди не знають що таке громада, що пора і відзвітувати перед громадою за результати своєї "титанічної" праці. А виходить якийсь парадокс. Ніби я не являюсь громадянином цієї злиденної країни. Куди іти і кому жалітися я вже не знаю. Два роки тому я виграв суд в Пенсійного фонду і сплачений мною судовий збір в розмірі 580 грн по цей час мені ніхто не повертає. Натомість я отримав податкове повідомлення про необхідність сплатити податок в розмірі 348,8 грн  як власник нерухомого нежитлового майна - гаража. Всім відомо що цей гараж, де знаходяться мої дрова і мопед, ніякого доходу мені не приносить. Але щоб в об'єднаній громаді змогли оплачувати доволі солідну платню своїм працівникам депутати і проголосували - зідрати шкуру з пенсіонера і пригрозили що у них в запасі є штраф, пеня і т. д. Це ми так будуємо соціальну країну. А справи ідуть до того що і пенсію виплачувати не буде з чого. Адже ті хто уміє і хоче працювати ті здебільшого працюють в Польщі. Тому дохід нашої казни зменшується кожен день, а наші правителі сподіваються, в основному, на Міжнародний валютний фонд. Та пана Кривенка це, як я бачу, мало тривожить. Він мріє заробити пенсію в 15-20 тисяч грн. і йому все пополам. А ми з пенсією в 1,5 - 2 тисячі так і будемо шукати соціальної справедливості. Чи, можливо, я помиляюся?

Не так давно я зробив зауваження в селищній раді стосовно не заповнення сайту об'єднаної громади.  В серпні місяці на сайті містилися постанови виконкому за березень місяць. Очевидно це для того щоб в громаді нічого не знали про роботу своїх обранців. Правда, діло здвинулось. І тепер я знаю що в бур'янах на подвір'ї селищної ради знайшовся якимось чином пам'ятник лідеру мирового пролетаріату, який і на хер нікому не потрібний, за виключенням 2-3 чоловік в районі. А так як він зроблений з металу, то він має певну цінність. На цю тему можна дискутувати довго, але моя особиста думка полягає в тому що цей непотріб варто здати в металолом і забути про нього навіки, а за виручені кошти треба придбати зошити для наших школярів. Проти цього навряд чи хто буде проти. Але справу можуть так заплутати що і дєдушка Ленін не довідається в якій домні спалять і думку про нього. У нас це уміють робити і тим більше якщо там запахне копієчкою.

І насамкінець, як тут можна мовчати. Кожен прожитий день наближає нас до виборів. Боротьба за посаду Президента буде досить серйозна, хоча майже  всі зрозуміли що така посадова особа нам не потрібна. Та це все буде потім. А сьогодні штаби партій включились в роботу. Наскільки мені відомо наші найдосвідченіші, найбільше нужденні заробити на кусок хліба, баби з найбільшими сраками в районі прикипіли до штабних столів і стільців та виношують плани як одурити довірливих майбутніх виборців. Я лише констатую думку багатьох політиків стосовно того , що всі партії в парламенті повинні піти геть. Досить пити кров з країни та її народу і тим більше що партії в нас отримують чималу підтримку з бюджету. Це значить, що нас купляють за наші ж гроші. А обіцянки роздавати наші уміють. Останній раз наш депутат Гіршфельд проводив прийом громадян в Зачепилівці 16.12.2015 року, "допоміг" розібратися в  тарифах Зачепилівського водоканалу. Такі депутати - це народні кошти на вітер. Невже є люди які цього не розуміють? За розвал країни їх необхідно притягати до відповідальності.

 

 

Редактор - Віктор Марголін, 18.08.2018р.

Тема: Сучасна тема.

мешканець Зачепилівки

мешканець Зачепилівки | 11.09.2018

Світлано Єфремівно- К.Світлова, ви б краще районкою зайнялися, а не хрень всяку реглюєте, яку і без вас всі знають.

О них

Перепечатка | 24.08.2018

Актуально В Украине Новости Политика
В СТРАНЕ, ГДЕ 90% МОЛОДЁЖИ МЕЧТАЕТ ЭМИГРИРОВАТЬ, А СТАРИКИ — НОРМАЛЬНО ПОЕСТЬ. ВАС ПРЕЗИРАЮТ ВСЕ НОРМАЛЬНЫЕ ЛЮДИ
24.08.2018 alesya мнение
Вы на столько ничтожны, что вас даже трудно ненавидеть.

» — Сотни миллионов долларов США наличными,
коллекции часов на миллионы долларов,
винные погреба с бутылками по цене однокомнатной квартиры,
картины — достояние мирового искусства,
которым место в национальных музеях,
монеты, скульптуры, десятки домов с площадями дворцов,
квартиры размером больше резиденций глав государств,
у которых мы клянчим деньги,
десятки супердорогих автомобилей…
В стране — где нет нормальной детской клиники,
нет европейского уровня школы,
нет ни одного человеческого университетского


В стране, где чемпионат по футболу можно сыграть за два тура,
а по хоккею особо и играть нормально негде.
В стране с убогими библиотеками и разграбленными муз
еями.
В стране, где воины АТО и пенсионеры должны платить военный сбор
и где прожиточный минимум находится сильно ниже уровня бедности по всем индикаторам ООН.
В стране, где никто не изобрёл айфон,
никто не создал Майкрософт,
никто не производит мерседес,
где нет самого высокого здания в мире
или самой современной трассы формулы один.
В стране, где лучшие спортсмены в мире могут быть только среди инвалидов
— потому, что каждый день борются за жизнь как за медали на олимпиаде.
В стране, где за 25 лет не сняли ни на плёнку, ни на цифру ни один мировой шедевр,
не написали бестселлер,
не создали робота,
уникальный материал или лекарство.

В стране, где 90% молодёжи мечтает эмигрировать,
а стариков — нормально поесть.
В стране, где волонтёры за последние деньги
и добровольцы, рискуя жизнью (и те, и другие!) сохранили независимость.
В этой стране такие богатые
и такие бесполезные люди —
во власти????!!!!!!!!!!!
Кто вы, твари????!!!
Вы надеетесь жить вечно???!!

Вам три бутылки вина или одни часы кажутся важнее школьного стадиона или жизни онкобольного ребёнка?
Вам картины важнее голодных и все ещё оборванных солдат на передке?!
У вас на мелкие расходы дома в тумбочке пенсия работяги за 200 лет?
Так вы заботитесь о своём народе, который позволил вам, дебилам, подонкам и неучам — все это иметь?!

Я не знаю такой веры,
которая вас могла бы спасти от гнева людского и Божьего.
Вы на столько ничтожны,
что вас даже трудно ненавидеть,
вас презирают все нормальные люди,
которые все ещё есть в Украине,
и мне искренне жалко ваших детей и внуков.»

Источник

Re: О них

так | 25.08.2018

поглядіть, хто у нас---керівники в організаціях.. кожен другий---- дебіл в організаціях------попойки. А всі ----президент винний .В чому му ж він винний,він же надіється на тих,хто сидить в зачепилів.адміністраці.. вони ж служать державі.бо дерєслужбовці.А ім по все х....Якби не генерал.---він хоч щось змінює

Re: Re: О них

р. | 25.08.2018

не дебіли а недоумки

Re: Re: Re: О них

Рецензии | 25.08.2018

Почему же? кто- то хороший е@рь, кто то чья то сваха, кто то - может шахер махер, и в итоге - полная ху&ня

Re: Re: Re: Re: О них

Редактор | 30.08.2018

Можливо тому і День Незалежності саме так в районі відмічали. Нехай Конопля з Кривенком нам розкажуть про їхні плани

Останні новини

Редактор | 20.08.2018

Я вже писав вам про те, що рідна держава не може мені оплатити по рішенню суда вже третій рік мої кровні 580 грн- судовий збір. Натомість я отримав податкове повідомлення про те що я повинен заплатити податок за гараж, який мені реального доходу не приносить, 348,8грн. і борг за минулий рік150,20грн. Повідомлення про останню суму боргу я не памятаю чи отримував. Але хочу народу повідомити про наступне. Скільки ми повинні платити за нерухоме майно визначають депутати на своїй сесії. А це значить, що податок у нас виріс в 2,32 рази за один рік. Це також говорить про те, що коли б таке трапилося і Румунії чи Греції, то весь народ би вийшов на вулицю, а кишки селищного правителя гойдалися б на телефонних проводах. Це була би політична відповідальність за доручену справу. Подумайте люди - кого ми понавибирали в депутати? Редактор.

Україно думай

манул | 19.08.2018

Ми українці дивний народ.напевно ни один народ на зепмлі не е таким байдужим до реальності.лише ми українці.лише ми віримо .що був геноцид тоді.коли нас було більш ніж 50 міліонів. Коли нас безкоштовно лікували та вчили.коли ми платили копійки за комунальні послуги.коли не було безробіття.коли не стріляли одні українці в інших бо так побажали олігархи.та і самих олігархів не було і ми ще і сміемо гудити ті часи і ту владу.виродок і паразит марголін бажае продати ЛЕНІНА та він і могилу власного батька б продав.як продав свою честь та совість. Плачемо: високі тарифи.нечесні судді.розумово відсталі при владі. А чому тому шо ми це дозволили. І доки дозволятимемо то так і буде. Ми плачемо але голосуемо за. Ми посилаемо своїх дітей воювати за шоколадну свиню не протистуемо коли ростуть ціни.ми прославляемо вбивць що творять військові злочини на донбасі.там зараз лише добровольці.славимо бендер і говоримо винна Росія.то ми заслужили таку владу і або покаемся.або буде тільки гірше

Re: Україно думай

Редактор | 19.08.2018

Манул. Ти розумний аж далі нікуди. Ти знайшов винного в образі редактора. А чому б тобі не написати як комуністи , вибачай, просрали Радянський Союз. Чому від Калінінграда до Камчатки не відбулося жодного мітингу з народу в підтримку КПСС.І навіть сьогодні ти умник боїшся назвати своє прізвище. Отакий із тебе патріот.Якщо тобі потрібен Ленін то поспіши поцілувати його в задницю поки Кривенко його не спалив в домні Дніпра.

додати новий внесок