Я вам обіцяв...

13.03.2015 18:22

Я вам обіцяв…

 

Шановні читачі. А обіцяв я вам те,   що за рішенням суду підняті тарифи до небачених висот - будуть скасовані. Так і вийшло. Та не подумайте, що все це дякуючи нашому праведному суду під керівництвом Бойко Г.В. Все це є набагато складнішим, ніж може показатися. Якщо говорити відверто, то судді Яценку і діватися вже не було куди. Він разом з паном Кривенком, як загнані вовки боячись флажків, сприйняли дану постанову і сами не вірячи в її дійсність. Я вже Кривенку розповідав до чого він докерується з паном Галієм, так і вийшло. А мешканцям Зачепилівки я дозволю собі висловити своє особисте бачення даної проблеми. До тих пір, поки Кривенко з Галієм будуть демонструвати нам свій бездоганний симбіоз, краще в селищі не буде. І взагалі, навіть у всій нашій Україні, поки чиновники не перестануть красти - нічого путнього не вийде. І війна у нас не закінчиться поки вори будуть правити. Та і сама війна могла б не розпочатися, якби не були вори у керма країни.

Мої основні доводи в суді ґрунтувалися на доказуванні того факту, що без проведення громадських слухань селищний голова немає жодної правової підстави для  винесення питання про зміну тарифів на сесію депутатів, які за третім разом будуть голосувати за те, що хочеться Кривенку і Галію. Ось таку демократію приніс пан Кривенко з собою в селищну раду. Тобто він, очевидно, уявляє собі що селищна рада ним приватизована і роби тут все що захочеш. Навіть наш прокурор-дармоїд відмовляється зробити перевірку в селищній раді. Уявляєте який кайф отримує пан Кривенко.

Шановні мої читачі. Коли я згадую, що в результаті якихось реформ мільйони гривень будуть направлені до місцевих рад і ними будуть тут управлять такі як Кривенко, Галій, Глянь Л.Д., то в мене по спині мурашки пробігають.  А це тому, що у мене зовсім інше бачення зачепилівської демократії. А коли говорити  конкретно, то я вважаю, що рішення громади є більш легітимним, ніж рішення депутатів. От тільки жаль, що до громади ніхто іти не збирається. Її думка нікого не турбує. Керівнику простіше в своєму робочому кабінеті нагнути матюків повні кишені своєму підлеглому - отоді він начальник. І поки ж ми державу будуватимемо на отих матюках. На перше судове засідання прийшло 30 чоловік, а сьогодні було тільки 9. Оце таке громадянське суспільство ми маємо в Зачепилівці. Висновки робіть самі. Але знайте, що царство небесне само до вас у ворота лізти не буде. Я  в цьому впевнений. А мене просто ображає ситуація коли селищний голова не бажає іти до людей, які його ж і вибрали.

Не можу я не розповісти читачам і про таку ситуацію в суді. Навіть без суду всім є зрозумілим  що пан Кривенко на своїй роботі творить беззаконня і над ним немає ніякого контролю. Але з якою метою суддя Яценко вирішив в суді зробити перерву на 8 днів щоб запросити в суд в якості свідка всім відомого Галія Г.І. - я користуючись здоровим глуздом пояснити не берусь. Та уготовану йому роль судового клоуна останній виконав досить успішно. Декілька разів виступаючи в суді цей чоловік  говорив про речі, які жодного відношення до справи, яка розглядалася в суді , не мали. Навіщо було устраювати цей цирк. В майбутньому буде ще судовий розгляд карної справи відносно розрахунків на тарифи водоканалу і тоді участь пана Галія буде обов'язковою. Що іще цікаво, так це те що і Кривенко, і Галій "тягають" до суду за собою один секретаря , а інший бухгалтера. Це вже дає  характеристику їх професійного рівня як керівників важливих для нас підприємства та організації. Як говорив один чоловік - маємо те, що маємо.

Кажуть у народі, що який ішов то такого ж і зустрів. Отак і у нас. Це я про те, що адміністративне судочинство не дозволяє судді, який уже брав участь у розгляді справи , після скасування його рішення в апеляційній інстанції, повторно розглядати справу. Але той закон Зачепилівки не торкається. Тут відбувається так, як скаже "дядько". В результаті знову появляється, в результаті судового безладу, ситуація яку я називаю  кумедною та анекдотичною. І вона полягає ось в чому. Я заявив відвід судді Яценку. Згідно закону  я маю на це право, а Яценко при цьому має обов'язок  заявити про самовідвід. Та це так по закону, а у нас по понятію. І тому розгляд справи самим Яценком є незаконним. Це не підлягає жодному сумніву. Прийняте ним рішення хоч і задовольняє мене в якійсь мірі, але  вважати його повністю законним мені складно. Я думаю, що і сам Кривенко оскаржувати це рішення не буде, так як така процедура йому нічого кращого не обіцяє. І таким чином цей судовий бардак ми всі разом практично узаконюємо. Я не уявляю щоб подібна ситуація виникла в демократичній Європі, куди ми нібито ідемо.

Я про ці речі вам розповідаю лише тому, що я ішов цілий рік правовим шляхом щоб довести в суді неправедні дії місцевої влади. А що поробиш, коли таку країну збудували. Так це ж і не глобальне якесь питання, а є речі і по складніші. Там уже крутяться мільйони гривень, як мінімум. То може ми якось, по свободі, задумаємося кому ми передали управління Україною? І коли будемо тільки продавлювати дивани, то з такої тактики також путнього нічого не вийде. Якщо бути відвертим, то в фінансовому плані я не так і багато програю від такої політики Кривенка і Галія. А коли я чую розповіді інших громадян Зачепилівки, то це іноді вражає. Тому і приходиться іти до суду і вислуховувати як мене будуть в черговий раз "надувати". Там по другому і не буває. Там люди досвідчені, колись учились цій справі. А що робиться в прокуратурі і міліції, то сьогодні я не берусь розповідати. Я не хочу щоб мені ці кошмари приснилися цієї ночі. Досить суду. Що торкається самого пана Кривенка, то хочеться його запитати: посада селищного голови тобі дана не навіки, то як ти збираєшся далі дивитися в очі своїм землякам?

Та все ж читачі повинні знати мою позицію з наступного питання. Як я вважаю, то пан Кривенко скоїв в результаті своїх протиправних дій два адміністративних проступка за які і повинен відповідати своєю заробітною платою. Перше - це незаконне винесення на сесію депутатів питання про рівень тарифів на послуги водоканалу. Друге - це ненадання мені відповіді на моє звернення від 01.10.2014 р. у відповідності до вимог Закону України  "Про звернення громадян". Що по цьому питанню сказав нам самий гуманний Зачепилівський суд ми прочитаємо в самому рішенні суду.

Та повернемося до судового рішення. Спочатку його слід прочитати:

Справа№ 620/1051/14-а

     ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

12.03.2015 року головуючий - суддя Зачепилівського районного суду Харківської області Яценко Є.І., при секретарі Гагаріній С.А., розглянувши адміністративний позов Марголіна Віктора Наумовича до Зачепилівської селищної ради Харківської області, третя особа на стороні відповідача КП «Зачепилівське ВКП» про визнання протиправним та скасування рішення ЬХ сесії IV скликання депутатів Зачепилівської селищної ради Харківської області від 28.11.2014 року «Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення», визнання дій голови Зачепилівської селищної ради протиправним, -

ВСТАНОВИВ:

Марголін В.Н. звернувся до суду з позовом в якому вказав, що 20.03.2014 року постановою Зачепилівського районного суду Харківської області було частково задоволено його адміністративний позов до Зачепилівської селищної ради та визнано нечинним рішення 18 сесії 5 скликання Зачепилівської селищної ради Харківської області від 31 липня 2008 року № 383 «Про затвердження тарифу водопостачання по водоканалу» на підставі постанови КМУ № 959 від 12 липня 2006 року «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення». Даною постановою було зобов»язано Зачепилівську селищну раду Харківської області переглянути тарифи на водопостачання населення КП «Зачепилівське ВКП», згідно норм діючого законодавства.

Позивач зазначає, що 28.11.2014 року відбулася сесія Зачепилівської селищної ради Харківської області про перегляд тарифів на послуги водоканалу, рішенням якої тарифи на водопостачання населення були підвищені.

Марголін В.Н. вважає, що вищевказане рішення Зачепилівської селищної ради є незаконним, тому що не було проведено громадських слухань з приводу перегляду послуг водоканалу відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування».

Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення сесії депутатів Зачепилівської селищної ради Харківської області від 28.11.2014 року щодо підняття тарифів на послуги водоканалу. Визнати дії селищного голови Кривенка Ю.В. незаконними. Зобов»язати селищного голову Кривенка Ю.В. надати йому письмові відповіді на 19 питань, які були подані на його розгляд 01.10.2014 року.

Від Зачепилівської селищної ради надійшло заперечення проти позову Марголіна В.Н., в якому зазначено, що розрахунок тарифів проводився відповідно до Порядку формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого Постановою КМУ № 869 від 01.06.2011 року. Проект рішення в частині формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення був проаналізований Харківським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, зауважень в частині формування тарифів не було надано. Згідно протоколу №4 від 17 жовтня 2014 року засідання робочої групи з аналізу економічної обґрунтованості прийнятих тарифів на житлово-комунальні послуги, зауважень щодо розрахунків при формуванні тарифів на послуги з централізованого

водопостачання та водовідведення не виявлено. Інформація для населення про намір перегляду на водопостачання була розміщена в районній газеті «Горизонти Зачепилівщини» № 37 від 13 вересня 2014 року та на сайті Зачепилівської районної ради. Протягом 14 днів з дня публікації громадяни мали змогу висловити свої зауваження та пропозиції щодо перегляду тарифів. Три пропозиції які надійшли були враховані під час прийняття рішення. Рішення сесії від 28.11.2014

року, яке стосується підняття тарифів на послуги водоканалу, приймалось відповідно до порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою КМУ № 869 від 01.06.2011 року та відповідно до постанови КМУ «Про внесення змін  до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 17.07.2014 року № 269.

В судовому засіданні Марголін В.Н. підтримав вимоги зазначені в позові, наполягає на скасуванні рішення сесії Зачепилівської селищної ради від 28.11.2014 року про підняття тарифів на послуги водоканалу та визнання протиправним дій голови Зачепилівської селищної ради у зв'язку з ненаданням йому відповіді.

Представник Зачепилівської селищної ради Безчасна Л.М. та голова Зачепилівської селищної ради Кривенко Ю.В. в судовому засіданні заперечили проти позову Марголіна В.Н., вказали, що рішення сесії щодо підвищення тарифів на водопостачання для населення було винесено законно та обгрунтовано, з врахуванням всіх існуючих рекомендацій та вимог. Відповідно до вимог діючого законодавства не передбачено обов'язкового порядку проведення громадських слухань. Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 390 від 30.07.2012 р. «Про порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обгрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад» громаду селища було проінформовано про зміну розміру тарифу на водопостачання та водовідведення, від громадян та їх об'єднань надходили звернення, які були враховані при прийнятті рішення. Щодо ненадання відповіді пояснили, що звернення надійшло після закінчення строку визначеного для подання зауважень та пропозицій і тому Марголіна В.Н. було запрошено до селищної ради на засідання бюджетної комісії де обговорювали викладені ним питання. Вказане звернення не відповідало вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Третя особа, директор КП «Зачепилівське ВКП» Галій Г.І. в судовому засіданні повністю заперечив проти позовних вимог Марголіна В.Н. та пояснив, що тарифи на воду були розраховакі- відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 року «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», якою затверджено «Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення». їх було своєчасно та в передбаченому порядку доведено до відому громадян.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи:

-копію заяви Марголіна В.Н. від 02.12.2014 року до прокурора Зачепилівського району Харківської області про вчинене адміністративне правопорушення - щодо ненадання відповіді Кривенком Ю.В. на звернення від 01.10.2014 року,

-відповідь прокурора Зачепилівського району на заяву Марголіна В.Н.,

-копію заяви Зачепилівського селищного голови до Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 10.09.2014 року з проханням погодити розрахунки тарифів на водопостачання та водовідведення для населення,

-копію протоколу сесії Зачепилівської селищної ради від 28.11.2014 року,

-копію постанови Зачепилівського районного суду Харківської області від 04.07.2014 року, якою зобов»язано Зачепилівську селищну раду надати суду звіт про виконання судового рішення в частині перегляду тарифів на водопостачання для населення,

- копію ухвали Зачепилівського районного суду Харківської області від 17.09.2014 року, відповідно до якої зобов»язано прокурора Зачепилівського району внести до ЄРДР відомості за фактом вчинення службовими особами КП «Зачепилівське ВКП» діянь зач.1 ст. 366 КК України,

-копію постанови Зачепилівського районного суду Харківської області від 20.03.2014 року якою було визнано нечинним рішення Зачепилівської селищної ради № 383 від

-31.07.2008 року «Про затвердження тарифу водопостачання по водоканалу» та зобов»язано Зачепилівську селищну раду переглянути тарифи на водопостачання населення,

-          копію листа УДВС ГУЮ у Харківській області від 02.12.2014 року за результатами розгляду звернення Марголіна В.Н. з приводу виконання виконавчого листа Зачепилівського районного суду від 14.08.2014 року,

копію протоколу №4 від 17.10.2014 року засідання робочої групи з аналізу економічної обґрунтованості прийнятих тарифів на житлово-комунальні послуги, згідно якого було рекомендовано Зачепилівському селищному голові винести на розгляд чергової сесії проект рішення про встановлення Зачепилівському ВКП тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення на підставі погодження, отриманого з Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України,

-копію листа-погодження Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 13.10.2014 року, згідно якого зауважень в частині порядку формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення Зачепилівського ВКП у Відділенні Антимоновольного комітету не має,

-копію оголошення опублікованого адміністрацією КП «Зачепилівське ВКП» в газеті «Горизонти Зачепилівщини» від 13.09.2014 року про зміну тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення Зачепилівського ВКП,

-копію листа голови Зачепилівської селищної ради від 10-.09.2014 року до Диркетора Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструкрути обласної державної адміністрації з прохання внести до розрахунків повної собівартості водопостачання рентабельність підприємства - Зачепилівського ВКП,

копію листа Зачепилівської селищної ради від 16.07.2014 року адресованого Марголіну В.Н., згідно якого останньому повідомлено, що до надходження висновків Державної інспекції України з контролю за цінами щодо розрахунків економічно- обгрунтованих планових витрат під час формування тарифів розгляд цього питання на громадських слуханнях на сесії селищної ради неможливий,

-довідку видану Зачепилівською селищною радою 03.03.2015 року, згідно якої тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для населення, які надає КП «Зачепилівське ВКП» становить: водопостачання - 12,95 грн. за 1 м. куб., водовідведення - 24,55 грн. за 1 м. куб.,

-          копію листа Зачепилівської селищної ради від 20.10.2014 року, яким запрошено Марголіна В.Н. взяти участь у засіданні бюджетної комісії з приводу перегляду тарифів на водопостачання,

-          копію протоколу засідання планово-бюджетної комісії від 27.11.2014 року про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, згідно якого комісією було затверджено розглянути на сесії селищної ради питання про затвердження тарифів на водопостачання та водовідведення для населення в такому розмірі: водопостачання - 10,79 грн. за 1 м. куб., водовідведення - 32,95 грн. за 1 м. куб.,

-          копію висновку № 2588 від 08.04.2011 року наданого Державною інспекцією з контролю за цінами в Харківській області, згідно якого розрахунок планових витрат на послуги з централізованого водопостачання для населення сел.. Зачепилівка Харківської області у розмірі 7,89 грн. за 1 м. куб. води є економічно обґрунтованим,

-          копію висновку № 2589 від 08.04.2011 року наданого Державною інспекцією з контролю за цінами в Харківській області, згідно якого розрахунок планових витрат на послуги з централізованого водовідведення для населення сел.. Зачепилівка Харківської області у розмірі 20,46 грн. за 1 м. куб. стоків є економічно обґрунтованим,

-копію повідомлення від 24.10.2014 року Зачепилівської селищної ради мешканців сел.. Зачепилівка, які є користувачами послуг Зачепилівської ВКП, про необхідність підвищення тарифів на подовостачання, які будуть запроваджені після отримання відповідних висновків,

-                         копію листа Марголіна В.Н. від 01.10.2014 року адресованого Зачепилівській селищній раді з переліком питань для розгляду на сесії з питань підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення,

-копію довідки щодо розміру діючих тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, які надаються підприємствами ЖКГ Харківської області,

-копію статуту територіальної громади сел.. Зачепилівка, сіл Нагірне та Скалонівка Зачепилівської селищної ради, затвердженого рішенням сесії Зачепилівської селищної ради від 08.04.2011 року,

-копію рішення сесії Зачепилівської селищної ради № 946 від 28.11.2014 року, яким було затверджено тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення, які надає КП «Зачепилівське ВКП»: водопостачання - 10,79 грн. за 1 м. куб., водовідведення - 20,46 грн. за 1 м. куб.,

-                         довідку Зачепилівської селищної ради від 11.03.2015 р. згідно якої звернень громадян про проведення громадських слухань стосовно підняття тарифів не надходило,

приходить до наступного :

В силу ч. 2 ст. 70 КАС України сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог, а відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

У позовній заяві Марголін В.Н. посилається на порушення вимог ст. 13 Закону України «Про місцеве самоврядування» в частині не проведення громадських слухань під час прийняття рішення про підвищення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, однак суд вважає, що в даному випадку слід враховувати вимоги Закону України «Про житлово-комунальні послуги», яким обґрунтовано керувалась Зачепилівська селищна рада при прийнятті оскаржуваного рішення, так як саме ним передбачено порядок формування та затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги органами місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.2 ст.31 даного Закону виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів. Порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад розробляється і затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства^

На виконання вимог даного Закону Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України видано наказ № 390 від 30.07.2012 р. «Про порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної

позиції територіальних громад.» Відповідно до п.2.3. даного Порядку суб'єктами господарювання, що виробляють теплову енергію, надають комунальні послуги (послуги централізованого опалення, холодного та гарячого водопостачання, водовідведення) до відома споживачів доводиться така інформація: загальний розмір тарифу та його структура (плановані витрати за елементами, прибуток, податок на додану вартість); обґрунтування причин зміни тарифу. Зазначена інформація доводиться до відома споживачів шляхом розміщення на офіційному веб- сайті органу місцевого самоврядування в мережі Інтернет (за наявності), у друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження (перевага надається друкованим засобам масової інформації органу місцевого самоврядування), веб-сайті суб'єкта господарювання (за наявності) та шляхом розміщення на інформаційних стендах біля адміністративних будинків органів місцевого самоврядування в населених пунктах, де споживачі отримують відповідні послуги. Відповідно до п. 2.7. інформація повинна бути повною, змістовною та достовірною. Згідно з п.2.8. у процесі доведення до відома споживачів інформації усі зауваження і пропозиції фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань підлягають реєстрації та обов'язковому розгляду суб'єктом господарювання. Зауваження і пропозицій, які отримані органом місцевого самоврядування, надсилаються для розгляду суб'єкту господарювання. За результатами такого розгляду суб'єкт господарювання приймає рішення про їх урахування чи відхилення._П.2.12. вказує, що строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження і пропозиції, встановлюється суб'єктом господарювання, але він не може бути меншим за 14 календарних днів та більшим ніж 20 календарних днів з дня повідомлення споживачів про намір здійснити зміну тарифів на житлово-комунальні послуги. П.2.14. передбачено, що контроль за дотримання суб'єктами господарювання порядку доведення до відома споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад здійснюється органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, визначених чинним законодавством.

З урахуванням вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги», враховуючи наказ № 390 від 30.07.2012 р. Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України суд вважає, що жодним з вказаних актів, які регламентують діяльність органів місцевого самоврядування в частині підвищення тарифів на житлово- комунальні послуги не передбачено проведення саме громадських слухань з даного питання, а передбачено лише процедуру доведення вказаної інформації до громадян із зазначенням строку, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження і пропозиції з подальшим врахуванням відповідної позиції територіальних громад.

Крім того суд вважає, що відповідно до п.12 ч.2 ст.З Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» дія даного Закону не поширюється на здійснення регуляторної діяльності, пов'язаної з прийняттям актів, якими встановлюються ціни/тарифи на житлово- комунальні послуги, тобто рішення сесії Зачепилівської селищної ради не є регуляторним актом і тому оприлюднення проекту вищевказаного рішення про розмір тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, проведення з цього приводу громадських слухань і його обговорення не є обов'язковим.

В зв'язку з цим суд приходить до висновку, що позовні вимоги Марголіна В.Н. про визання рішення сесії Зачепилівської селищної ради від 28.11.2014 р. протиправним з підстав, вказаних в позові задоволенню не підлягають.

Однак відповідно ч. З ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди зобов'язані перевірити оскаржене рішення на предмет прийняття його на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо; добросовісно; розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів осіб і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку. Таким чином, під час розгляду спорів щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень, суд зобов'язаний незалежно від підстав, наведених у позові, перевіряти оскаржувані рішення на їх відповідність усім зазначеним вимогам.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 10 Закону України № 280 від 21.05.1997 року «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами; представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

У відповідності до ч. 1 ст. 11 цього Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 зазначеного Закону виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені цим Законом до відання виконавчих органів ради.

Згідно зі ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:

ч.І п. 1) власні (самоврядні) повноваження: п. 2 встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення. перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги;

Згідно п.2 ч.І ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.

П.4 ч. 1 ст. 30 вищевказаного Закону вказує, що державне регулювання цін/тарифів базується на таких основних принципах: відкритості, доступності та прозорості структури цін/ тарифів для споживачів та суспільства.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавці/ виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення

тарифів. Згідно із чЗ. даної статті органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво (надання). А ч.б передбачає, що встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво без відповідного відшкодування не допускається.

В судовому засіданні встановлено ряд порушень вимог законодавства під час доведення до громадян інформації про зміну тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення та при прийнятті рішення ЬХ сесії IV скликання депутатів Зачепилівської селищної ради Харківської області від 28.11.2014 року про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, у зв'язку з чим дане рішення слід визнати протиправним та скасувати.

Так відповідно до наказу № 390 від 30.07.2012 р. «Про порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад.» п.2.3. передбачено, що суб'єктами господарювання, що ... надають комунальні послуги ... до відома споживачів доводиться така інформація: загальний розмір тарифу та його структура (плановані витрати за елементами, прибуток, податок на додану вартість), однак в судовому засіданні при дослідженні копії публікації в газеті «Горизонти Зачепилівщини» з розміщеною інформацією про зміну тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення було встановлено, що розрахунок витрат повної собівартості не включає в свою структуру податок на додану вартість, що на думку суду суттєво зменшує реальну вартість послуг та вводить територіальну громаду в оману стосовно їх вартості. Пояснення голови Зачепилівської селищної ради та директора КП «Зачепилівське ВКП» стосовно того факту, що з детальними розрахунками в повному обсязі можливо ознайомитись на сайті Зачепилівської районної ради, в приміщенні селищної ради та комунального підприємства суд не враховує, так як інформація, яка доводиться до відома громадян, повинна бути достовірною та єдиною в усіх засобах доведення її до відома.

Крім того суд вважає, що порушена процедура надання відповіді на звернення громадян з питань підвищення тарифів. Так, відповідно до відповіді Зачепилівської селищної ради та пояснень голови Зачепилівської селищної ради Кривенко Ю.В., саме Зачепилівська селищна рада надавала відповіді на звернення громадян, однак відповідно до п.2.8. вищевказаного Порядку у процесі доведення до відома споживачів інформації усі зауваження і пропозиції фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань підлягають реєстрації та обов'язковому розгляду суб'єктом господарювання. Зауваження і пропозицій, які отримані органом місцевого самоврядування, надсилаються для розгляду суб'єкту господарювання. За результатами такого розгляду суб'єкт господарювання приймає рішення про їх урахування чи відхилення. У разі врахування зауважень і пропозицій суб'єкт господарювання здійснює перерахунок тарифу та передає його органу місцевого самоврядування листом з висловленою позицією та відповідними обґрунтуваннями. Тобто саме КП «Зачепилівське ВКП» повідомляє споживача, який надав свої пропозиції та зауваження, про їх урахування або відхилення. При цьому у разі відхилення пропозицій і зауважень споживачеві надаються обґрунтовані пояснення.

Суд також вважає, що рішення прийнято з порушенням процедури його прийняття, передбаченого ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ч. З якого вказує, що органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання), а в судовому засіданні було достовірно встановлено, що економічно обґрунтованими тарифами, які було погоджено на засіданні робочої групи з аналізу економічної обгрунтованості Департаменту ЖКГ Харківської ОДА, та з Харківським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України є : з водопостачання - 10,79 грн за 1 м.куб (без ПДВ), та з водовідведення - 32,95 грн за 1 м.куб (без ПДВ), а відповідно до рішення ГХ сесії IV скликання депутатів Зачепилівської селищної ради Харківської області від 28.11.2014 року про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення було затверджено наступні тарифи : з водопостачання - 10,79 грн за 1 м.куб (без ПДВ), та з водовідведення - 20,46 грн за 1 м.куб (без ПДВ), при цьому, всупереч вимог вищевказаної статті, не було вирішено питання про відшкодування з відповідного місцевого бюджету виконавцям/виробникам різницю між встановленим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг, що відповідно до ч.б даної статті не допускається.

Позовні вимоги Марголіна В.Н. в частині визнання протиправними дій голови Зачепилівської селищної ради Кривенка Ю.В. у зв'язку із ненаданням відповіді на його звернення від 01.10.2014 р. суд вважає не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Так в судовому засіданні позивач пояснив суду, що після ознайомлення на сайті Зачепилівської районної ради з інформацією про зміну тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення ним 01.10.2014 року на адресу Зачепилівської селищної ради було направлено звернення яке містило в собі 19 питань, які на його думку слід було вирішити перед розглядом питання про підвищення тарифів. Однак, як вказав позивач, на день розгляду справи в суді відповіді ним отримано не було. Він вважає, що ненаданням відповіді були порушені вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Голова Зачепилівської селищної ради пояснив суду, що письмової відповіді на лист Марголіна В.Н. надано не було у зв'язку із надходженням звернення після закінчення строку, який було встановлено для подання зауважень та пропозицій під час публікації в газеті «Горизонти Зачепилівщини». Посилання позивача, щодо не надання відповіді в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», вважає необгрунтованим у зв'язку із тим,  що дане звернення не відповідає вимогам вищевказаного Закону стосовно змісту запиту, які пред'являються до інформаційного запиту.

Суд, дослідивши публікацію в газеті «Горизонти Зачепилівщини» № 37 від 13.09.2014 року, згідно якої вказано, що «Зауваження та пропозиції в письмовому вигляді приймаються протягом 14 календарних днів з дня публікації в газеті «Горизонти Зачепилівщини», вважає, що строк звернень з пропозиціями сплинув 27.09.2014 року, тому на думку суду звернення Марголіна В.Н. подане 01.10.2014 р. правомірно було залишено без відповіді.

При дослідженні звернення Марголіна В.Н. було встановлено, що останній не відповідає вимогам Ст..19 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Так. в відповідно до ч.І. даного Закону запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Однак Марголіним В.Н. не було зазначено яку саме інформацію він просить надати, а було лише поставлено ряд питань, на які він бажав отримати відповідь. Крім того ним було порушено і вимоги змістовного наповнення передбачені ч.5 вищевказаного Закону, відповідно до якої запит на інформацію має містити:

1)   ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;

2)  загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

3)  підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

4)  Таким чином в судовому засіданні встановлено, що позовні вимоги Марголіна В.Н. підлягають задоволенню в частині визнання рішення сесії Зачепилівської селищної ради від 28.11.2014 р. протиправним, однак не з підстав, вказаних в позові, а в зв'язку з порушенням КП «Зачепилівське ВКП» порядку доведення до громади інформації про зміну тарифів та порушенням Зачепилівською селищною радою порядку прийняття вищевказаного рішення ЬХ сесії IV скликання депутатів Зачепилівської селищної ради Харківської області від 28.11.2014 року «Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення». В частині визнання протиправним дій голови Зачепилівської селищної ради у зв'язку з ненаданням відповіді слід залишити без задоволення з вищенаведених підстав.

На підставі викладеного, керуючись ст..ст. 5,10,11,13,28,31,52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст..ст. 7,30,31 Закону України «Про житлово-комунальні -послуги», ст.. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст.. З Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 390 від 30.07.2012 р. «Про порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», ст.ст.2,7- 12,70,71.111,159,162,163,171 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Марголіна Віктора Наумовича до Зачепилівської селищної ради Харківської області, третя особа на стороні відповідача КП «Зачепилівське ВКП» рро визнання протиправним та скасування рішення сесії від 28.11.2014 року, визнання дій голови Зачепилівської селищної ради протиправним - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення ЬХ сесії IV скликання депутатів Зачепилівської селищної ради Харківської області від 28.11.2014 року «Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення».

 

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зачепилівський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

 

 

Головуючий, суддя                               Є.І. Яценко

 

 

 

Як бачимо, в даній постанові змішались "і коні і звірі", але в цілому - хай буде так. Єдине, що мене найбільше турбує, так це приниження ролі  громади. Так не повинно бути. Навіть Кривенко в суді визнав що я правий, але судове рішення цього факту не відмічає. Та Бог їм суддя.

Воно б і Гляню Л.Д. не западло було би  давно підключитися до вирішення даної проблеми. Та кому воно потрібне те чуже горе.

Що торкається позиції Кривенка Ю.В., то я переконаний в тому, що коли б він  сам особисто розібрався в усіх тонкощах отих розрахунків, то напевно заставив би Галія Г.І підійти до цих питань більш зважено. А можливо що і зміни до бюджету слід було б запропонувати.

 

Редактор - Віктор Марголін,  13.03.2015 р.

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Я вам обіцяв...

Я вам............

Иван Петрович | 20.03.2015

От ти странний, Марголин! Те шо газ по 7200 с 1.04 тебе не волнуэ, свет в 3раза-по барабану! А от як з водоканалом потягаться-так ти мастак! Уже противно читать! Ти раз добився шо благодаря тобі тарифи ще більшими зробили, тепер те ж саме буде-читай постанову"в судовому засіданні було достовірно встановлено економічно обгрунтовані тарифи" і так далі!

Люди, не вірте цьому шарлатану-він на пенсії, робити нічого, ото й судить собі писюльки шле в усі інстанції, а ми з вами страдаєм! Подивіться на шо стали похожі статті Марголіна-суржик на суржику, якісь тупі виводи, звертання! Це не журналіст пише, а Вовочка з 3-Б! Спився вже писака, от що я вам скажу! Мидів би ото на одній сраці, пультом клацав та газети читав, а ще лучше б в газ сходив чи на заправку -зовсім оскаженіли!!!

Я вам обiцяв

Обiцяльнику | 19.03.2015

Ти нам обiцяв,що вори не будить при владi. А як же Загнiй стае перчим

Я вам обіцяв

КМУ | 18.03.2015

В Украине тарифы на воду для населения вырастут на 30 процентов
09:00 18 Марта
5476

19 марта Национальная комиссия, осуществляющая регулирование в сфере энергетики и коммунальных услуг, рассмотрит вопрос о повышении на 30% тарифов на воду для населения.
Об этом в Facebook сообщил член комиссии Андрей Герус.
«На заседании в четверг будем принимать решение о повышении тарифов на воду для населения. Такая необходимость возникла в результате роста стоимости электроэнергии на 30% с лета прошлого года», - написал Герус.
Это произошло из-за девальвации гривны и стремительно растущих цен на электроэнергию, которая занимает 50% в себестоимости воды, добавил Герус.
Как писала СК, в Украине уже повысились тарифы на газ, тепло и электроенергию для населения.


Re: Я вам обіцяв

Редактор | 18.03.2015

І знову поступила інформація, як лапша на вуха. Та навіть 30 процентів - це далеко не так, як в Зачепилівці у 2 рази.

бисер для ...

самойлов | 15.03.2015

те,що ви робите, В.Н.-це подвиг,геройство в найкращому людському вимipi.Честь вам i слава.Що пробуджуэте з мороку безтямства , холопства.

Re: бисер для ...

Редактор | 16.03.2015

Дякую. Нажаль, далеко не всі це розуміють. Віктор Марголін.

ш

не | 15.03.2015

итм

я вам..........................

редактишке | 15.03.2015

Обещалкин с 01.04.2015 Свет и Газ в 3......5 раз давай дерзай,докажи что ты. не чмо Хлеб,сахар,гречка,под.масло,проезд на всем транспорте и тд.и тп. Слабо........одна жизнь н и ч е г о.

Re: я вам..........................

вперед и с песней | 16.03.2015

таки да!!! а может наумович и с МВФ посудишся? а давай на киев с трафаретами, бери под руки свою агитбригаду и вперед за газом и светом подешевле

Re: Re: я вам..........................

Редактор | 16.03.2015

На всі ваші дурниці я не маю наміру відповідати. А коли "за сало" покінчали вузи, то я вам лікнеп устраювати не збираюся. Все це буде робитися з допомогою "дяді Гриші". Це я вам можу обіцяти. Пока.

1 | 2 >>

додати новий внесок