За свої права треба боротися.

08.04.2014 13:43

За свої права треба боротися. Та робити це краще разом.

 

Шановні читачі. Наступна моя тема не є новою. Але вона є складовою кожного нашого прожитого дня. Наприклад, мені не зовсім приємно визнавати той факт, коли якийсь п’яничка намагається вирішувати мою долю. І в нього дещо виходить, а в мене ні. Так відбувається на протязі багатьох років.

Сьогодні я вибрав одне із питань – це  діючі тарифи на послуги водоканалу. Про те що вони не відповідають просто здоровому глузду в мене немає жодних сумнівів. В посушливому Криму воду отримують за багато сотень кілометрів, перекачують її, очищають і вона там в декілька разів дешевша, ніж у нас. Подколзіна Олена Вікторівна так та взагалі заявила що її ціна не хвилює, а головне щоб вода була. Це така її філософія життя буття, очевидно, отримана від її вірних наставників регіоналів які розбіглися по світу як ртуть по кімнаті. Правда не всі.

З цим питанням я звернувся до районної міліції, там відкрили карну справу, а тепер і самі не раді. Другий рік наші досвідчені слідчі не можуть переконатися в тому, що водонапірна башня пуста. Якби у нашого прокурора було почуття відповідальності за доручену справу, то це питання було б уже давно вирішеним. А так людина приїздить із Харкова щоб в журналі розписатися що був на роботі.

Все це примусило мене задуматися – а що робити далі? Ну потребував я в прокуратурі щоб на малих прокурорів завели карну справу за їх безвідповідальне відношення до роботи. Та прокурор району в цій справі злочину не угледів. Я в суд. Суддя Огієнко розглянув мою скаргу і відмовив у відкритті провадження по справі взагалі. Це якийсь Зачепилівський ідіотизм. Це і є ота мафія, яку проклинає увесь світ.

Я вимушений був подати адміністративний позов до Зачепилівської селищної ради стосовно того, що депутатами  було проголосовано і дано добро водоканалу підняти тарифи в 2,09 рази. Я намагався знайти подібні тарифи по всій Україні і в мене нічого з цього не вийшло. То ми з вами чим провинилися перед Богом, перед Запорожцем, перед Кобильською, перед Галієм і рядом інших любимців народу? Про це можна говорити довго. Та я запропоную читачам прочитати зміст мого позову. Слава Богу помінялося законодавство і мені запропонували в суді за розгляд даного питання заплатити  73,08 грн.. Але то вже не головне. Закони міняються і треба нам не тільки водоканал тримати, і весь державний бюджет. Це один із методів покращення нашого життя від регіоналів.

 

Адміністративний позов

про визнання  рішення сесії Зачепилівської селищної ради від 31 липня 2008 року № 383 «Про затвердження тарифу водопостачання по водоканалу» протиправним та його  скасування.

 

Рішенням 18 сесії 5 скликання  Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району  від 31 липня 2008 року «Про затвердження тарифу водопостачання по водоканалу» плата для населення за воду та водовідведення була піднята до рівня 20,42 грн. за куб. Саме такий рівень оплати послуг в водоканалі, в Державній інспекції з контролю за цінами та депутатами селищної ради, очевидно, вважається економічно обґрунтованим. В даному випадку тарифи збільшилися в 2,09 рази. За таких обставин, я вважаю, що прийняте рішення сесії селищної ради порушує мої права та права моїх земляків.

З таким рішенням я не можу погодитись і тому оскаржую його посилаючись на наступні обставини:

Ø     Одноразове підвищення тарифів на послуги водоканалу більше ніж у 2 рази суперечить конституційному принципу згідно з яким ніяке нове законодавство не має права погіршувати соціальний стан громадян України. Адже в нас не було такого, щоб доходи громадян відразу збільшувалися більше ніж у 2 рази. Я вважаю, що цей довід не потребує доказування.

Ø     Відповідно до ст. ст. 2,9,11,30,31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги державна політика у сфері житлово-комунальних послуг базується на принципах, зокрема, випередження зростання доходів населення над зростанням тарифів на житлово-комунальні послуги. Це важливе положення було грубо порушено місцевою владою.

Коли у квітні 2006 р. послуга водоканалу почала стрімкий ріст з 4,69 грн. і до 20,42 грн. в 2008 році, то моя пенсія зросла з 774,90 грн. до 1305,21 грн.  Зовсім нескладні розрахунки говорять про те, що за вказаний період тариф піднявся в 4,35 рази, а пенсія виросла на 1,68 рази.  Це є підтвердженням того, що ріст тарифів значно випереджає ріст доходів громадян.  Якщо взяти і проаналізувати ріст середньої заробітної плати мешканців селища Зачепилівка, то, я сподіваюся, що вищевказана тенденція буде збережена. Все це є підставою для звернення до адміністративного суду з вимогою про скасування рішення Зачепилівської селищної ради від 31 липня 2008 року як незаконне, необґрунтоване та не враховуюче прав громадян селища на участь у процесі прийняття рішення.

Ø     Питання несправедливого підвищення тарифів на воду та водовідведення мною та іншими користувачами послуг водоканалу піднімалося перед керівництвом Зачепилівської РДА, селищної ради, прокурором району, перед районним відділом міліції та керівництвом водоканалу. Та жодна із цих інстанцій не відреагувала належним чином на наявність грубого порушення прав громадян. Відсутність конкретної відповіді на мої питання, з боку керівництва водоканалу, свідчать про намагання керівництва  водоканалу все запутати так, щоб ні за що не відповідати, уникнути відповідальності за всі порушення як технологічного процесу, так і фінансової сторони проблеми.

Ø     Під час підготовки до розгляду питання про тарифи та самого розгляду цього питання була грубо порушена сама процедура прийняття такого відповідального рішення. Дане питання не обговорювалось серед громадян селища на сходках, в трудових колективах, що є обов’язковою умовою, воно не було висвітлене в районній газеті. Організатори проведення самої сесії зробили все можливе, щоб жоден із учасників стихійного протесного мітингу не попав до зали де проходила сесія і де приймалось протизаконне рішення.

Ø     Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, опублікувала на своєму сайті діючі тарифи на воду та водовідведення по ліцензіатах Комісії у розрізі регіонів України станом на 1 листопада 2013 року. Ці дані свідчать про те, що більшість населення України мають тарифи від 4 до 12 грн., що в 2-5 рази менше, ніж в Зачепилівці. Жодна територія України, навіть приблизно, не нагадує собою Зачепилівку. На мій погляд, ці дані свідчать про наявність фальсифікації самих розрахунків спеціалістами  Зачепилівського водоканалу, які подавались на розгляд до обласного управління по цінах.

Ø     Сесія Зачепилівської селищної ради, під час розгляду  питання підняття тарифів на послуги водоканалу, не врахувала зазначені вище обставини і прийняла рішення яке суперечить чинному законодавству.

Ø     Вважаю за необхідне пояснити суду те, що весь цей час я намагався в різні способи на багатьох рівнях влади доводити абсурдність прийнятого рішення на сесії селищної ради, але мій голос і голос моїх земляків так ніким і не був почутий. Навіть прокурор району разом із слідчим з міліції вже другий рік не можуть розглянути відкриту карну справу пов’язану з затвердженням захмарних тарифів на послуги Зачепилівського водоканалу та ролі в цій справі керівництва водоканалу.

В даному випадку немає жодних сумнівів в тому, що саме керівник Зачепилівського водоканалу Галій Г.І. спонукав депутатів та завів їх в оману щодо необхідності  прийняття незаконного рішення, маючи свій особистий, «шкурний» інтерес. Все це є ознаками правопорушення скоєного Галієм Г.І.

        Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

        Ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

        Відповідно до ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про:

1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення;

2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії;

        Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Аналогічний адміністративний позов прокурора Сахновщинського району до виконкому селищної ради стосовно протизаконного встановлення підвищених тарифів на послуги водоканалу розглядався в районному суді та був судом задоволений.

        На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 6, 17, 104, 105, 106, 162 КАС України, -

ПРОШУ:

1.     Визнати протиправним та скасувати рішення сесії Зачепилівської селищної ради від 31 липня 2008 року № 383 «Про затвердження тарифу водопостачання по водоканалу».

2.     Розгляд справи не довіряю судді Огієнко .

 

Додатки:

-         копія рішення сесії селищної ради від 31 липня 2008 року;

-         копія постанови Сахновщинського районного суду від 31.05.2012 р.;

-         копія адміністративного позову.

 

 

24.02.2014 р.                                  ___________________ МарголінВ.Н.

 

Дане питання взявся розглядати голова суду Бойко Г.В. Я не буду більше нічого говорити, бо мою думку можуть розцінити як тиск на суд. А мені це не потрібне. А от якби люди підтягнулися до суду і послухали як буде відбуватися сам розгляд справи, то це було би по діловому, по братськи. Адже дане питання торкається не тільки мене особисто. Дата судового розгляду поки що не визначена.

Редактор – Віктор Марголін, 28.02.2014 р.