Зачепилівська селищна рада як державний орган колективної безвідповідальності.

08.04.2014 14:56

Зачепилівська селищна рада як державний орган колективної безвідповідальності.

 

20.03.2014 року в Зачепилівському районному суді під головуванням голови суду Бойко Г.В. відбувся  судовий розгляд мого адміністративного позову в якому відповідачем визнана Зачепилівська селищна рада Харківської області.

В результаті судового розгляду була прийнята постанова на мою користь, а як точніше, то виграла громада селища. Суд визнав захмарне підвищення тарифів Зачепилівського водоканалу незаконним. Тому я пропоную читачам ознайомитися з самим судовим документом в дещо скороченому вигляді.

 

 

СУД  ВСТАНОВИВ:

Марголін В.Н. звернувся до суду з адміністративним позовом до Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району Харківської області, третя особа КП Зачепилівське ВКП про визнання рішення сесії Зачепилівської селищної ради від 31.07.2008 року № 383 « Про затвердження тарифу водопостачання по водоканалу» протиправним та його скасування мотивуючи свої вимоги тим,що рішенням 18 сесії 5 скликання Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району Харківської області від 31 липня 2008 року № 383 « Про затвердження тарифу водопостачання по водоканалу» плата для населення за воду та водовідведення була піднята до рівня 20,42 грн. за куб.

Саме такий рівень оплати послуг в водоканалі, в Державній інспекції з контролю за цінами та депутати селищної ради, вважають економічно обґрунтованим. В даному випадку тарифи збільшилися в 2,09 рази. За таких обставин, він вважає, що прийняте рішення сесії селищної ради порушує його права та права інших громадян, тому він просить суд визнати вказане вище рішення Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району Харківської області протиправним та скасувати його як таке що суперечить вимогам чинного законодавства.

В судовому засіданні позивач Марголін В.Н. підтримав свої позовні вимоги та просить суд їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача Безчасна Л.М. заперечує проти позову Марголіна В.Н. та вказала, що дійсно 31.07.2008 року сесія Зачепилівської селищної ради затвердила тарифи водопостачання на підставі Висновків Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області як економічно обґрунтований тариф.

Представник третьої особи КП Зачепилівське ВКП Таратута В.В. в судовому засіданні також адміністративний позов Марголіна В.Н. не визнала і пояснила, що підвищення тарифів у 2008 році відбулося у зв’язку з отриманням Висновків Державної інспекції з контролю за цінами щодо економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово - комунальних послуг та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України № 959 від 12 липня 2006 року « Про затвердження порядку формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення».

Суд, з урахуванням пояснень сторін - позивача, представника відповідача, третьої особи, дослідивши матеріали справи та докази які були наведені в судовому засіданні оцінивши їх в сувокупності вважає що адміністративний позов Марголіна В.Н. підлягає частковому задоволенню виходячи із наступного:

 

Згідно ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних осіб із суб’єктами владних повноважень щодо оскарження його рішень.

Ст. 18 КАС України передбачає, підсудність місцевим загальним судам як адміністративним судам спори фізичних осіб у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування.

Згідно ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій суб’єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання відповідача.

В судовому засіданні було встановлено, що згідно рішення 18 сесії 5 скликання Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району Харківської області від 31 липня 2008 року № 383 « Про затвердження тарифу водопостачання по водоканалу» затверджений тариф на водопостачання у розмірі 5 грн., 04 коп., ( без ПДВ) за 1 м.куб на водовідведення - 13 грн.44 коп., 9 (без ПДВ) за 1 м. куб, на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 959 від 12 липня 2006 року « Про затвердження порядку формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення».

Суд, вислухавши доводи відповідача, та третьої особи щодо законності нарахування виплат на водопостачання та затвердження тарифів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 959 від 12 липня 2006 року « Про затвердження порядку формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення» вважає їх на теперішній час незаконними, так як вказана вище постанова Кабінету Міністрів України втратила чинність згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869.

Згідно п.п.10,11 Порядку формування тарифів на центральне водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 року передбачають, що формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення здійснюється ліцензіатами відповідно до річних планів ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, які складаються окремо за видами такої діяльності на підставі фактичних за останні п»ять років та прогнозованих обсягів централізованого водопостачання та водовідведення з урахуванням укладених із споживачами договорів та інших техніко - економічних факторів, крім того, річні плани з централізованого водопостачання та водовідведення погоджуються в установленому законодавством порядку.

Тому, враховуючи зміну нормативних правових актів щодо порядку формування тарифів на центральне водопостачання та водовідведення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 року суд вважає, що рішення 18 сесії 5 скликання Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району Харківської області від 31 липня 2008 року № 383 « Про затвердження тарифу водопостачання по водоканалу»слід визнати нечинним так як воно на теперішній час не відповідає вимогам нормативних правових актів - постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869.


 

Відповідно до ст. 162 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про: визнання протиправним рішення суб’єкта владних повноважень і про скасування або визнання рішення нечинним.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, ст.24 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,17,18,19,158,159-163 КАС України

суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Марголіна Віктора Наумовича до Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району Харківської області, третя особа КП Зачепилівське ВКП про визнання рішення сесії Зачепилівської селищної ради від 31.07.2008 року № 383 « Про затвердження тарифу водопостачання по водоканалу» протиправним та його скасування - задовольнити частково.

Визнати нечинним рішення 18 сесії 5 скликання Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району Харківської області від 31 липня 2008 року № 383 « Про затвердження тарифу водопостачання по водоканалу» на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 959 від 12 липня 2006 року «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення».

Зобов’язати відповідача - Зачепилівську селищну раду Зачепилівського району Харківської області переглянути тарифи на водопостачання населення КП Зачепилівське ВКП згідно норм діючого законодавства.

Суддя Зачепилівського районного суду

Харківської області                                                     Г.В. Бойко

 

Постанова суду може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зачепилівський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги на протязі 10 днів з моменту її винесення

 

 

 

 

Шановні читачі. Я не можу сказати про те, що у мене немає питань до даного рішення суду. Які справи в нашому водоканалі – це відомо багатьом. Доробилися до того, що схоже горобці живуть в водонапірній башті. Ми, мешканці селища і бюджет району і селищної ради, розраховуємося за оту безгосподарність керівництва водоканалу. Керівник водоканалу навіть здав в оренду підприємству свого автомобіля. Пожертвував. У нього на очах державні мужі вкинули в реконструкцію очисних споруд більше п’яти мільйонів грн., патріоти. Саме мене він звинуватив у підпалі контори водоканалу. Він діє так як діє сьогодні Путін по відношенню до України. Сила є – ума не треба.  За майже 10 років керівник так і не вивчив економіки підприємства яким керує. Позорище. За що платять мешканці радіо заводських будинків – це питання я задав прокурору району і він уже другий рік як не може відповісти на це питання разом з міліцією і паном Галієм. А відповідати таки прийдеться, бо часи міняються. Прокурор запитував мене чому я до нього не заходжу. Скажіть будь ласка, а чого до нього іти як він нічого для громади не вирішує. У нього роботи багато там де ліс пиляють та в деяких інших місцях.

 

Одним словом, в водоканалі потрібний керівник, який би був не менш відповідальним і людиною серйозною, ніж голова РДА. Такі мають бути вимоги до майбутнього керівника водоканалу. Якщо голови селищної ради чи голови РДА місяць немає на роботі, то це погано. Та люди це помічають не скоро. А от коли немає води…

 

Подія, про яку я пишу, відбулася, очевидно, не  так  випадково. В зв’язку з останніми подіями в нашій державі влада почала хоч трішечки звертати увагу на думку своїх «кріпаків». Адже ми з вами для чогось оту владу вибираємо. І насильно у владу нікого не пхнемо. Самі ідуть. А звітувати перед громадою чомусь не бажають. А так не можна.

 

Я закликаю вас із звичайних громадян ставати достойними людьми. Підніміться з колін. Я просив вас прийти до суду, та так ніхто і не прийшов. А жаль.

 

Редактор – Віктор Марголін.

 

20.03.2014 року .