В людей терпіння закінчується, здоровий глузд має перемагати.

15.12.2017 15:26

В людей терпіння закінчується, здоровий глузд має перемагати.

 

Шановні читачі. Випадково я довідався про те, що в районі повинна відбутися сесія районної ради і в мене появилося бажання там побувати. Кожен громадянин таке  право має.

Найцікавішим, якщо можна так сказати те, що депутати районної ради поставили вимогу занести до порядку роботи сесії питання про звільнення з займаної посади Гляня Л.Д. – голови районної ради. Абсолютна більшість депутатів позитивно сприйняла дану пропозицію і дане питання стало предметом обговорення самими депутатами.

Слово попросив депутат Токар . Я пропоную читачам познайомитися з його виступом.

Шановні депутати, присутні на сесії!

Я зараз скажу декілька слів щодо обґрунтування даної вимоги депутатів районної ради.

Хочу нагадати всім присутнім, що депутати районної ради обираються виборцями району. Нас вибрали мешканці Зачепилівського району, ми представляємо інтереси всієї територіальної громади, маємо обов'язки перед виборцями.

Голова ж районної ради обирається нами, депутатами. І повинен працювати, апріорі, краще нас, організовувати нас, подавати нові ідеї щодо поліпшення життя наших виборців та втілювати їх у життя. Але ми цього не спостерігаємо. Можна мене перебити і сказати, що в районі порядок, чисто, гарно, затишно. Але всі ми знаємо, хто стоїть за наведенням порядку в районі... І це аж ніяк не голова районної ради Глянь Леонід Данилович. Що говорити про район, якщо він не може навести порядок в районній раді.

Почнемо з повноважень голови районної ради Гляня Леоніда Даниловича. Згідно статті 50.1.15. Регламенту голова ради звітує перед Радою про свою діяльність не менше одного разу на рік. Закінчується 2017 рік, а ми так і не дочекалися звіту про роботу голови районної ради за 2016 рік. Вам, Леоніде Даниловичу, що нічого сказати чи звітувати перед депутатами ради для Вас - це приниження Вашої «персони»?

На протязі своєї роботи Леонід Данилович звик на перше місце ставити вирішення своїх особистих питань та питань своєї родини. Одним із кричущих прикладів є винесення на розгляд попередньої сесії питань щодо оренди землі та земельних ділянок водного фонду ПСП ім. Фрунзе, яке очолює рідний брат голови райради. В порушення всіх норм законодавства, без розгляду на профільній комісії 4 питання по ПСП імені Фрунзе були включені до розгляду на позачерговій сесії. І тільки тому, що земельна комісія не зібралась - ці питання були зняті з розгляду.

На сьогодні історія повторюється: перед сьогоднішньою сесією земельна комісія знову не зібралася і питання, які належать до її повноважень були винесені на розгляд бюджетної та гуманітарної комісій. Леонід Данилович використовуючи свою посаду голови районної ради поставив депутатів районної ради двох комісій в незручне становище. З цього можливо зробити висновок, що Леонід Данилович звик до вседозволеності, до того що ніколи думку депутатів не брали до уваги та всі питання вирішувалися одноосібно в кабінеті. Поспіх у розгляді таких питань можна трактувати як конфлікт інтересів, як корупційні діяння, як особисту зацікавленість. Особливо в контексті створення об’єднаної територіальної громади.

До мене, як до депутата, звертаються виборці з питанням - а чим у нас займається голова районної ради? Відсижує робочий час та отримує за це зарплату? Зі слів сільських мешканців його бачуть тільки з фото районної газети. Особисто він уникає проводити зустрічі з людьми.

Тому питання про звільнення голови Зачепилівської районної ради Гляня Леоніда Даниловича назріло вже давно. І відразу з кількох причин - це постійне порушення Регламенту районної ради та законодавства стосовно організації роботи органів місцевого самоврядування. Невміння або не бажання організувати роботу районної ради та її апарату. Відсутність народовладдя, гласності, колегіальності, законності у діяльності ради та конфлікт інтересів.

Повторююсь - невміння або не бажання організувати роботу районної ради та її апарату. Це ми з вами спостерігаємо кожну сесію. У нас немає чіткого розуміння коли буде наступна сесія. Кожна сесія у нас проходить в авральному режимі, хоч то планова чи позачергова. Про позачергові сесії - окреме питання. Позачергова сесія повинна скликатись згідно законодавства лише в трьох випадках:

Випадок перший: - «у виняткових випадках». Зазначений термін означає такий, який не часто трапляється, особливий, надзвичайний.

Випадок другий: - «у випадках, передбачених частиною 7 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - за пропозицією не менш, як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації».

Випадок третій: - пунктом 7 ст.17 Регламенту передбачено скликання позачергової сесії у «невідкладних випадках». Зазначений термін (невідкладний) означає такий, якого не можна відкласти, який треба здійснити, розвязати негайно.

Законом України визначено коли районна рада збирається на своє пленарне засідання «невідкладно», а саме: «У разі введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні районна рада збирається на позачергову сесію невідкладно.

А в Зачепилівській районній раді позачергові сесії - це буденне явище. Виносяться будь які питання, які не підпадають під жоден пункт законодавства. Ми отримуємо нав’язаний нам порядок денний та декілька листочків з проектами рішень, до яких не маємо відношення і слухняно порушуємо закон.

І знову повернуся до Повноваженнь голови Ради (ст. 50 Регламенту), яку планомірно та систематично порушує Глянь Л.Д.

Всю свою роботу Леонід Данилович повністю переклав на безініціативну та не комунікабельну керуючу справами районної ради Майдич Ольгу Анатоліївну. А сам або не вміє, або не хоче працювати, або робить вигляд, що нічого не бачить. Звідси і виходить, що районна рада існує окремо, а депутати районної ради окремо.

Ось один тільки приклад гласності: Питання пункту 50.1.13. Регламенту - забезпечує гласність у роботі Ради та її органів, оприлюднює рішення Ради.

Досить актуальне питання в нинішній час. Як же

забезпечується гласність в раді? Відповідь очевидна - статті в районній газеті - незмістовні, однобокі і нецікаві. Головною причиною є - цензура засновника газети - Районної ради. Крім того, є випадки, коли свідомо з фото та тексту видаляється один із депутатів обласної ради (приклад Колінько М. В.) та залишаються лише два Гляні (газета «Солідарність Харківщини»).

Сайт не інформаційний - те що заявлено на сайті не поновлюється. Станом на 11 грудня 2017 року на сайті були проекти рішень лише 23 сесії (4 серпня). 1 тільки 12 грудня з’явились 24 (7 вересня) та 25 (3 листопада) сесії. Не було часу чи бажання??? А протоколи сесій на сайті є тільки по 23 сесію. До останніх руки не дійшли. Чи чекаємо поки депутати забудуть за що голосували ???

А Розпорядження Голови районної ради оприлюднені тільки до 2015 року включно. Виникає питання - в 2016-2017 роках Леонід Данилович не працював?

А такі питання, як запобігання проявам корупції та очищення влади були актуальні для Зачепилівської районної ради в 2015 році. Принаймі щодо інформації з сайту. Розпорядження голови районної ради від 29 грудня 2015 року № 41 "Про затвердження плану заходів щодо запобігання і протидії корупції в апараті районної ради на 2016 рік”. Проте про результати цієї перевірки - ні слова. Про управління комунальною власністю району- ні рядочка.

На 19 сесії (11 квітня) затверджувався план роботи Районної ради. Але на сайті немає ні плану роботи, ні звіту про його виконання. Як працює апарат райради - взагалі таємниця за сімома замками. На відміну від районної державної адміністрації- де все прозоро.

Можна ще безліч приводити прикладів - але досить. Хто бажає - може сам ознайомитись на сайті.

Відповідно до Регламенту Статті 2. Основні принципи діяльності Ради пункт 2.1. Рада здійснює свою діяльність на принципах: 1 Народовладдя; 2) законності; 3) гласності; 4) колегіальності.

Яке народовладдя? Гласність? Колегіальність? Саме просте питання - відзначення грамотами та подяками кращих працівників і депутатів узурповане головою рай ради. Одним із прикладів було моє звернення, як голови депутатської фракції Партії Відродження, про нагородження депутата районної ради Кутицького Василя Івановича з нагоди Дня місцевого самоврядування Грамотою Харківської обласної ради. По сьогодні ми не отримали обгрунтованої відповіді щодо відмови в заохоченні депутата. Дане рішення було прийнято одноосібно головою Ради, що порушує поняття Гласності і Колегіальності.

Так далі не можна. І тому ми, група депутатів, ставимо питання про звільнення з займаної посади Голови Зачепилівської районної ради. Прошу весь депутатський корпус нас підтримати.

Головного редактора газети прошу надрукувати цю Вимогу від депутатів районної ради повністю без редагування.

 Підпис.

 

Ось такі справи. До цієї інформації я можу додати те, що Глянь Л.Д. з місця в порядку репліки лише добавив що він за посаду не тримається. Я особисто попросив слово для виступу, але голосів не вистачило і мені було відмовлено у виступі.

Через деякий час, в результаті таємного голосування, стало відомо що більшість депутатів виразили недовіру пану Гляню і його було звільнено з даної посади. Від себе я лише добавлю, що так розбудовувати нашу державу, як це робив пан Глянь, то краще не треба. Всьому є початок і знайдеться кінець. Колись наші діди говорили: злізь з коняки, не муч скотину.

Після цього депутати вирішували кому передати булаву влади. Закінчення в роботі сесії перенесено на вівторок.

 

 

Редактор – Віктор Марголін, 15.12.2017 р.